tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

xzy    0

pytanie mam ,ile wchodzi na przyczepe d 47 z nadstawkami a ile na d 50 z nadstawkami 25 cm (ile pszenicy )czy lepiej nadstawki czy podwojne burty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja mam taki zestaw.  D-47 ale z nadstawkami 35cm i wchodzi max 6,5t pszenicy a na D-50 z nadstawkami 32cm 8t. Oczywiście sypiąc równo z burtami wychodzi jakieś 300kg mniej, mniej więcej.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z taką nadstawką na d47 wejdzie ok. 6t. wszystko zależy od zboża i pory, bo wiosną oczywiście będzie trochę lżejsze

 

do 47 nadstawka 30cm to bardzo rozsądne rozwiązanie, przy wyższej cierpią osie i resory, bo ramę można wzmocnić

do 50 bez problemu możesz pchać +50cm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

na przyczepkę 2mx4m i nadstawki 30 cm na max weszło mi 5,8 t pszenicy , a na d47 na podwójnych burtach przeszło 8 ton, ale tyle sypać to strach już mi o piasty, d50 czy d55 znacznie mocniej można przeładować, znajomemu wchodzi 10 ton pszenicy na podwójnych burtach to jest balans na granicach rozsądku :D :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie a czym uszczelnic miejsce polaczenia profila z blacha w burtach tak zeby nie przedostala sie woda do srodka? jakis silikon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

poliuretanowa masa klejąco uszczelniająca, nie żaden silikon, chyba że chcesz rudą odrywać płatami


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Witam

Przy zdejmowaniu koła w przyczepie urwałem dwie szpilki.

Jak teraz zdjąć bęben aby je wymienić?

Nie znalazłem nigdzie wkrętów trzymających bęben do piasty, ani otworów aby wkręcić śruby i wycisnąć bęben.

Hamulce odpuściłem, nakrętkę centralną odkręciłem, bęben kręci się bez oporów a zejść nie chce.

 

Jest jakiś patent na zdjęcie takiego bębna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Młot 5kg i musi zejść, w ostateczności pogrzać palnikiem acetylenowo-tlenowym.Cocacola też podobno pomaga ale ja nie próbowałem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

przypadkiem bęben nie jest przykręcony od środka szpilkami ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

a ja mam takie pytanie jakiego balwanka założyć do d 47, bo kupiłem sobie dziś od d 50 no i wchodzą na styk do resora, czy przez taki duży nie będzie za bardzo rama cierpiała? bo resory będą bardziej ograniczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

mały z HL, tylko tam jest śruba m10, a w ramie masz m8  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A na szpilkach z drugiej strony nie ma nakrętek, bo chyba są.

Co do D 47 to tylko z HL, bo z D 55 pękają, ja mam i teraz będę z HL zakładał.Ale trza mocowania zmienić, podciąć, skrucić, żeby więcej miejsca było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Młot 5kg i musi zejść, w ostateczności pogrzać palnikiem acetylenowo-tlenowym.Cocacola też podobno pomaga ale ja nie próbowałem.

 

A czy mogę prosić o wersję dla debili?

Bęben siedzi na piaście. Nie ma jak go uderzyć od tyłu, tym bardziej nie ma gdzie zalać WD czy CocaColi.

Młotem napieprzać od czoła w bęben obok szpilek czy z boku, bo od tyłu nie ma jak?

Ewentualnie czy ktoś ma jakiś rysunek poglądowy jak to jest zbudowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Najpierw ściągnij  beben z piastą i będziesz miał rozwiązanie zagadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

dziwne mi działa  :lol:

 

autosanka na kwadratowej osi i dużym bębnie, czyli np. d44

 

2c251a4469633.jpg


A na szpilkach z drugiej strony nie ma nakrętek, bo chyba są.

Co do D 47 to tylko z HL, bo z D 55 pękają, ja mam i teraz będę z HL zakładał.Ale trza mocowania zmienić, podciąć, skrucić, żeby więcej miejsca było.

 

są nakrętki od wewnątrz

 

ja nie skracałem mocowań, zostaje z 1cm przy taki sobie resorze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Widać że szpilki są przyspawane do bębna, trzeba obciąć na równo z bębnem i wtedy zdejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

rdzawe to jeszcze piasta, dopiero to czarne to bęben  ;)

 

5655721_2013-04-29_10-16-45_232.jpg


5655759_2013-04-29_10-16-58_28.jpg

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

rdzawe to jeszcze piasta, dopiero to czarne to bęben  ;)

 

Dzięki

To wiele wyjaśnia. Czyli w tej przyczepie szpiki są przykręcone od środka i nie przechodzą przez bęben?

To w jaki sposób bęben trzyma się piasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Szpilka zawsze jest mocowana do piasty i bęben opiera się o piastę, więc szpilki przechodzą przez bęben a następnie przez felgę.

Ewidentnie widać że bęben przyspawany był do szpilek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj