tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DK94    192

Przyczepa ma koła balonowe, wywrot dwustronny, hamulce na obie osie. Wynika że będzie to nowy typ ? . :huh:

Czyli to ten sam typ co w D47, ale w sklepie mogą mieć dwa rodzaje bądź myślą o starym typie. Więc najlepiej kupić i przymierzyć ostrożnie, zawsze można zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Nie. Ja szukam śruby mocującej to: http://www.google.pl...0&tx=363&ty=214

do przyczepy (to ten element ze sprężyną).

 

Mam te części, alemoze nie wszystkie, na pewno sprężynę i ten cały sworzeń z nakrętką, nową toczoną.

@Tomek73 Możesz wstawić zdjęcie tych części? Ile byś za to chciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

wydaje mi się że potrzebujesz sworzeń a nie śrubę najszybciej to sprawdź jaką średnice ma otwór i podjedź do sklepu

 

 

teraz dopatrzyłem jeśli ci chodzi o śrubę tą ze sprężyną to raczej jest to nie do kupienia raczej musisz kupić cały zaczep

Edytowano przez waldek315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tylko uzywka, szukaj na allegro lub tablicy, bo sa takie przyczepy na czesci


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

widzial ktos oslony na takie lampy, mozna gdzies jescze takie dostac ?

m_092_A95.jpg

czasem byly montowane w przyczepach, glownie w rozrzutnikach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie w pobliskim sklepie chyba mają, bo mam takie lampki jeszcze na niektórych przyczepach. Kup jakieś ledowe, bardziej trwałe niż te. I ledy z odblaskiem od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z lampami nie ma problemu, ja szukam takiej oslony z drutu m5 jak sie nie myle, czesto byly montowane w rozrzutnikach 2 os. na poduchach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Widzisz nie zrozumiałem dobrze, osłonki samemu najlepiej dorobić. Ja to blache w C wyginałem i spawałem nad lampą, robiła automatycznie za stopień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Pierwszy, wtyczki aluminiowe sobie załóż. A koniecznie musi być spirala? u mnie się daje zwykły kabel 7 żył 6x1+1x1,5 (jak w tej spirali pierwszej), i ciągnie się go aż do tyłu do puszki. I mamy jeden długi kabel bez połączeń i jedną puszkę, Do przednich lampek trzeba pociągnąć od tyłu kabel tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak przyspawać blachę na podłogę przyczepy aby spaw nie "ściągnął" ? Ojciec kiedyś tłumaczył mi o kolejności spawania, ale zapomniałem.

Zaczyna się spawać od środka dłuższego boku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witam Wszystkich ;) Moja przyczepa przeszła już remont w 2013, ale nie zrobiłem jeszcze elektryki. I mam do was pytanie. Jaki przewód spiralny elektryczny wybrać ? Mam kilka typów:

http://allegro.pl/pr...3831686713.html

http://allegro.pl/pr...3902331823.html

http://allegro.pl/pr...3847335799.html

 

Który polecacie ?

 

Pozdrawiam

Ten http://allegro.pl/pr...3902331823.html jak widać z wtyczkami to cena wcale nie taka zła, ja płaciłem 50 zł bez wtyczek a za 75 mogłem kupić z euro. Tylko dopasuj sobie potem gniazda by wchodziły w miarę ciasno co zapobiegnie wypinaniu się.

Edytowano przez DK94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Dlaczego jestescie przeciwni przewodowi spiralnemu ? Przewod hydrauliczny mam zwykly i denerwuje mnie to, ze co chwile mi sie placze. Na szczescie mam drabinke i jakos go sobie zawieszam. A tak to zamontowal bym sobie na dyszlu lub gdzie indziej miejsce na koncowke wtyczki i po problemie. Fakt, taniej kupic dluzszy przewod i bedzie to po prostu prostsze i brak wiekszej liczby polaczen. Sorki za brak polskich znakow. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zamontuj ceownik na dyszlu i skończy się problem, do węża zamontuj starą końcówkę z traktora i nakręcaj, się nie plącze. Przewody to też taka długość jak ma być. W ciężarowej tak zamontowałem że jest tylko pół metra przewodu że nawet pewnie nie dotknie ziemi jak spadnie. Ale tam gniazda i złącze powietrzne jest nad zaczepem więc krótkie mogą być. Ja mam tak http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/228686-d-47/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

na D-47 to chlorokauczuki chyba. Nie powiem Ci dokładnie bo nie ja kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

@asharot wszystkie burty z zewnatrz 2 warstwy, wewnatrz jedna

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja bym nie malował taka farbą, to zwykle są farby zaprawkowe.

do malowania po kapitalnym remoncie to chyba lepiej albo chlorokauczuk albo lakiery typu renolak, nie mówiąc już o farbach samochodowych ale tutaj cena robi swoje.

 

farba z linku bardzo łądnie pasuje do danej marki, wyglada fajnie ale u mnie bardzo szybko blaknie - może to jakaś podróba była albo co


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Dobrze wiedzieć, że ona szybko blaknie. Chciałem kupić tą z linku bo chce odnowić przyczepe na wzór Wieltona, ale w takim przypadku to musze poszukać innej farby o takim kolorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

najlepiej kod ral i do mieszalni, ale jak kiedyś pytałem to w mieszalni lakiery akrylowe - takie samochodowe to ceny były koło 200zł za litr.

u mnie wszystkie maszyny ostatnio było malowane farbą typu renolak, nie narzekam na nie, koszt litra koło 40-60 zależnie od koloru. Do tego trzeba doliczyć utwardzacz, ale to już nie biło po kieszeni.

 

jeszcze jedno,

chlorokauczuki nie są za miekkie? nie odpryskują jak się gdzies uderzy czy otrze przyczepą o jakieś drzewo, słupek czy inny płot?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj