tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arek1990    0

witam Panowie ,jak sądzicie jakiej wysokości burty zrobić do swojej Starej D-55 którą będe remontował? 50cm X 2 będzie nie za dużo na zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dla siebie to spoko - nikt ci nie każe sypac na full.

ja teraz robię burty w większych przyczepach to wszystko idzie 2x60cm. Po co? po to aby nie wchodzić na przyczepe podczas sypania z kombajnu.

20cm wyżej burta kosztuje koło 100zł - zdrowie jest bezcenne.

Nie pożyczam przyczep, burty są tylko pod zboże.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Żeby nie rozgarniać?To aż tak trudno jest?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Szkoda czasu, szkoda zdrowia.

Na sypanie na postoju schodzi mi od 5 do 7 minut. W tym czasie jestem w stanie skosić 15-20 arów. Z perspektywy całego dnia to już mówimy o kilku hektarach oszczędności.

Nie raz już spadłem z przyczepy przy włażeniu aby rozgarnąć a poza tym ile syfu łapiesz za kołnierz? Tak to sobie jedziesz równo z kombajnem i masz nasypane.

Mam nadzieje ze mój plan się spełni z tym co założyłem - burta 120 cm i idealnie powinno wejść 3 pełne zbiorniki z kombajnu a przy tym nie rozsypię jadąc z maksymalnymi - roboczymi obrotami kombajnu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To ile ty masz hektarów że tak się śpieszysz?My mamy 130ha i normalnie się wysypuje na postoju ale ja preferuje podczas jazdy,dopasowuje prędkość ciągnika do prędkości kombajnu i od tyłu do przodu sypią mi każdy po kolei.Nawet znajomi co mają 700ha wysypują na postoju.Zawsze to chwila czasu można odetchnąć,przesmarować kose,obejść maszynę.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Mam mało ale cenie czas. Przy wysypie i tak musze siedzieć na fotelu bo inaczej odcina napędy

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Zaczałem próbować w poprzednim sezonie,

W tym roku wymieniłem 2 przyczepy, w jednej podniosłem burty i mam własnie taki plan aby lecieć w biegu a z ciągnika wychodzić tylko wtedy aby odpiąć/podpiąć hamulce i światła jak nie zdążę obrócić z magazynu i przepiąć wolną przyczepę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
witam Panowie ,jak sądzicie jakiej wysokości burty zrobić do swojej Starej D-55 którą będe remontował? 50cm X 2 będzie nie za dużo na zboże?

te przyczepy sa dosc dobrze wykonane, jesli bedziesz uzywal ich z glowa to spokojnie mozesz dac +50


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już będą takie burty to nie wierzę że nie nasypiesz full. Zawsze kusi jak zostaje trochę wolego miejsca zwłaszcza jak do domu daleko.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Nie mam takich ciągnątek do spania full za wszelką cenę. Przyczep raczej nie pozyczam wiec nie ma kłopotu ze ktoś prześladuje.jak potrzeba to wolę podjechać zestawem ciągnik z przyczepa i wtedy i tak ją decyduje ile ładować.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pierwszy raz widzę aby ktoś tak robił.Ja to zawszę wycyrkluje tak że nie rozgarniam zboża tylko przyjmuję trzy pełne zbiorniki z kombajnu i jest pełna przyczepa.Jak jest do domu daleko albo nie dużo zostało to wtedy trochę rozgarniam i wchodzi na D-47 6500kg.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie 3 pełne zbiorniki to 10.5 tony

do tego sypiąc w biegu kombajn idzie na maks obrotach i mocno rozwala z rury dlatego też podniosłem burtę o 20 cm na potrzeby tego rozwalania. Nie trzeba się kurzyć, nie trzeba zwalniać tylko ogień z rury i jedziemy dalej.

W jednej z przyczep aby podnieść burtę kupiłem płytę osb do tego pare metrów płaskownika, trochę śrub i burta podniesiona. Całość ok 100 zł wyniosła


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mi przy D47 burty na 88 cm wchodziło nawet 7t, ale też i od glutenu zależało, musiał być ponad 31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam osób które we własnym zakresie robiły centralne dolne otwieranie. Z czego robiliście ten główny pręt na którym mocowane są haki?


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Prętów się nie robi tylko kupuje gotowe w składzie stali.

Przeważnie jest rurka 3/4"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,że mnie oświeciłeś gdzie się kupuje pręty. Nie przypuszczałem, że właśnie tam. Rurka nie jest chyba najlepszym pomysłem chyba,że grubościenna.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@locke jakie masz burty w d-47 że Ci wchodzi 6,5?

Burty o wysokości 80cm.Mówię tu o owsie,żyta trochę mniej lecz podobnie.Pszenicę dwa razy wiozłem ale nie ważyłem.

Pręty dostaniesz w metalowym albo w lepszym sklepie rolniczym.

 

@locke a tak swoją drogą to skąd w wieku 18-lat masz tak dużą wiedzę i doświadczenie?

Powiem szczerze że sam nie wiem :P Tak jakoś z życia ze szkoły i też z AF ale od małego przyjeżdżałem do wujka to się człowiek nauczył a to przy ciągnikach,kombajnie.Ja to z wykształcenia Technik pojazdów samochodowych jestem, także możesz mnie o drugiej w nocy zapytać to ja ci wyśpiewam cały katalog części 360,dużych ursusów raz dwa.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Może ktoś mi powiedzieć z jakiego materiału jest wykonana główna rama przyczep autosan D-46 / D-47 /D-55 lub D-732 najbardziej to interesuje mnie rozmiar tej ramy bo w niektórych jest na ceowniku bodajże 120 mm , mógłby mi ktoś podać dokładnie rozmiar tej ramy i podać z czego zrobiona czy profil czy dwuteownik czy ceownik i rozmiar , będę wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wszystko to jest blacha powyginana w ceowniki.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No nie masz racji bo D47 i cześć D55 ma z Ceownika giętego, tak samo jak czeskie BSS. 732 ma C walcowany.

D47 ma C w dwóch wymiarach, 12 na końcach i 220 na środku.Podobnie D55 ale dłuższa o 60 cm.

Ja odtwarzałem ramę w D47 to dałem C walcowanego 160.

Teowniki wystempują teraz w nowych i starych z zachodu przywiezione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj