tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

izydor6280    1154

od 47 to jest dyszel

na wózku sprężyna musi być wyżej, widziałem też resory na belce dyszla i zaparte o wózek


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

no może 732  ;)

 

a propo 47, tylna belka starego typu, co wstawić zamiast, dwie ceówki 14, jedna w poziomie druga w pionie coś jak na filmie, czy jedną 16, a może jeszcze inaczej ???

 

autosan-d-47-remont_58502_227_1389080.jp

 

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Ja wstawiłem ceownik zimno gięty 160, na filmie są wstawione z walcowanego bo gościu może będzie ciągał czołgi  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Zna koś może numer farb przyczepy z Metal-tech-u? Chodzi mi o czerwony i zielony.

Albo może wie gdzie mógł bym to znaleźć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Panowie byłbym wdzięczny za foto z wzmocnieniami ramy dolnej d47 default_hi.gif


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z grubsza wiem co i jak, ale zawsze warto podpatrzeć u innych, może wpadnie coś ciekawego  ;)

 

może i się wybiorę z drobnym zleceniem, tylko napisz jak grubą blachę wypalisz plazmą  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Panowie idzie gdzieś dostać ślizgi resoru d47 ???

 

161623409_1_1000x700_slizg-resora-d47-d7


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam mogłby mi ktos powiedziec jak podłaczyc ten zawór sterujacy?? Bo do remontu ojciec go rozkrecał a ja teraz ni w zab nie wiem gdzie co szło... Wiem tylko ze tu naprzeciwko dzwigni siły hamowania idzie przewód do siłownika, tak? 

post-43117-0-79584100-1461773314_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

Stoje przed remontem hl 6011 i nie wiem czy kupować burty takie jak były orginalne i robić ja na orginał  czy takie 2x50cm, jest czym pociagnać tak ze o to sie nie martwie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Odpowiedz sobie na pytanie. Co będziesz woził tą przyczepą?

jak bedziesz znał odpowiedz to sprawdz ile waży 1 m3 tego czegoś, przelicz kubiki i będziesz wiedział.

 

Prosty przykład, za chwilę oddaję do remontu przyczepe 6t sztywna HL6102. Przyczepa ma 5x2.4m więc podłoga 12 m2. Będę nią woził zboże, nawóz, słomę - tak więc celuję w zboże, które srednio waży 0,75 t/m3.

 Zakładam, że od święta można by przeładować przyczepę o 25%, więc mamy 6*1,25 = 7.5tony.

Teraz 7.5/0.75=10. Przyczepa powinna mieć 10m3

i dalej 10m3/12m2=0,83333m

Tym o to wyliczeniem robię burty na 85cm. Dokładnie będą to burty główne 50 i nadstawa 35cm.

 

Nie bierz do końca tych danych pod swoje wyliczenia bo HL 6102 ma dużo większą podłogę od HW 6011 (tutaj jak dobrze pamiętam jest 2.2 x 4.75)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Witam mogłby mi ktos powiedziec jak podłaczyc ten zawór sterujacy?? Bo do remontu ojciec go rozkrecał a ja teraz ni w zab nie wiem gdzie co szło... Wiem tylko ze tu naprzeciwko dzwigni siły hamowania idzie przewód do siłownika, tak? 

 

od czego zawór, jeden czy dwa obwody ?

prawdopodobnie 1 zasilanie a 3 na butlę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ja obstawiam że 2 na złącze tył a 4 siłownik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Panowie jak takie ustrojstwo wpiąć ?

 

wpx_025922a0d2de4901ee2bc48e66142901.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Strzałka powinna być ale o ile dobrze pamiętam 1 to wejście, 2 to wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

default_hi.gif

nowe może i są oznaczone, ale ten co mam jest pewnie z pierwszego montażu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Witam mogłby mi ktos powiedziec jak podłaczyc ten zawór sterujacy?? Bo do remontu ojciec go rozkrecał a ja teraz ni w zab nie wiem gdzie co szło... Wiem tylko ze tu naprzeciwko dzwigni siły hamowania idzie przewód do siłownika, tak? 

1. Zasilanie ciagnika.  jedno obwodowe 

2. Nie podłączasz. 

3. Zbiornik powietrza 

4. Wyjscie na siłowniki hamulcowe . 

Jeśli chcesz na drugą przyczepe to sie bierze trójnik wkręca na złącze nr 1. 

 

Panowie jak takie ustrojstwo wpiąć ?

 

wpx_025922a0d2de4901ee2bc48e66142901.jpg

 

1. Zasilanie od ciągnika .

2. Podłączasz zawór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

sory nie będę zaczynał nowego tematu, więdz tak do beczki PN 90 zakładam koła od stara 12.00 r 18 razem z felgami (8 otworów jak w HL lub HTS)  i wszystko pasuje, ale szpilki są cieńsze jak w starze, i otwory w feldze staroskiej są 30mm a nakrętka jest 32mm i boję się żeby koła nie zgubić,, zwykła podkładka płaska przy przykręcaniu wchodzi do środka, powinny być takie zatoczone podkładki widziałem kiedyś coś takiego ale gdzie top kupić? nigdzie w internetach nie mogę znaleźć  :ph34r:  :ph34r:​ luz jest dość spory, wiem że cięzra i tak nie trzyma się na szpilce tylko na piaście, ale to ponad 10 ton i myślę że tak nie może być, a ktoś na pewno miał ten dylemat 

 

z góry dzięki ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

popytaj w sklepie z częściami do ciężarówek, w różnych dostawczakach przy bliźniaku są stosowane takie podkładki, więc myślę że i w ciągnikach siodłowych jest to samo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Potrzebuję porady odnośnie kul wywrotu . Oglądając ogłoszenia widzę , że dniazda są z wkładką teflonową lub bez . czy te z teflonem są ok ? Nowe przyczepy mają takie ? Ladowność 12-16T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z teflonem lepsza bo zużywa się teflon a nie metal i można wymienić wkładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj