tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

wojtal24    2467

poszukaj w necie do hl można kupić jedno pióro to może i do brandyski też znajdziesz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie rozkręcał ktoś z Was obrotnice od brandyski , nie moge jej wyjąc , wyjechałem z pod ramy i ten górny wieniec próbuje wyjąc ale nie wyjdzie , odkreciłem tą boczną balszkę i widac jak sie nie myle pręta ale on kreci sie wraz wienciem a sądze że powinieni stac w miejscu (z dolną ramą ) i tam mi sie wydaje powinien być zamek aby go rozszerzyc lub coś takiego bo mi sie wydaje że to on zabezpiecza ten wieniec aby nie wyleciał od dolnej ramy obrotnicy , chciałbym to rozkrecic bo ciezko chodzi jest zawalone smarem i syfem który blokuje te rolki , a chce zrobic porządnie ten remont :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

witam, mam przyczepę do wywozu obornika i jak to od obornika podłoga i burty całe zgnily, jaki materiał polecacie na burty i podłogę? czym to dobrze zakonserwowac żeby dobrze i długo trzymało? czy deski na podłogę to dobry pomysł? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie jakie balwanki lepiej zalozyc do d47 dwa org na resor nie na samym srodku czy jednego wiekszego np od hl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Podrzuci ktoś zdjęcia jak zrobić uchylanie dolne burty w przyczepie? Przyczepa będzie miała nadstawki 30cm i właśnie zastanawiam się jak to z nimi zgrać. Dodam, że chciałbym mieć otwieranie i dolne i górne na jednej stronie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Jaka polecacie zielona i czerwona farbę do malowania przyczep? mam do pomalowania d47 i d50 i gdzie polecacie przykrecic odblaski obrysowe? bo miałem na burtach ale podczas przewozu drzewa się pourywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi93    0

witam wszytskich
Mam podwozie od przyczepy samozbierającej i nie wiem czy zrobic prezyczepe z wywrotem czy platforme do słomy podpowie ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Jaka polecacie zielona i czerwona farbę do malowania przyczep? mam do pomalowania d47 i d50 i gdzie polecacie przykrecic odblaski obrysowe? bo miałem na burtach ale podczas przewozu drzewa się pourywaly

 

Ja bym malował zapewne zwykłą emalią olejno-ftalową, oczywiście to tylko sugestia :) a co do obrysów to białe z przodu, pomarańczowe na bocznych burtach i czerwone z tyłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie robie remont przyczepy d47 i chce przyspawac kule do wywrotu. Stare uszy razem z cala ta ruchoma rura wyciołem i zastanawiam sie czy te kule przyspawac bezposrednio do ramy czy włozyc w rure gruboscienna obspawac i taka rure z kulami wciac w rame i dopiero przyspawac? bo czesto w ogloszeniach widze ze tak wlasnie jest zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Rura jest tylko po to aby uszy miały się gdzie przekręcić przy kiprowaniu do tyłu, wystarczy jak kula będzie przyspawana do ramy tylko trzeba dać poprzeczkę w ramie między kulami.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek3000    0

witam, mam przyczepę do wywozu obornika i jak to od obornika podłoga i burty całe zgnily, jaki materiał polecacie na burty i podłogę? czym to dobrze zakonserwowac żeby dobrze i długo trzymało? czy deski na podłogę to dobry pomysł? pozdrawiam

z nierdzewki wyspawac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Czy wie ktoś jaki powinien być minimalny kąt wywrotu w przyczepie aby nie było problemu z wysypaniem zboża, kamienia ,ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

45 stopni minimum.

Z farbą to zależy jkie warstwy będzie się nanosić. Jak grubę to z 20 podkładu i z 25 lakieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

45 stopni minimum.

Z farbą to zależy jkie warstwy będzie się nanosić. Jak grubę to z 20 podkładu i z 25 lakieru.

 

co ty wagon kolejowy planujesz malować, i to dwa razy???

Na HL liczę przy pojedynczych burtach 5litrów na burty i drugie 5 na ramę, świat i ludzie

chyba że liczysz tak klientów którym przyczepy remontujesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja robię dla siebie, nie dla kogoś więc tyle mi idzie.

Na D 47 w galerii miałem 7 litrów lakieru na same burty i za cienko wyszły, w środku tylko dosłownie jedna warstwa.A w 8011 to masz D47 X2 dosłownie.

Mój  ostatnio zakończony remont,   http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-amazone-za-m-ultra-profis-3500-z-waga-CID757-IDdvdlX.html  nie na sprzedaż, tylko jaja sobię robię, opisałem go w znaleziono na allegro o co chodzi, na niego posżło mi z 18 l podkladu i 16 l lakieru i 20 l rozpuszczalnika, Hempel eposkydowego,  malowany na 3-4 warstwy

Ale to jest remont, a nie psikanie, taki niby remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

strasznie grubo farby dajesz, na delikatnie poszerzoną D-44 wyszło mi 3 litry farby na burty i 4 litry na ramę i podłogę, farba trzyma się i nie ściera, po 4 latach użytkowania po remoncie stwierdzam ze tyle farby wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek3000    0

Ja robię dla siebie, nie dla kogoś więc tyle mi idzie.

Na D 47 w galerii miałem 7 litrów lakieru na same burty i za cienko wyszły, w środku tylko dosłownie jedna warstwa.A w 8011 to masz D47 X2 dosłownie.

Mój  ostatnio zakończony remont,   http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-amazone-za-m-ultra-profis-3500-z-waga-CID757-IDdvdlX.html  nie na sprzedaż, tylko jaja sobię robię, opisałem go w znaleziono na allegro o co chodzi, na niego posżło mi z 18 l podkladu i 16 l lakieru i 20 l rozpuszczalnika, Hempel eposkydowego,  malowany na 3-4 warstwy

Ale to jest remont, a nie psikanie, taki niby remont.

o kurna  droga ta farba hempel za 0,7l 150zł ,ja to myslałem o farbie firmy wilckens seria nopolux ,ktos stosował ta farbe dora jest  i chce użyć tej samej firmy podklad i utwardzacza  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj