tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Kupie jaszcze nową nakrętke wywale podkładkę pomiędzy łożyskiem a nakrętką tak żeby weszła na nowy gwint i jak dociągnie to zaspawam


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

nieraz właśnie wystarczy wyminić nakrętkę na nową i bez spawania się obejdzie lecz wszystko zależy od stanu gwintu na osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak to nie przejdzie to wyciągaj oś odkręć wszystko do gołej osi i do dobrego tokarza. Naspawa i wytoczy nowy gwint. nie wiem czy idzie ale końcówkę osi by można nową wspawać ale to fachowcy muszą zrobić. Osie się regeneruje więc niema problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a tak trochę zapytam z innej beczki, założyłem siłowniki do przyczepy D-35 i podłączyłem wtyczką po jedno z gniazd w ciągniku, odnosi ładnie szybko i płynnie lecz opuszcza bardzo powoli, lecz gdy zgaszę ciągnik chcę opuścić to wtedy opada szybko, przy ciągniku mam zasilanie i powrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w wiekszości przyczep siłowniki są jdnostronnego działania - własnie przez to ciśnienie bardzo szybko wysuwa tłoczysko, a później opada samoczynnie, pod swoim ciężarem i na tyle na ile pozwoli przepływ przez wąż, złączki i co tam jeszcze jest w ciągniku.

 

u mnie w dużej przyczepie na pusto podnosi koło 10-20sekund a opada z 5 minut


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

to widocznie tak musi być, wywraca ok 10sekund, a opada ok 2 min, chyba, że zgaszę ciągnik to ok 1min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

a tak trochę zapytam z innej beczki, założyłem siłowniki do przyczepy D-35 i podłączyłem wtyczką po jedno z gniazd w ciągniku, odnosi ładnie szybko i płynnie lecz opuszcza bardzo powoli, lecz gdy zgaszę ciągnik chcę opuścić to wtedy opada szybko, przy ciągniku mam zasilanie i powrót

PO prostu masz małą średnicę powrotu oleju i przy zapalonym silniku tamtędy spływa olej ,który przetłacza pompa i olej z opuszczania przyczepy. Jak zgasisz to tym samym przekrojem powrotu spływa tylko olej z przyczepy, więc może spłynąć szybciej.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

remontuję przyczepę - jak myślicie warto piaskować ramę?

cała góra (podłoga i burty) będzie nowa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Warto bo po jakimś czasie będzie to brzydko wyglądać względem nowej góry. Tylko trzeba wszystko zdemontować do piaskowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mówimy o instalacjach pneumatycznej, hydraulicznej i elektrycznej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak dokładnie. Jak nią będziesz jechał od piaskowania do domu to warto wydmuchać piasek z bębnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

chce aby wszystko zrobiła firma remontujaca przyczepe - musze ich dopytać.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie przy remoncie to i tak zawsze robiliśmy każdą instalację od nowa. A ramy to w częściach dawaliśmy, wózkiem widłowym na auto i zawoziliśmy. Ale teraz już mamy swoją piaskarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy można gdzieś kupić słupki środkowe do fabrycznych burt np. d50?

Kiedyś na giełdzie w Słomczynie można było kupić każdy element ale teraz nigdzie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Tak jak piszesz, podkład najlepiej epoksyd. Przystępnie cenowo wychodzi novol.

kupiłem gotowe rozwiązanie zaproponowane przez sprzedawce Jotuna.

PENGUARD EXPRESS GREY jako podkład i HARDTOP XP jako nawierzchniówkę

zobaczymy co pokaże na niebieskim RAL 5015.

 

Jak będzie ok to biorę też na przyczepy.

przy okazji - jaki jest kolor podwozia w przyczepach Zasław?

Edytowano przez yacenty

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

kupiłem gotowe rozwiązanie zaproponowane przez sprzedawce Jotuna.

PENGUARD EXPRESS GREY jako podkład i HARDTOP XP jako nawierzchniówkę

 

Jak cenowo wychodzi ten podkład ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak nawierzchniówka - koło 40-50zł netto za litr,

troche to jest skomplikowane, bo oddzielnie komponent a, b i rozcieńczalnik.

Za 4l jednego i drugiego (podkład i nawierzchniówka) zapłaciłem 400zł z przesylką


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Z wynalazkami z Allegro typu "okrętówka" itp trzeba uważać,ja pomalowałem blaszany kontener i po pół roku z czerwonego zrobił się pomarańczowy.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dlatego kupiłem epoksydową za 100zł/L po prawie roku się nic nie dzieje. Pozatym bez żadnych podkładów itd, bo nie trzeba. Fakt że na wypiaskowaną powierzchnie było malowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj