tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krolikNH    56

Mój wujas pomalował Hameritem płot i zaczęła farba odłazić!!! Zdecydowanie nie polecam, ja swoje przyczepy pierw podkładem okrętowym, a potem 2 razy farbą machłem i trzyma się elegancko :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W miejscach pordzewiałych pomaluj takim specyfikiem co się nazywa "Cortanin F" (tylko w miejscach rdzy i dobrze wcierając super efekty!!!), po wyschnięciu(około 1h) podkładem i chloro-kauczukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak usunąć post bo dodało mi podwójnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Najpierw oczyścić ze rdzy podkład i 2 warstwy koloru właściwego :P . Mam pytanie czy ktoś z was używa utwardzacza a później lakieru ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAMEREID jest TYLKO na RDZĘ, na metal(goły, bez rdzy) się nie nadaje. Mam na to dowód koleś z grodził sobie zakład i tam jest z 200m kutego płotu i było tak że wszystko malowane HAMEREID`em i za nim pomalowali cały płot to ostatnie przęsła zardzewiały i tam na tych zardzewiałych HAMEREID jest nadal(5 lat będzie), a na tym nie zardzewiałym odpada powoli i się łuszczy.


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

U mojego wujasa na płocie było troche rdzy i malował Hameritem i wszystko odlazło - nie polecam tej farby. :P Do malowania boków od przyczep to musi być dobry podkład i potem dobra farba (ja nałożyłem 2 razy) i będzie spoko. :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

nie wicie ile zjadę piasku na wypiaskowanie burt od D-47??

widziałem 25kg piasku do piaskowania po 20zł i nie wiem ile kupić żeby wypiaskować

może ktoś już piaskował to nich zda relacje jak szybko idzie piaskowanie,

a i czy da rade pistolet do piaskowania z allegro za 50zł??

czy lepiej dać do fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze lepiej zdać się na fachowca, bedziesz miał lepsze wykonanie. A taki pistolet to nie wiesz czy robi dobrze.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Panowie nie będę tutaj tworzył nowych tematów ale mam dla Was pytanie <_<

 

Mam taki zetawik do Pronara

W porównaniu do mocy to idealny -zwiru równo z nadstawkim mieści sie ponad 20t, wyslodka 16-18t, pomidora 10-11t

lecz problem w tym ze autosanka (ta zielona) tanczy po drodze, jak sie jedzie 30-35kkm/h to jest pobocze-srodek jezdni, pobocze-srodek i tak w kółko, staraliśmy sie usztywnić ją na dyszlu i nic nie pomogło.

Myslelismy by wydluzyc dyszel ale czy to pomoże cos?

A moze koła jej jakies inne (np. od tira) dopasować?

 

Macie jakies pomysły?

Ciągaliśmy dwie hl'ki 8011 i równiutko trzymały przy tej prędkosci slad za ciągnikiem <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zacznij od luzów na łożyskach kół, potem luzy na sworzniach dyszla, luzy na obrotnicy i luzy na ślizgaczach i tulejkach resorów oraz w uchu dyszla. Posprawdzaj wszystko po kolei. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dzięki serdeczne -zwrócę na to uwagę.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielonomi    0

Witam

To mój pierwszy post.

Więc z malowaniem to nie jest taka trudna sprawa. Wystarczy sięgnąć do nieco innych materiałów aby uzyskać zabezpieczenie antykorozyjne. hamerita mozna sobie darować.

 

Polecam zastosować coś co nazywa się wasch primer. Jest to grunt do zabezpieczania stali antykorozyjnie, który jako jeden z niewielu potrafi być zbliżony do zabezpieczeń fabrycznych znanych z motoryzacji. Jest to produkt utwardzany płynem zawierającym kwas fosforowy i REAGUJE z metalem tworząc AKTYWNĄ ochroną warstwę na kilka lat. Najczęściej mieszany w proporcji 2:1 lub 1:1. Na niego dopiero kładzie się inne warstwy. takie sposoby stosuję tylko najlepsi producenci maszyn.

 

Cena niezbyt niska ale w kpl jest najczęściej 1,2L (2:1) lub 2L (1:1) od około 48zł/kpl

Może po kolei

powierzchnię trzeba umyć wodą z mydłem. Jeżeli jest po piaskowaniu to trzeba "rozetrzeć rysę" czyli wyszlifować odpowiednio papierem ściernym. Na powierzchniach dotkniętych "boszem" czyli szlifierką kątową TRZEBA rozetrzeć rysę rysę papierem ściernym bo rdza murowana w pierwszej kolejności.Odtłuścić. Na to malujemy, najlepiej pistoletem cienko wasch primerem i po krótkim czasie możemy nałożyć podkład wypełniająco przyczepnościowy i lakier nawierzchniowy. Jako lakier polecam dwuskładnikowe poliuretanu o odpowiednich parametrach.Lepiej izolują i chronią przed warunkami zewnętrznymi. Mają też super połysk i co ważne lepiej kryją . Trzeba się pomęczyć ale efekt będzie na lata.

Drobna uwaga. Nie warto oddawać do malowania "fachowcom" (lakiernikom samochodowym) bo oni tego nie zrobią tak jak trzeba, albo powiedzą że zrobili a sobie pewne etapy oleją.wiem co piszę.

Inną alternatywą jest grunt\podkład epoksydowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A gdzie mozna kupić zestaw do hamulców pneumatycznych na jedna oś w przyczepie?

I jakie części potrzebuje ? bo obecnie mam najazdówki ale to zawsze beda najazdówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

JA mam takie pytanie mam D- 47 i mam problem odnośnie ładowności wejdzie na nią spokojnie 6-7 t (oczywiście nadstawki 100%) i pod paką pojawia sie problem a mianowicie resory chce dołożyc ale zabardzo niewiem jakie dobrac czy od stara by sie nadały?? no i oczywiście opony zmienic na szersze


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Przymierzam sie doremontu przyczepy D732 w gre wchodzi zmiana podłogi i malowanko.ILe trzeba tak mniej więcej wyłożyć zeby zrobić z niej nówke:D bo nie wiem ile kasioski trzeba szykowac.

 

pozdro


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

burty licz srednio 200zl za m2 netto, jak bedziesz chciał podwojne 2x50cm to plus minus poplyniesz jakies 3tys,

podłoga jak liczyłem do hlki to wychodziła mi ok 400zl sama blacha.

 

malowanko to pewnie na farbe z 200zl trza bedzie dac, chyba ze chcesz malowac zwykła farba ftalowa, ale jak wezmiesz renolak czy chlorokauczuk to literek z 50zl trza dac a co sie litrem pomaluje?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś patent na rozwiazanie problemu z hamulcami w przyczepach , kupiłem ciagnik z zachodu i jak wiele mu podobnych niema układu pneumatycznego , a jazda z przyczepą o masie ok 20t

bez hamowania jest ryzykowna .

jakie macie pomysły !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Troszkę odbiegnę od tematu. Widziałem kiedyś przy przyczepie burty które odchylały się dołem. I tu moje pytanie posiada ktoś taką przyczepę i jak to się spisuje.

 

Może ma ktoś jakieś zdjęcia odnośnie dolnych zamków i górnego mocowania, jak coś takiego wykonać?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

przejrzyj zdjęcia grzeska (griga) on remontował ostatnio przyczepy i zrobił sobie taki własnie bajer z burtą uchylaną dołem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam takie burty w przyczepie pronar takie dolne otwieranie to bardzo dobra rzecz bo nie trzeba się siłować z tą burtą tylko ciągniesz za wajchę i praktycznie bez używania siły sama się otwiera i zamyka.Z tego co wiem to @griga robił te buty w jakiejś firmie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Dokładnie tak jak piszecie, przerabiałem burty na otwieranie dolne. Ze względów oszczędnościowych nie jest to tak jak w nowych przyczepach otwieranie dolne i górne. U Mnie przerobione są lewe burty ( tak Mi najwygodniej w magazynie) a prawe zostały normalnie. Jeśli ktoś robi kapitalkę to naprawdę polecam takie usprawnienie. Robisz tylko mały ruch ręką i burta się uchyla a nie trzeba ryzykować że połamie Ci łapy.... Jeśli interesuje Ci jak Mi to przerobili zobacz sobie w Mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Fakt wygląda to na super rozwiązanie proste a skuteczne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Najlepsze jest to że nie trzeba się siłować i tak jak pisał @griga nie ma co się obawiać o ręce.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj