tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

yacenty    3883

strasznie droga ta farba - ponad 40zł za litr, popatrz na olx można kupić fajne farby za kilkanaście zł za litr, max 20 to już z utwardzaczem i rozcieńczalnikiem.

Kolor też dobierzesz - RAL dla Pronarki to 6010.

Ja rok temu kupowałem banki 20l po 400zł w cenie utwardzacz i rozcieńczalnik

przyczepka wyszła tak

[galleryimg=651029]

[galleryimg=651031]

[galleryimg=651643]

[galleryimg=653357]

[galleryimg=656397]


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matie996    0

Panowie wie ktoś może gdzie w kujawsko-pomorskim dostanę blachę na spód przyczepy D47, ale gdzie mi dotną na wymiary jakie chce? U mnie w okolicy już wszystko zjeżdżone. Może być też gdzieś w internetowym sklepie byleby przesyłka nie przewyższała kosztów samej blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

Chcesz jeden arkusz na całą podłogę, dobrze rozumiem? Może być ciężko, najczęściej na składach mają max wymiar 1250x2500,choc ktoś tu pisał że kupił blachę 2x4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matie996    0

A macie jakiś kontakt do składów żeby miały chociaż 1250x2500 bo nawet takich u mnie w okolicy nie mają tylko same 1x2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

skąd jesteś, bo to dużo ułatwi, u mnie jest skład i od ręki mają taką blachę, ale co z tego skoro mieszkasz może 200 czy 300km ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Farbę do malowania burt nowych ktoś poleci, chodzi o podkład oraz zielony kolor. Ktoś wie jakie oznaczenie ma kolor zielony w przyczepie metal tech? Yacenty podeślij link aukcji podobnej do której Ty kupowałeś farbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witajcie. Jako że udało mi się zakupić od sąsiada za Bóg zapłać przyczepę która jest do remontu , mam do Was kilka pytań. Przyczepa to tzw Piławka i przejdzie kapitalny remont. Chciałbym zapytać czy jeśli resory wyglądają zdrowo to czy wystarczy jeśli je rozbiore wyczyszcze przesmaruje i złożę, czy lepiej oddać je do regeneracji? Jedyne czego im brakuje to tych bolcow przy obejmach. No i jeden resor ma 7 piór a reszta po 12 to tego oddam żeby dołożyli 5 dolnych piór.Ile może kosztować dołożenie tych piór i ile ewentualna regeneracja?

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ja również mam pytanie odnośnie resorów. Mam 6tonową d55 ale resory są strasznie słabe na pusto praktycznie siada na gumach i z ładunkiem przyciera oponę o ramę (guma 1100). Jest opcja żeby je oddać do regeneracji czy trzeba kupić nowe (prawie 400 zł szt ;/)?  Ile taka regeneracja ewentualnie kosztuje? Nigdy nie miałem z tym do czynienia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

myślę że bez problemu zregenerujesz, poszukaj zakładu w okolicy, wyjdzie pewnie około 100-150zł sztuka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jeżeli jest lekko podgięta to zmienił się kąt pochylenia kół , więc przyczepa będzie bardziej stabilna na zakrętach. :P

Tak na serio , musisz szukać drugiej osi , bo za jakiś czas dołożysz na opony , a jaka to przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jednoosiowka do przewozu balotow ugielo sie podczas wozenia sianokiszonki os prawdopodobnie od stara


na bliźniaczych kolach z czego z jednej strony wewnętrzne kolo zlapalo kapcia i  z tej wlasnie strony się ugiela os, a nie na srodku z drugiej strony kola sa w pionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Jeżeli oś jest od stara i na bliźniaku to znaczy że to jest dyfer (most napędowy) a wówczas przyczyną może być uszkodzone łożysko półosi. 

No chyba że koło " fajta" to zgięta jest półoś napędowa ale żeby takową zgiąć to musiał byś zdrowo ponad 12 ton naładować.

Ja na dyfrze od Fiata 125p woziłem po 3 tony wtedy dopiero ugiął się i po obróceniu o 180 stopni nadal wozi tylko odrobinę mniej  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jezeli jest to oś ,to prawdopodobnie od przyczepy D-83 , również w D 50 była taka sama. Most Stara ma półoś odciążoną więc nie ma możliwości na skrzywienie korpusu mostu.Pozostaje jeszcze ewentualność uszkodzenia łożysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Panowie mam pytanie odnośnie malowania. Z racji ze jest zima i dużo czasu to wziąłem i wyczyscilem stara przyczepe i pasuje ją pomalować. Warunki jakie mam to garaż troche jak wiata ale nie wieje. I moje pytanie czy farba będzie schła przy obecnej temp na dworze czyli około 5 stopni? No w środku może stopień wiecej czy dwa.  Wiecej utwardzacza dac? Czy lepiej poczekac do wiosny aż temperatura sie podniesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Moim zdaniem każda farba schnie na powietrzu byle temperatura była dodatnia, a długość wysychania zależy od temperatury otoczenia. Ważna jest wilgotność powietrza bo wówczas farba może się przebarwiać (matowienie, zmiana odcieni). Przy obecnej temperaturze  i wilgotności powietrza na stali powstaje mikro wilgoć i farba różnie może reagować i przylegać co wiąże się z późniejszymi niedoskonałościami. Wybór należy do Ciebie, przecież to tylko przyczepa B|.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Właśnie remontuję taką przyczepę , gdzie na rdzę i dziury  ktoś naspawał blachę, ogólnie porażka; odciąć wszystko to problem jak cholera, a jak pięknie gnije miedzy blachami w.g. mnie należy się tego bać.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

szukając ucha dyszla do d46 trafiam na dwa typy, jeden przetoczony

który będzie odpowiedni, bo ten drugi bardziej zalatuje mi d50/55

0_0_productGfx_e569a3e294d24a967798ff840e23eb20.jpg

f8b3d41340dc8752daa431d1353b

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam z D 55 na sprzedaż z kawałkiem  zaczepu  Po prostu pękł zaczep z mojej winy. Tuleja z nakrętką trza odciąć i ceowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj