tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3838

1,2 x 2,4 x 5 - niby to powinno być 14.4 m3 licząc średnio ze pszenica waży 0.75 to daje nam 10.8 tony (do tego jakieś skosy będą)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Daj łańcuch w nakładkach, na górze i na środku, tuż nad burtami, a nawet tylko nad burtami starczy, ale minimum 12 mm.

Pszenicy wejdzie ci do 12,2 t, mi tak wchodziło na BSS 9, a na HL 8011 nawet 13200 kg, paka 1,2 x 2,4 x 5,2 z skosami.

Teraz tak mają Wieltonki, i ja tak teraz będę przerabiał dwu letnie Wieltonki na gwarancji. Będę dawał łańcuch na środku w nakładkach 16mm a na górze w nakładkach 12 mm. Takie mi przysłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

oki, tak zlece chłopakom.

W dolnej burcie nic nie trzeba?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja teraz będę kasował łańcuchy w burtach, i zakładam w nakładkach.

Jest problem, przed każdym otwarciem burty muszę otworzyć łańcuch, jak jest pełna to po otwarciu łańcucha wszystko się wygina, nawet 15 cm, do tego stopnia że burty nie chcą się otworzyć dołem, max 15 cm, potem żeby nasypać ją muszę wchodzić do środka i zapinać łańcuch, a żniwa bez łańcuchów jeździłem bo za dużo roboty z nimi było.

Jak będzie w nakładkach to wcale nie będę go odpinał, będzie założony na stałe, chyba ze będę potrzebował z nakładką otworzyć, wtedy ściągne.

Cały ciężar przejmnie nakładka i nic nie wygnie się.

Ja mam oryginalne haki na łańcuchy, pręt 16 wygięty pod kontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię teraz burty do d-47 z profilu 50x50x3 wysokość 500 mm blacha będzie płaska bo nie mam gdzie zagiąć choćby jeden trapez przez środek dla wzmocnienia ale w ramie burty będzie 4 słupki z tegoż samego profilu więc daję blachę #1,5. Moim zdaniem wystarczy. Na podłogę idzie #3 bo przyczepę szykuję do zboża lub ziemniaków a gruzu lub kamienia nie planuje.

Jeśli chodzi o kule to co do luzów zgadzam się w 100% ale uszy też idzie dobrze zrobić tylko trzeba je dobrze spasować.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Testowo

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

U mnie spod przyczepy rozbrojenie instalacji, piaskowanie i zlozenie po malowaniu wycenil na 1000zl przyczepa to czeszka 9

 

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ja za D-47 z metrowymi burtami za piaskowanie zapłaciłem 1200zł wypiaskowana do gołego metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

miałeś rozbrojoną przyczepe z instalacji czy piaskarz rozbrajał?

chodzi mi o instalacje elektryczną, penumatyczną i hydrauliczną?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno być piór w resorze w d-47? Ja mam na przedniej osi 7 a z tyłu 10. Z przodu coś kombinowane bo jest duży luz nawet na tych strzemionach co trzymają pióra.

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te na 7 to co jakieś mocniejsze pióra czy ogólnie słabszy resor? Zastanawiam się nad dołożeniem. Wypadałoby kupić resor i podokładać po 3 stuki do każdego na przodzie


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Na 7-piór są lepsze bo są grubsze lagi i tak nie pękają.Generalnie całkowita grubość resorów jest taka sama.

Piór nie ma co dokładać,wystarczą odboje od HL-ki i po 5-ton możesz ładować.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dzięki wielkie tego mi było trzeba.:Powoli sam do tego wniosku dochodziłem ale utwierdziłeś mnie tylko w przekonaniach. Ładowność mam nico większą jak 5t ale to już szczegół. Gumy miałem założyć od D50 ale może i pomyślę o HL


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Ma ktoś paten na to aby przewody od powietrza,swiateł,hydrauliki(EURO) nie wiązać na pęk przy dyszlu tylko jakoś fachowo przymocować?

Jakiej farby użyć do pomalowania metalowej podłogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ktos kiedys dawal zdjecie takiego mocowania, po prostu w wiekszym kawalku blachy wycial otwory w ksztalcie U i taz zakladal wtyki, bylo to przyspawane gdzies przy wozku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj