tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

yacenty    3838

farba lakiernicza? możesz coś więcej o tym?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tam gdzie masz nowe materiały, to odpuść malowanie pędzlem, bo strasznie ciężko pokryć gładką powierzchnię. W trudno dostępnych miejscach używam pistoletu do ropowania i można wtedy puścić gęstsza farbę. Ten sam pistolet służy do nanoszenia biteksu. O farbach antykorozyjnych chlorokauczukowych czytałem kiedyś, że nadają się na powierzchnie w środowiskach chemicznych(pod nawozy akurat). Do maszyn rolniczych sa specjalne farby np: Miranol, trudno się je kładzie i długo schną ale błyszcza, są twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jest to podobna farba do farb takich jak się samochody maluje, ma oznaczenie koloru E65 (chyba, i jest to kolor zielony), kolor bardzo ładny, ładnie się błyszcz i co ważne nie wyblaka tak szybko jak emalia. Muszę poszukać puszkę i coś więcej o niej napiszę, bo tak to w nie jestem w stanie nic więcej o niej powiedzieć.

Fotka do rozrzutnika: http://www.agrofoto.pl/forum/Warfama-6t-image86785.html


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
Tam gdzie masz nowe materiały, to odpuść malowanie pędzlem, bo strasznie ciężko pokryć gładką powierzchnię. W trudno dostępnych miejscach używam pistoletu do ropowania i można wtedy puścić gęstsza farbę. Ten sam pistolet służy do nanoszenia biteksu. O farbach antykorozyjnych chlorokauczukowych czytałem kiedyś, że nadają się na powierzchnie w środowiskach chemicznych(pod nawozy akurat). Do maszyn rolniczych sa specjalne farby np: Miranol, trudno się je kładzie i długo schną ale błyszcza, są twarde.

pierwszą warstwę podkładu też polecasz pistoletem?

u mnie całe nadstawki będą nowe oraz burty przód i tył, boki i podłoga poki co muszą zostać stare - nie są jeszcze bardzo zjedzone a szkoda wywalać kasę w błoto.

 

Teraz kwestia ktora mnie nurtuje już od kilku dobrych dni - jakie farby?

zwykły podkład - unikor czy jakas podobna z konkurencji plus na to farba ftalowa i ewentualnie za 2-3 lata poprawiac przyczepe,

podkład chlorokauczukowy, chlorokauczuk na wierzch?

podklad typu unikor a na wierzch dać renolak?

czy moze jeszcze cos z tych bardzie zaawansowanych farb, droższych typu alkidowe albo epoksydowe?

 

które podejscie będzie miało najlepszy stosunek jakości (wytrzymałości) do ceny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

no moim zdaniem renolak w zupełności wystarczy jest w miarę trwały i zachowa ładny połysk przez lata, a ftalówką to szybko matowieje i jest bardzo miękka, a malowanie co 2 lata to tylko nakładanie kolejnych warstw w sumie bez celu bo po niedługim czasie znowu zmatowieje :P

a droższe farby raczej szkoda kasy bo wiadomo samemu w warunkach garażowych trudno pomalować cienką a wystarczającą warstwę a komory nikt chyba nie będzie robił żeby pomalować przyczepę.

no i w sumie jeszcze kwestia że to przyczepa a nie samochód i nikt jej za rok czy dwa nie będzie polerował więc czy renolak czy jakieś farby z wyższej pułki to będzie prawie ten sam efekt po jakimś czasie użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Ja sowje odnawiałem farbą chlorokałukową. ale najlepiej na spód dać podkład i najlepiej go nakładać tez pistoletem bo po pędzlu czy właku nie za ładnie wygląda. A jeśli chodzi o farbe chlorokałukową to radzę ją rozpuszczać rozpuszczalnikiem uniwersalnym wtedy lepiej sie mauje nie leci takie wtedy "babie lato' z tej farby ja dawałem proporcje farby do rozpuszczalnika ok 100: 25

 

Jak ktoś chce to może tutaj obejrzeć moje dzieło :P

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...f8c07bd59f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da83dfbdd56c10d8.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ftalowe sobie odpuśc, na słońce się nie nadają. Podkład kładź pistoletem, a jedna warstwa to za mało, tak samo z nawierzchniową. Wiedz, że jasne farby (żółte, zielone) słabo kryją kolorem. Ja osobiście na nawierzchniowe stosuję ftalowo-karbonidowe typu Autorenolak(rozcieńczam je nitro) lub alkidowe (np: Miranol). Spód można po podkładzie machnąć bitexem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

podkład pistoletem ładować na podkład pistoletem - jakiś zabieg matowienia czy coś tego typu jest wymagany?

 

co do koloru to będzie na pewno szary ze względu na to ze 5 pozostałych przyczep mam szarych, tak więc będę się starał dobrać ten sam kolor - wczesniej ta farba się nazywała szaro-stalowa

 

a jeszcze jedno,

ile farby może mi zejść? pistoletem poki co mazałem tylko 2 burty i podłoge innej przyczepy więc oszczędnie nie pomaluje.

wymiary przyczepy: 4.65 na 2.4, burty 1.05m, z przodu i tyłu czuby ok 30cm

 

i jeszcze jedno - jaki podkład pod autorenolak? zwykły unikor może być czy trzeba coś extra? to samo z rozcieńczalnikiem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Matować nie trzeba, tylko oczyścić spawy i odtłuścić (chyba, że starą powłokę). Wydajność podawaną na opakowaniu traktuj z przymrużeniem oka i raczej będzie to połowa podanej na puszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

warto jakis utwardzacz dawać do autorenolaku? czekać az kazda warstwa porzadnie wyschnie czy mozna malować mokre?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

jak zmatujesz podkład to główna farba będzie się lepiej trzymać i niby powinno sie to robić ale na przyczepie to troche tego matowania by było i pozostaje kwestia czy warto ( ja matowałem błotniki do ursusa i można mieć dość), a czekać aż wyschnie całkowicie nie radzę bo kolejna warstwa nie będzie się dobrze trzymać maluj następną warstwę gdy poprzednia będzie już dobrze przylegać (żeby po dodaniu następnej nie zaczęły robić się zacieki) ale w takiej fazie żeby poprzednia warstwa jeszcze się kleiła. a utwardzacz raczej dawaj bo koszt niewielki a efekt bezcenny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mysle ze nim pomaluje wszystko jedna warstwą to już będzie lekko zastygnięte - wtedy chyba można już kłaść drugą?

sorki za takie banalne pytania ale jeszcze nic porzadnie nie malowałem pistoletem i nie chciałbym się narobić a poźniej robić od nowa, tym bardziej ze ojciec chce malować pedzlem i jakby cos poszło nie tak to będzie mi gderał przez miesiąc jak nie lepiej ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

pewnie ta zanim jedną całą pomalujesz to już można jechać z drugą.

ach ci ojcowie czasami mają dziwne pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a powiedzcie mi czym się różni autorenolak od JEDYNKA® EMAFTAL obie są alkidowe więc skąd róznica 100% w cenie obu? pierwsza ok 25-50zł za litr zaleznie od koloru a druga od 15 do 25.

 

inna kwestia to czy warto dopłacać do ceny autorenolaka skoro troche taniej można kupić chlorokauczuk? nie jestem pewien ale chyba podkład chlorokauczukowy jest deczko droższy od nobikoru czy też unikoru.

mam nadzieje ze to już chyba ostatnie moje pytania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

z tego co wiem to chlorokauczuk szybko zmatowieje,jak kolega pisał już wcześniej warto zmatować starą farbę,jutro napisze jaka farba była by najlepsza na malowanie burt,choć wiąże się to z większymi kosztami.co do podkładu to nie polecam unikoru ponieważ właściwa powłoka potrafi ruszyć unikor.co do czekania z kolejną powłoką to najlepiej walnąć warstwe poczekać aż wyschnie ,zmatować i drugą warstwe nanieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kurcze w ten sposob to bede malował przyczepe miesiąc - mam czas tylko w weekendy a z drugiej strony to tylko przyczepa, chciałbym to zrobić dobrze ale też bez przeginania pały ;)

 

to jaki podkład i jaką farbę polecasz tak aby pomalować podwozie i stare burty *boki dolne* i nowe - przód i tył całość i boki nadstawki.

ja w tym momencie jestem na tak dla autorenolaku z nobilesa bo ponoc szybko nie traci koloru, jest wytrzymała, z korektorem schnie bardzo szybko i jej cena nie jest kosmiczna.

chlorokauczuk deczko tańszy ale podkład pod niego już droższy, tak wiec suma sumarum chyba wyjdzie na jedno a farba ponoc szybciej matowieje.

Chciałbym aby to moje malowanie starczyło na minimum 5 lat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A My jak bedziemy robić naszą hl8011 to nie zadne podkłady, chlorokauczuki itd tylko Autorenolak z nobilesu (czy z korektorem to sie jeszcze zobaczy)

 

Jak dawać 2 razy podkład i raz kolor (przykładowo 1l korizonu ~24zł razy dwa i kolor 50zł/l albo najtanszy 20zł/l to wychodzi 80-100zł) to lepiej dać dwa razy Autorenolak po 50zł/l a nawet drugim razem korektor dołozyć na połysk, twardość i krycie, szybkie schnięcie...

 

 

Dzisiaj po poludniu malujesz, powtarzasz za 12godz z korektorem i spoko -zadnego matowania, szybko i sprawnie.

 

 

Cylkop na raz pomalowany Czerwienią "469" z nobilesu bez podkładów zadnych, tylko myjka + soda kaustyczna i po 10 miesiącach nic, dosłownie nic nie ma zmian, C-360 tez tym kolorem była malowana 14 miesięcy temu tylko blachy C-360 to w komorze u lakiernika, podkład tez był i takze nie ma zmian, brony odnawiałem jakos w tym czasie co c-360 to juz blade :) juz kiedyś taką fuszere zrobiliśmy z najtanszą farbą i teraz znów ;)

 

 

Tylko jak juz wyzej pisałem Autorenolak Czrewień "469" z Nobilesu kosztuje ~51zł/l i do tego korektor do kazdego litra farby ~9zł

Na chwilę obecną innej na jej miejsce nie widzę :D

 

 

Pod autorenolak specjalnie nie trzeba czyścić -wiadomo ze nie moze być zatłuszczone albo grubo rdzy...

Przeważnie tylko myjka + odtłuszczenie i malowanie...

 

 

Efekty? W galeri :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a ja jednak zrobie po swojemu 2 razy cienko podkład zeby nie robić zacieków, wyschnie porzadnie i następnego dnia autorenolak 2 warstwy.

jeszcze jedno pytanko techniczne: jak przymocowac burty do malowania? normalnie w pozycji pionowej tak jak sa zawsze na przyczepie czy je zdjąc i położyć na stole i malować na leżąco? wtedy nie powinny sie robić zacieki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ale matuje się tylko podkład, a żeby czekać na wyschnięcie porządne 1 warstwy żeby dać drugą to dziwna sprawa bo zmatować tego się szybko nie da bo autorenolak pełną twardość uzyskuje dopiero po kilku dniach a matować na 2 dzień to na papier nie nadążysz, a pomalować na drugi dzień drugą warstwę to nie będzie już jednolita spojona warstwa farby tylko dwie oddzielne z czego pierwsza po jakimś czasie będzie odłazić i się łuszczyć, ażeby była jednolita porządna warstwa to drugą się kładzie gdy pierwsza jest już podeschnięta ale jeszcze się dobrze klei, wtedy druga spaja się z pierwszą i uzyskujemy jednolitą ładną warstwę z możliwością uniknięcia zacieków ale to juz zależy od malującego ;)

 

Ps: a po co dwie warstwy podkładu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

1. bo zawsze dawałem 2 warstwy podkładu i jakos zbytnio mi sprzęt nie rdzewieje

2. malowanie podkładem piątek po pracy dwie warstwy - jedna zaraz po drugiej, malowanie na kolor w sobotę też jedna warstwa zaraz po drugiej - może być np tak - 2 burty pomaluje raz i juz moge nakładać 2 raz, albo wszystkie burty najpierw i zaraz ponownie wszystkie burty - tak szybko chyba ta farba nie wyschnie

3. jest sens dawac korektor/utwardzacz do obu warstw?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
;) z tymi warstwami cos mi sie jeb.. mi chodziło o malowanie podkładem antykorozyjnym,a co do renolaków i tym podobnych to one prawie jak olejne są czyli do d*py.dobre są farby vinylowe ale najlepiej poliuretanowe 80 zł. za komplet czyli litr farby + rozp. i utw. co daje nam 1.5l. jak podkład to przemysłowy. ok.60 zł litr.zapraszam na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

iron, dzięki za chęć pomocy, dziś udało mi się szybciej wyrwać z roboty.

pojechałem z ojcem na przejażdzke po świdnickich sklepach/hurtowniach z farbami.

kupiliśmy kompletny system z nobilesu. Ichny rozcieńczalnik (2.5l), podkład nobikor szary (5l -> 17zl/l), autorenolak stalowy(5l->29zł/l) oraz korektor pr(0.5l), zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na koniec w psb zakupiliśmy taki wynalazek jak AUTO-SMAR - substancje gumowo-asfaltową i tym mam plan wysmarować całe podwozie i spód przyczepy - 5l kosztowało 55zł

Mam nadzieje ze tego styknie a jak nie to się dokupi - hurtownia na szczescie blisko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

korektor lepiej dawać bo bez niego farba jest miękka i lekko czymś się uderzy i już wgniecenie na farbie widać, a to nie samochód i wiadomo nawet otwierając burtę jak uderzy o koło to może zostawić znak na farbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

do obu warstw nawierzchniówki czy tylko do tej najbardziej zewnętrznej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj