tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1116

Serdeczne dzięki dla "oFsik" i dla "griga" za zdjęcia.

 

Koledzy a gdzie można kupić blachę trapezową (falowaną) na burty nie cynkowaną oczywiście, typowe składnice stali nie posiadają takich wynalazków.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja takową kupiłem w zakładzie gdzie produkują blachę na dachy i mi zrobili tylko przynitowałem do konstrukcji.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

witam

 

ja z takim pytankiem dzisiaj - odnośnie malowania przyczep ogólnie ale ze szczególnym uwzględnieniem HL 8011

 

mianowicie ile litrów farby bedzie potrzebne zeby pomalować ramę, podłogę, burty i felgi takiej przyczepy - wliczajac farbe podkładową i drugą warstwę na gotowo - poprostu nie orientuję się w temacie malowania a potrzebne mi takie info - ile by to kosztowało - głownie koszt farby bo sprzęt mamy swój

 

dobrze było by gdybyście jeszcze dopisali jakimi farbami malować (producent) bo wiadomo farba farbie nie równa (mile widziane podanie ceny za litr)

(przewidywana kolorystyka - rama i podłoga na czerwono, burty na zielono, felgi na srebrno => taki standardzik )

 

dobrze było by gdybyście dopisali jeszcze jakieś swoje doswiadczenia i sugestie odnośnie malowania takowych sprzętów - najlepiej gdyby wypowiadały sie osoby które juz kiedys same malowały przyczepy lub mają doswiadczenie w tego typu pracach - ale kazde info się przyda

 

z góry dzieki za info - Pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

A jakiej grubości Ci tą blachę zrobili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

no ja tam polecam piaskowanie bo tak sie dowiadywałem troche ludzi i chwalą po piaskowaniu musisz jeszcze jakims preparatem odtłuscić i szybko podkładem pomalować zeby hamerait był tanszy to by sie opłacało tym pomalować jako podklad bo po tym rdza nie wychodzi podobno mi znajomy tak muwil i potem ze dwa razy pomalować kolorem byś musiał a na burty to daj blache trapezowaną a na podłogie plaską 3 mm do 4mm to wystarczy bo morzna kupić takie gotowe burty ale to sie nie opłaca bo te burty delikatne są i ze słabych materiałow wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

chłopaki jaki profil będzie lepszy do nastawek na górę - 50x50x2mm czy 50x30x3mm - ustawiony na płasko. na dół nadstawki mysle dac 50x50x3mm a nadstawka będzie miec 4.65x0.5 (nadstawka do HW6011, która będzie używana tylko do transportu zboża)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ceny na alledrogo . a farby to zależnie czym się maluje itp. a zresztą na opakowaniu pisze na ile puszka starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

co do rodzaju to na przyczepe radziłbym poliwinylową bo jest elastyczna i trwała a jak nie to chlorokauczuk... 

 

HAMEREID'em pomalowałem kiedyś lekko przyrdzewiały dach...wolę sie nie wypowiadać na temat tych farb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Chlorokauczuk szybko traci połysk


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

u mnie się dużo maluje Hameraid'em czy chorokauczukiem i jakoś nie widzę różnicy no może jedynie w cenie. mam 7 przyczep z czego 5 swego czasu odnowionych. Ale to porządnie piaskowanie piaskiem do gołego metalu malowane podkładem i chrokauczuk i wszystko trzyma choć już minęło z 10 lat jak niektóre przyczepy są zrobione. A hameraidem maluje różne konstrukcje metalowe lub osłony i też wszystko trzyma. Wiec nie wiem jak wy to malujecie. Mam takie pytanie czy po czyszczeniu odtłuszczacie porządnie powierzchnie przed malowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie nitrem lub benzyną ekstrakcyjną. A malujecie farbami takimi jak w puszce czy rozrzedzacie by się lepiej malowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

a próbowałeś kiedyś malować sprężarką farbą bez rozcieńczenia?musi być troche rozcieńczona sama jest za gęsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja swoją przyczepę pomalowałem chlorokauczukiem bez podkładu, malowałem "pistoletem" i sprężarką , a czyściłem tylko wiertarką z szczotką drucianą ale nie do gołej blachy, no i jest efekt, przyczepa ładnie pomalowana , zero zacieków, farba nie odpada, nie łuszczy się i jest git


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

do pistoletu to trzeba rozcieńczyć. Pisałem w przypadku malowania pędzlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czym pomalowac podłogę w przyczepie? przez zime na przyczepach trzymałem nawozy - saletrę i polifoskę, podloga zardzewiala ze hej, na dniach chce je przeleciec szlifierą i czyms zabezpieczyć coby nie zgniło. teraz pytanie czym najlepiej smignąć?

zwykły podkład chlorokauczukowy x2 i kolor chlorokaczuk czy moze jakas zwykła farbę dać na ta podłoge?

 

co myslicie o psiknięciu podłogi bitexem?

da się go nakładać pistoletem?

 

kolejna sprawa to spod przyczepy - bitex mozna nanosić na farbę która jest - gdzie niegdzie wystaje rdza to mysle tylko punktowo ją sciągnąć szlifierką - tak max godzine zeby spod czyscic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

podłoge to zwykłą podkładową starczy (2x najlepiej) i tak się wytrze przy używaniu. Bitex chyba drogi więc go szkoda na podłoge jest specjalny pistolet do niego a na spód to można tylko czy jest sens? nie lepiej porzadnie pomalować podkładem + chlorokauczuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

zeby malowac podkladem i farba to bez sensu bo musiałbym spod dokładnie wyczyscic a poza tym ona była malowana w zeszłym roku tylko ze malowana na handel wiec wiadomo jak, chciałem to tylko delikatnie poprawic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

to wyczyścić tam gdzie jest rdza i zrobić wyprawki narazie w tym samym kolorze to się tak nie bedzie rzucać w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Panowie, czym a przede wszystkim jak pomalować nową blachę?

Wiadomo ze jak blacha juz lekko przyrdzewiała to przeszlifować i przemyć rozpuszczalnikiem i można już kłaść podkład.

W ten weekend raczej odbieram przyczepę, która ma nowe elementy stalowe - jak najlepiej tą blachę "umyć" aby podkład się do niej czepiał.

Pierwsza warstwa podkładu pistoletem czy pędzlem aby lepiej wetrzeć?

 

Jak to robicie u siebie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

nitro albo benzyna ekstrakcyjna ale lepsze nitro i czyste szmaty i myjesz nowe blachy a malować możesz byle czym byle dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Pędzlem lepiej będzie pomalować podkład gdyż lepsza warstwa będzie ale mogą pozostać takie pagóreczki i to już nie będzie wyglądało tak ładnie, w fabrykach to pistoletem malują i też jakoś się trzyma


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Odnośnie pędzla i pistoletu.... Nie wiem jak Wy drodzy forumowicze , ale po kilku renowacjach swoich przyczep zauważyłem, że o wiele lepsze efekty jeśli chodzi o wytrzymałość, jakość położonej nawierzchni na obicia czy rdzę jest położenie farby pędzlem. Fakt wymaga to zachodu i cierpliwości ale blacha tak szybko po malowaniu pędzlem nie koroduje i się nie tak łatwo obija ja po pistolecie. A maluje zawsze w ten sposób, że najpierw szczotka lub szlifierka, odtłuszczanie, podkład typu unikor, a potem chlorokauczuk np. firmy Pilak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wiadome nie od dzis ze pedzlem farbe wetrzesz a z pistletu to ona tylko tak sie z góry delikatnie położy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja jak malowałem rozrzutnik to malowałem wszytko pędzlem, podkład Neokor cały rozrzutnik, rama, burty itp. A później kolorem to burty malowałem farbą lakierniczą Nobiles, 40 zł kosztowała jedna puszka czyli 1L, a ramę po podkładzie zwykłą czerwoną farbą za 15 zł. Po 2 latach zaobserwowałem że ta droższa lakiernicza farba wcale nie wyblaka a ta czerwona już pomału robi się matowa :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj