tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

yacenty    3883

nie wiem, jakoś zawsze mi się wydaje ze podkład to podkład


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem epoksydową za 100zł/L po prawie roku się nic nie dzieje. Pozatym bez żadnych podkładów itd, bo nie trzeba. Fakt że na wypiaskowaną powierzchnie było malowane.

 

 

Ja kupiłem epoksyd z Novola na rozsiewacz, zobaczymy czy to coś warte.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja w mieszalni farb do aut kupowałem, mieszali mi kolor jaki chciałem na doczekaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czekam az ojciec wyczyści agregat, wtedy go psiknę tą okrętówką epoksydową, zobaczymy co będzie. już myślę o zamówieniu 15l podkładu i nawierzchniówki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Ile potrzeba farby na same burty z zewnątrz przyczepy D-47 z nadstawkami 35cm ?

Edytowano przez TEVEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jedna warstwa 2.5 litra.Dokładnie 2 litry 350 mililitrów :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Słuchajcie.Ile warta jest przyczepa D-55 z burtami bez nadstawek?Do małego remontu..Cena wywoławcza 1.500zł.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Zależy jaki remont,jakie opony,podłoga,hamulce i czy są dokumenty.

Generalnie 1,5k to nie dużo za taką wywrotkę.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z papierwm w jakims dobrym stanie kolo 8-10tys.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Z papierami.Jedna burtę wyprostować,światła,hamulce pewnie zastałe to będzie trzeba rozbierać ale to nie problem.Problem jest w tym że to przetarg kopertowy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jeśli byłaby po generalnym remoncie wraz z nadstawkami to czemu by i nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dzięki za odpowiedzi ;) Co Ja bym bez Was zrobił :D W środę przetarg przejadę się.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@new_profil_luki21 znajdz mi taka przyczepe w tej cenie w obojetnie jakim stanie

ceny takich przyczep zaczynaja sie od 9-10 tys. i rewelacji nie ma, srednia cena to 12-15tys. wystarczy popatrzec troche po ogloszeniach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że przyczepa nie jest po remoncie a już na pewno nie po generalce. Zgadzam się że można dać i 15 jak jest cacy zrobiona od podstaw wszystko szczelne że woda na przyczepie stoi to się wszystko zgadza. Druga sprawa że ludzie się trochę galopują w tych ogłoszeniach i już nie wiedzą za co pieniądze brać. Dwa miesiące szukałem d-47 to jeździłem po Dolnym Śląsku i oglądałem to ludzie sprzedają takie gnioty i wołają za to 6-7 koła. Dla mnie realna cena za przyczepę do remontu z papierami w skład którego wchodziło by: regeneracja siłownika- ów, wymiana podłogi, piaskowanie ramy, wymiana burt, dorobienie nakładek, remonta pneumatyki, to jest 6 tyś max za dobre opony mogę dołożyć pięć stówek. Każde wykroczenie staje się nieopłacalne. Jaki jest sena dawać za przyczepę 15tyś z lat 80 tych jak w tej chwili ZASŁAW ma w ofercie przyczepę 6 ton która kosztuje w okolicach 20 tyś nówka przynajmniej tak mówił przedstawiciel w Kielcach.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nowy Zasław D-55 kosztuje 23tyś netto w dodatku odchudzona na maxa.

Koła i felgi jakieś made in China,mocowane koł jak w D-47 na 6 śrub.

Burty z blachy1,5mm z zamkami z PRL-u

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie używana HL za 16-tyś z nowymi burtami otwieranymi na dwa sposoby,nową podłogą i na solidnej ramie.

Jak kupisz do remontu za 6-tyś to uwierz mi że ostateczny koszt nie wiele będzie mniejszy od tych 16-tyś,na pewno do tego stracisz mnóstwo czasu i nerwów.

Wiem coś o tym bo jestem właśnie na etapie odnawiania takiej przyczepy D-46.

Przyczepy używane zdrożały od tej pory jak nie można rejestrować sam-ów.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz remontuję D47 i przekroczę 8 tyś na pewno, ale wszystko rozbieram, i remontuję, podłoga 4mm burty 2 mm ocynk otwieranie z dołu i góry.Światła Led, pleumatyka cała nowa 2 obwodowa, farby epoksydowe.

Rama była w takim stanie że po dwóch dniach prostowania porozcinałem i wstawiłem nowe podłużnice z C 160 walcowanego, kiper na kulach.

Mam ją od nowości i jakby dał mi ktoś za nią z 6 tyś to nie zastanawiał bym się tylko sprzedał i nową kupił.

Burty i podłogę sprzedałem za 1000 zł.

Kolega remontował D50 przerobił i na D55, z pod Krakowa zamówił górne paki z siłownikiem, nowe felgi opony 22,5 używane bardzo ładne, to wyszły 19 tyś netto.

Według mnie wolał bym nowe po 25 netto kupić, tak mi z metal techu oferowali.

A te nowe D55 to jakieś nie porozumienie, chyba tylko dla fanatyków je wypuścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Kule mają taki plus że cały kiper leży na kulach nie musisz montować osi do wywrotu.

 

Edycja

Chodzi oczywiście o wywrot do tyłu.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas wszyscy robią burty z blachy 2.

ja na dniach odstawiam przyczepe do remontu.

burty maja być 60x500 cm i dlatego wybraliśmy profil 50x50x3 mm a blachę 2. jestem ciekaw czy nie będę musiał dołożyć jeszcze jakichś łańcuchów na środku aby nie rozpychało przyczepy na boki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na kulach nie ma luzu, a na uszach są z 2 cm, a przy kiprowaniu do tyłu na tym może być problem, no i osi nie ma.

2 mm raczej nie przesada, bo będzie tylko jeden słupek na środku, albo wcale, bo giętarka ma 3 metry, a burty ponad 4 więc będzie łączona blacha na środku, a na początku i końcu zastanawiam się nad słupkami z profila, może tylko płaskownik 10mm..

 

Przy normalnych burtach z 5 słupkami nie mam sensu dawać blachy 2mm bo są ciężkie, i trzeba użyć trochę siły żeby ją podnieść.

Profil na dole przy zawiasach 3mm, na górze i środkowe słupki 2mm.

Robiłem tak burty w Czeskiej BSS 9 t 5 metrów długie a blachę dałem 1mm i nic się nie działo po 3 latach użytkowania, łańcuch w nakładkach był. Jest chyba jeszcze u mnie w galerii.

 

Jak wozi się gruz, kamienie to jest sens dawać grubą blachę, jak tylko do zboża to nie ma sensu, bo pewnie szybciej zacznie rdzewieć i powstaną dziury od rdzy niż ją się wygnie, dlatego daje ocynk blachę.

Robię pod wzór Wieltona.

Rama i podłoga zrobiona, może w tym tygodniu postawie na kołach i zacznę robić burty.

 

Yacenty a będziesz miał nakładki? bo przy 60 cm wysokości bez nakładek, i bez łańcucha w nakładkach po paru latach wygną ci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak będą podwójne burty 2x60 cm.

chce na tą brandyskę spokojnie sypac 10 ton pszenicy w biegu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3
Napisano (edytowany)

Nie wiem czy nie będzie za mało na 10T.

Edytowano przez TEVEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj