tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1154

tył tak, przód nie, chyba że ograniczysz "skok" resora


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

wlasnie problem nie jest wysokosc bo sa o dziwo nizsze od standardowych 8.25-20r o pare centymetrow ale jak to na felge nadziac albo skad felge by pasowala do d47?

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Coś ściemniasz jak opona 10.0 może być niższa od 8.25 chyba że ma inny profil w co wątpie.

Skoro felga jest 20" i opona 20" to chyba nie powinno być problemu z jej założeniem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

gdzieś ktoś kiedyś wspomniał że opona z robura jest podobnej wysokości, ile w tym prawdy nie wiem

 

bez problemu wciśniesz to na ori obręcz, kilka razy widziałem w ogłoszeniach d47 na 10 calowej oponie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

jest nizsza o pare centymetrow bo 2 takie w domu mam ale dopiero teraz wypiaskowalem felgi

Budowa tej opony nie jest taka jak opona 1100x20ktora jest wyzsza. Ta opona jest szeroka i nizsza i o ta szerokosc chodzi bo na felge wchodzi ladnie ale felga jest za waska

czy zcisnac ta opone na maksa i zalozyc pierscien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Czym najlepiej odtłuścić przyczepę przed malowaniem podkładem? Miałem wyciek oleju wcześniej i chyba trzeba by okolice zwrotnicy czymś przemyć. Rozpuszczalnikiem czy może warto jakiś zmywacz ? 


 

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Rozcieńczalnik za mocny do odtłuszczania.

Ja stosuje od ponad 20-lat benzynę ekstrakcyjną i nigdy się nie zawiodłem, zmywacz wychodzi drogo ale zaraz pewnie pojawią się zwolennicy zmywacza że on najlepszy.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Co to znaczy że za mocny?  Po benzynie można stosować te same rodzaje farb co po odtłuszczaniu rozcieńczalnikiem? I jeszcze kwestia tego czy przemyć tylko przód (tam gdzie był wyciek) czy całą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

po odtłuszczaniu benzyną ekstrakcyjną zdarzało się że lakier potrafił się zważyć i odparzyć

po nitro nigdy mi się to nie zdarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MirekJ    0

Ba nawet farbę nitro kiedyś stosowało się jako podkład pod ftalowe lub renowację,

a nawet robiło z niej szpachlę po wymieszaniu z talkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

słuchajcie przyciągnałem złomka do domu.

 

[galleryimg=630835]

 

generalnie to nie chce mi się z nim nic robić bo i tak byle ze 3-4 lata przez tydzien żniw pochodził i pójdzie na odbudowę góry.

Nie mniej ojciec mi tyłek truje, że siara czymś takim jeździć, on wyczyści a ja mam tylko psiknąć ładnym równym kolorem.

No więc teraz tak - nie zamierzam inwestować - ma być dobrze na okres ok 4-5 lat.

Którą farbę polecacie? da się coś rozsądnego poniżej 40-50zł za litr wyrwać czy lepiej nie kombinowac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jeszcze jedno pytanie po drodze mi sie urodziło,

czy pistoletem eleketrycznym natryskowym, coś tego typu - http://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/pedzle-walki-kuwety/pistolety-i-agregaty-malarskie/pistolet-natryskowy-elektryczny-hvlp-w550-wagner,p51459,l762.html#!oceny

da radę pomalowac lakier epoksydowy czy inny podobny do przyczepy? czy te pistolety nadają się tylko na akryle / lateksy na scianę w domu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

podkład i farba chlorokauczuku połysk i razcienczalnik z tym ze tylko pistoletem ze sprężarka aplikuj to nie najtańsza opcja ale myślę że 50 zł z podkładem za litry starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Nie tak źle wyglaga, co to za przyczepą? Trochę tylko farba odlata:)


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Panav 17.13 jak kto woli nowszy brandys
Właśnie przez ten lakier ja kupiłem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Zbiornik do instalacji hamulcowej jednoprzewodowej 50l nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na pewno nie zaszkodzi


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweLek21    0

Witam, mam pytanie dotyczące przyczepy ciężarowej rolniczej d 47. Jak w niej macie założoną sprężynę na dyszel? Mam oryginalną sprężynę i nie wiem jak założyć żeby trzymała. Załączam poniżej zdjęcia, jak zakładam na oczko i na haczyk na dyszlu to nie trzyma. Jak to zrobić?

 

post-179640-0-97335400-1459450507_thumb.jpg

post-179640-0-64026000-1459450620_thumb.jpg

post-179640-0-16483300-1459450660_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

daj ucho w najwyższym możliwym punkcie, który obraca się z zaczepem, będzie mniejszy kąt natarcia i będzie trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

u nas w D-44 dospawałem pionowo profil, długi gdzieś 20cm, i do niego zamontowana jest sprężyna

tak jak patrzę na twoje zdjęcia to najlepiej byłoby dać taki profil pionowo nad mocowaniem resora z prawej strony

jak chcesz to właśnie znalazłem zdjęcie z takim profilem, mogę ci podesłać

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Ta sprężynka to chyba z tapczanu jakiegoś  :D

U mnie wygląda to tak :

8100606700_1459491236.jpg

4042181900_1459491335.jpg

 

Do regulacji poziomu dyszla wewnątrz sprężyny jest śruba, która ma gwint ukształtowany jak wewnętrzny zwój tejże sprężyny, a sprężyna pochodzi od pałąka trolejbusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj