tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

grego    385

Planuje zrobić nowe podwójne burty w BSS 8t i się zastanawiam czy robić czy kupować. Jak wszystko przeliczyłem to za sam materiał + cięcie i gięcie blach wyszło by 400zł taniej, ale jeszcze trzeba spawać więc d.. nie urywa, że tak powiem. Jedyne do czego mam wątpliwości to wysokość burt bo gotowe burty robią na 100cm, a jakbym robił samemu to bez problemu mógłbym zrobić na 110-115cm. Warto robić te wyższe czy na 100cm wagowo będzie dość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

hmm można by zrobić wyższe :) duża różnica nie jest ale czy te nowe burty nie są robione z słabszej stali bo momi zdaniem to niektórzy jak patrzyłem to montują profil o sciance 2mm , troszki słabo bo nawet 3 mm na długosci widać że lekko wypchnie jak jest pełna :) , moim zdaniem jakbyś robił sam to byś to robił pod siebie i zawsze byś to zrobił mocniej i masz pewność co masz i jak zrobione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może ktoś mi powiedzieć z jakiego materiału jest wykonana główna rama przyczep autosan D-46 / D-47 /D-55 lub D-732 najbardziej to interesuje mnie rozmiar tej ramy bo w niektórych jest na ceowniku bodajże 120 mm , mógłby mi ktoś podać dokładnie rozmiar tej ramy i podać z czego zrobiona czy profil czy dwuteownik czy ceownik i rozmiar , będę wdzieczny :)

Jak myślicie czy ta rama może być ze starego Stara 200 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no fakt profile dają raczej 2mm ale burty są z jednej blachy 2mm profil holenderski więc burta nie powinna sie giąć, tak się doczytałem to od niedawna oferują burty na 120cm. Nie będzie to za dużo na taką czeską przyczepę? Ile ładujecie na te przyczepy, opony mam bardzo zdrowe 14,5?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem na takiej 120 cm burty, chyba jest w galerii, BBS 9 i wchodziło ponad 12 ton pszenicy, ale kola zmieniałem na tiroskie 22,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja mam 8t,  a jakie wymiary skrzyni ma 9t długość i szerokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

8t ma długość 4,5m szerokość 2,4m więc kubatorowo mniej będzie.  Wytrzyma jak dam burty na 1,2m ? Pszenicy pewno by weszło wtedy z 11t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak myślicie czy ta rama może być ze starego Stara 200 ?

Jeśli chodzi o d55 to dolna rama nie jest ze stara - może trochę przypomina, szczególnie z tyłu ale przy obrotnicy zmniejsza się wysokość ceownika. Materiał z jakiej jest wykonana rama w d47 czy d55 to profil zimno-gięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek123    2

Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany :P A więc mam kilka pytań.

- ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B

- Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?

- Jakiej grubości blache dać na podłoge ?

- czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?

Narazie tyle ;)

Burty-ok.3.000

Burty-faliste

Blacha-2mnm

Czyszczenie-piaskarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie po to się remontuję żeby prostawać, a te 70 kg to nie jest jakiś wielki ciężar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

popieram podłoga to jakieś 4 mm dać na burty mozesz dać 2 mm jeśli bd stęzenia co max - 100 cm   i wysokość - 50 cm  wtedy Ci nie wygną się , ale najlepiej jak robic to już dać mocne i solidne , i rada abyś profil na burtach miał nie mniejszy niż 3 mm bo 2 mm ścianka się wygiąc może po czasie jakbyś dowalił :) , a niektórzy producenci burt do tych mniejszych przyczep dają 2 mm co jest moim zdaniem błedem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No ja w mojej, co jest w galerii, to podłoga 4mm, burty blacha 2 mm ocynk, profil przy zawiasach 3mm, cała reszta 2 mm i nie potrzeba więcej a  wrecz jest za grubo na burtach, bo problem z podniesieniem, jednak taka burta  z 2mm blachy to trochę waży.

Słupki stałe 4 lmm.

Podłoga 3 starczy, ale ja niekiedy kamienie, gruz ładuję fadromą, turem, więc te 4 to wzkazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Burty-ok.3.000

Burty-faliste

Blacha-2mnm

Czyszczenie-piaskarka

 

kolego odpowiedziałes na post który był dodany 8 lat temu . Taka drobna uwaga


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

 

tomb2, w 26 Lis 2006 - 17:29, powiedział:

snapback.png

Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany tongue.png A więc mam kilka pytań.

- ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B

- Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?

- Jakiej grubości blache dać na podłoge ?

- czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?

Narazie tyle wink.png

Burty-ok.3.000

Burty-faliste

Blacha-2mnm

Czyszczenie-piaskarka 

 

5639160900_1398476280.png


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

witam mam pytznie do forumowiczów czy robil ktos remont/ kupił zabudowe lub dał przyczepe do remontu do tych firm??? ponizej daje linki http://olx.pl/i2/oferty/q-przyczepa-hl-8011/?view=gallery oraz http://olx.pl/i2/oferta/zabudowa-przyczep-hl-hw-6011-8011-CID757-ID7xXIx.html#:f2f350f862


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

no fakt profile dają raczej 2mm ale burty są z jednej blachy 2mm profil holenderski więc burta nie powinna sie giąć, tak się doczytałem to od niedawna oferują burty na 120cm. Nie będzie to za dużo na taką czeską przyczepę? Ile ładujecie na te przyczepy, opony mam bardzo zdrowe 14,5?

Ja remontowałem D-47 burty robiłem sam, dolne otwierania itd. powiem że wyszło to ładnie. Przy takim remoncie trzeba przemysleć co i gdzie dać bo np. ja dałem profile 50x50x3 i powiem teraz że spokojnie na góre burtu i dół wystarczy 2mm bo na dole trzymaja zamki a na górze spiołem to łańcuchem pionowe profile lepiej dać grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja w swojej dawalem burty 100cm (50+50)... pszenicy wchodzi ponad 9 ton... ;)

zdj. mam w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

sam robiłeś te burty, jak je oceniasz nie wygina ich za mocno? Tak się patrze na te różne burty i widzę, że jest kilka rodzai przetłoczeń tzn. jedno lub dwa i czy poza wyglądem ma to jakiś wpływ? Druga sprawa ile na taką burtę 4,5m dawać słupków pionowych czy w ogóle bo gotowe burty często oferowane są bez pionowych wzmocnień. Na pewno będę chciał w burcie zrobić 2 otwory zsypowe i jeśli bym sam robił burty to mam dostęp jedynie do blach 1x2 lub 1,25x2,5 więc lepiej pasuje ta druga z jednym słupkiem na środku. Ostatnio widzę w ogłoszeniach gotowe panele na wzór burt Pronaru itp. tzn gięte w całości bez kształtowników tak jak w nowych przyczepach, robił już ktoś z tego burty? Miałem zamawiać u pobliskiego producenta gotowce z trapezu z dwoma przetłoczeniami bez pionowych słupków ale, że podniósł cenę o 400zł aktualnie 3100zł to zastanawiam się na samoróbką (Mig-Maga mam). Odnośnie tych profili ala Pronar to komplet paneli + zakończenia+ zamki+ zawiasy z transportem było by jakies 3tys trzeba tylko sobie dociąć i przyspawać zakończenia burt, w tej samej firmie gotowe burty na wymiar z trapezu wyjdzie jakieś 2900zł, a jaki może być koszt we własnym wykonaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj