tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

sylwu    0

witam Panowie. potrzebuje pomocy, informacji na temat obrotnicy przyczepy. przyczepa prawdopodobnie d47b.

chciałbym zakupić kulki do obrotnicy. czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć jakiej średnicy były oryginalne kulki? ile sztuk tam wchodzi? przemierzyłem te dwa metalowe pierścienie i wyszło mi śr. wew ~ 80,5cm śr. zew ~ 93,5cm  Czy w tym modelu przyczepy montowano obrotnice takich rozmirów? 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Przyczepy 47a i 47b różniły się chyba tylko rozmiarem kół.

Kulki 19,844  , 137 szt , takie i tyle było u mnie.

Nie jestem w stanie zmierzyć ale wrzucam zdjęcia poglądowe z remontu swojej :

 

5905718200_1493438785.jpg

 

9345220200_1493438787.jpg

 

2239518600_1493438786.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwu    0

dzięki kolego za odpowiedź i foto. wydaje mi się że podany przez Ciebie rozmiar kulki będzię odpowiedni. posiada ktoś może katalog części do d47? może tam by coś pisało na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwu    0

hmm... kulka 19/32 widze ze ma ok 15mm co u mnie napewno byłoby za mało. mam kilka kulek ok 18mm, które próbowałem przypasowac i były troche małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

kolejne pytanie w sprawie remontu przyczepy a mianowicie jak poprowadzić przewody instalacji elektrycznej tak aby przy skręcie i wywrocie nie urywać przewodów i czy lepiej zrobić gniazdo z przodu na górnej zabudowie przyczepy  czy na dolnej czy lepiej dłuższy przewód z wtyczką aż do ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

poprowadź tak samo jak przewód hydrauliki, czyli po zaczepie i w ramie przez ten sam otwór


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

czy w okolicach lublina jest ktoś kto zajmuje się remontami przyczep? chodzi o 2x d47


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Przyszedł etap robienia górnej zabudowy i tak wymiary mam 2.45x 5.20 boczne burty dzielone z słupkiem na środku, ładowność w dowodzie 10t jakie burty polecacie zrobić z gotowych profili burtowych czy ze zwykłych profili i do tego blachę trapezową i jakiej wysokości. Przyczepa głównie będzie do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Akurat taką robię HL 8011, Blacha na podłodzę 5 mm a  na burty 2,5 mm sam wygianałem wysokość  burt  wyszła mi 130 cm, od podłogi 126. Burty  otwierane z dołu  i uchylna jak drzwi, jedna strona na słupku w środku druga po całości  bez słupka. Wejdzie z 13 ton. Profile 60x 60 x3 i 4  na zawiasach.

Ale radzę się dobrze zastanowić czy nie lepiej sprzedać złoma dołożyć  z 10 tyś i kupić coś fajnego.

Mnie wyniesie  remont z 12 tyś  za przyczepę  wzioł bym z 8-9 tyś  dołożył bym z  10 i bez roboty  i nerwów, żałuję ja  cholera ze podjołem się remontu, a  tylko dlatego ją robię bo mam  resory  i koła  z tira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Wielkie dzięki, ja swoją kupiłem za 3,5 tyś już włożyłem 1,5 tyś i pozostało jeszcze zrobić tylko burty, rozprowadzić instalację hamulcową i zregenerowac siłownik także roboty i nerwów było sporo ale nie ma nic darmo a ile satysfakcji, że się samemu zrobiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja robie całą górną nadbudowę nową bo tak ją dojechałem że nie opłacało się  remontować, wywiozła setki ton gruzu, ziemi kamienia.

Przy burtach 120 wchodzi  12 ton, mam bardzo podobną w  galeri tylko BSS 9 którą sprzedałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

....Ale radzę się dobrze zastanowić czy nie lepiej sprzedać złoma dołożyć  z 10 tyś i kupić coś fajnego.

Mnie wyniesie  remont z 12 tyś  za przyczepę  wzioł bym z 8-9 tyś  dołożył bym z  10 i bez roboty  i nerwów, żałuję ja  cholera ze podjołem się remontu, a  tylko dlatego ją robię bo mam  resory  i koła  z tira.

 

1. jak zrobisz dobrze to masz na lata a jak kupisz lepszą to czasem wychodzą naprawy, różnie bywa.

2. od dłuższego czasu śledzę dział przyczep na olx.pl i z racji że mieszkam w płn części woj. warm-mazurskiego to pozostaje albo słono zapłacić za przyczepę (moje woj), albo kupić złoma lub swego złoma dobrze remonotwać (w moim woj.), albo jechać na południe polski lub zachód i przywieźć coś do lekkiego remontu lub na chodzie do użytku.

Koszt jazdy po innych województwach + koszt remontu tego co mam lub co kupię lokalnie wychodzi na to samo co bym ciskał się autem po krańcach Polski a im dalej tym transport drożej wyjdzie.

Wielkie dzięki, ja swoją kupiłem za 3,5 tyś już włożyłem 1,5 tyś i pozostało jeszcze zrobić tylko burty, rozprowadzić instalację hamulcową i zregenerowac siłownik także roboty i nerwów było sporo ale nie ma nic darmo a ile satysfakcji, że się samemu zrobiło. 

satysfakcja satysfakcją ale przyczepa pewnie wytrzyma Ci lata i wiesz co masz.

Też teraz się kręcę przy czymś do całkowitej odbudowy (kupić za grosze+dobry remont i na te 2 tygodnie w roku mam pewną przyczepę). Niestety 35ha to za mało aby stać było mnie na zakup nowej żeby stała przez 3/4roku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Panowie ile realnie farby przy malowaniu kompresorem wejdzie na burty w D47 4,5 tony ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Myślę że lepiej mieć 2.5 l farby więcej jakby coś nie pykło. Te 3- 4 litry trzeba liczyć na malowanie burt.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi na D 47 z nastawkami poszło 7 litrów i cieniutko to wyszło,w środku  nie zbyt grubo dałem.W gelerii jest jej zdjecie.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj