tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymekrolnik89    116

Nam wyszło 20kg mini 7l czerwonej i 15 litrów zielonej plus 5l rozpuszczalniku w tym ze podwójne burty i przerobiona na wywrotke malowana podloga w środku tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

yhyy dzieki, moja jest sztywna ale tez chce podloge od spodu pomalowac, chce kupic farby i nie wiedzialem ile mniej wiecej. Ok dzieki serdeczne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipa20000    3

witam.moje pytanie jest takie jakie oringi kupić jaki rozmiar, do przyczepy d35 (dwie strony wywrot) potrzebuje wymiary do szybkiej wymiany bo przyczepa ciągle potrzebna a poza tym przed malowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Czy ty wiesz co to jest o-ring? Na pewno nie:)

Nie ma w siłowniku oringów tylko są specjalne uszczelniacze np. typu U ( to nie jest oring).

Nie uszczelnia się siłownika zaczynając od zakupu uszczelniaczy tylko na początek określa się jego stan. Jeśli powierzchnie nie wymagają szlifowania to kupuje się standardowe uszczelniacze ( jeśli są głębokie rysy to takie uszczelnienie pomoże na bardzo krótki czas). Do tych przyczep dostaniesz niemal w każdym sklepie z częściami do maszyn rolniczych gotowe zestawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jesteś w błędzie, w D 35 są oryngi,  a dokładnie okrągłe gumki, nie uszczelniacze typu U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

w d 47 są uszczelniacze oringi a nie jakieś U w d 35 to nie mam pojęcia co siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Musiał bym zrobić, ale tonie problem.  Daj maila.

Ona jest na jeden wąż,  podnoszę bez problemu, ma regulowany uchwyt  na śrubach, co przykręca się do ramy przyczepy, można ustawić wysokość, siłownik wysuwa się z   20 cm. Z powrotem sama wraca, pewnie sprężyna jest w środku i ściąga siłownik do zera.

Na stornie Wieltona nie ma pokazanej tej stopy, jest lewarek, mi ją dorzucili niby gratis.

THX

Ciekawe rozwiązanie, jednak na sprężynie.

Mnie zastanawia te które jest w przyczepie pronar http://pronar.pl/produkt/przyczepa-pronar-t679-2/

Tak abym po podpięciu hydrauliki mógł pełną przyczepę podnieść/opuścić do wysokości zaczepu w ciągniku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

w d 47 są uszczelniacze oringi a nie jakieś U w d 35 to nie mam pojęcia co siedzi.

Nie masz racji, W D 47 i pewnie D55  są  U  niektórzy nazywają manżektami, ale są też oryngi  na dole w nakrętce i pod główką. D 35 są  oryngi. Robiłem  w obu   siłowniki

 Co do tej stopy to mam ją 140 cm od główki zaczepu. Na opuszczonym siłowniku zaczep jest 33 cm od ziemi, na podniesionym na maxa 72 cm.

Nie wiem czy jakiegoś zaworu odcinającego nie ma w środku, bo jak odczepię podniesioną to po podpięciu węża muszę  lekko podnieść bo inaczej nie opadnie nic. Jakby był jakiś zawór co odcina i blokuję olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Nie masz racji. Robiłem siłwnik w d47 kilka dni temu i są tam uszczelniacze/oringi czy jak to nazywacie najzwyczajniejsze. Oring czyli uszczelniacz w kształcie O z filcu pod nim uszczelniacz i na tym się kończy, a i jest jeszcze tam ze 3 segery :D 

a i nie widzi mi sie jak w siłowniku mogą być uszczelniacze w kształcie U. Co z tą powierzchnią co jest u góry??? ona trze metal o metal???? w siłwnikach to raczej coś w kształcie O a nie U. 

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Nie wiem jak puścić przewod do przednich obrysowek w d 44 z dwustronnym wywrotem, poratuje ktoś zdjęciem?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Na środku skrzyni gdzieś przy siłowniku, tak jak było fabrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

czyli oringi to drugie to są tylko też można by powiedziec oringi z filcu służące do zgarniania nadmiaru oleju z siłownika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorman93    3

Witam

 

Niedawno kupiłem przyczepę Autosan D-35m w niezbyt dobrym stanie i chciałbym wyspawać do niej nową ramę kipra.

 

Zrobiłem rysunek jakich materiałów chciałbym użyć.

 

Proszę o opinie, czy takie coś byłoby odpowiednie czy powinienem zastosować inne materiały

 

post-156769-0-83142800-1438255549_thumb.png

Edytowano przez motorman93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28701

wrzuć kolego rysunek w większej rozdzielczości, bo nie można odczytać wymiarów profili, ewentualnie dopisz w poście jaki kolor jaki profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28701

to już piszę swoje uwagi:

zamiast profila zamkniętego 60x80 na główną ramę dałbym ceówkę hutniczą 100, gdzieś czytałem że jest mniej podatna na pęknięcia, w dodatku 60x80x4 to trochę mało na ramę główną

a poza tym na boczną belkę do której będą mocowane zawiasy dałbym coś niższego niż 80mm, szwagier przy przyczepie samoróbce ma dany na bok ceownik 100 i przy opuszczeniu burty wali nią w ten ceownik, i pękają po pewnym czasie zawiasy-jeśli planujesz dolne otwieranie to zapomnij o tej uwadze, bo w niczym nie będzie to przeszkadzać

poza tym reszta wg. mnie jest ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj