tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Michal673    6

Właśnie jestem na etapie remontu swojej przyczepy (Sanok D3). Mam takie pytanie. U mnie jest zaślepiona końcówka przewodu olejowego aby podłączyć przyczepę a ciągnik żeby móc ją wykiprować. I mam do was pytanie jaki przewód kupić ?. Nie znam się zbytnio na oznaczeniach ale gwint nakrętki którą odkręcałem była na klucz 27. Wiem, że do elektryki jak i pneumatyki można zastosować przewody spiralne. Ale czy do hydrauliki są takie ?. Sorki, za trochę nie jasne wyjaśnienie sytuacji, ale rano troszkę nie ogarniam bo do późna w garażu siedziałem :)

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Przewodu hydraulicznego raczej spiralnego nie dostaniesz. Idziesz do sklepu z takimi artykułami i mówisz do czego chcesz wąż, gwint to będzie pewnie standardowy, M22x1,5. A jego długość to musisz sobie dopasować, najlepiej rozwiń sznurek i dobierz optymalną długość i go zmierz i tyle. A przewody spiralne do hamulców i elektryki lubią się plątać ale i tak jest to chyba lepsze wyjście niż zwykłe.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

węża najlepiej kupić z zapasem, w razie wyrwania końcówki będziesz mógł go ponownie zarobić, niech lepiej będzie gdzieś do przyczepy podwieszony, na przyszłość może się przydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Czy można kupić łapy do D-47 do wywrotu co są przyspawane do skrzyni ładunkowej?

Edytowano przez fliegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

moglby ktos dac schemat podlaczenia zaworu hamulcowego do przyczepy d47, a dokladniej gdzie wpiac sie z gniazdem do drogiej przyczepy?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Gniazdo drugiej przyczepy podłącza sie trójnikiem do przewodu idącego z ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dzieki za potwierdzenie, wlasnie tak mi sie wydawalo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

na jaki kolor polecacie pomalowac felgi w d 47 bo ja bym chciał na biało

Emalia do felg, srebrna. Dostepna tez w mniejszych puszkach - 1/2

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Siema.Robię remont przyczepy no i przerabiam światła.Chcę zrobić je na jednym ceowniku.Tylko słyszałem że jest przepis który mówi na jakiej wysokości musą być lampy, a nie wiem na jakiej.Czy jak bym zrobił tak jak na tym zdjęciu to będzie dobrze?

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/444043-przyczepa-d50/


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ładnie to wiem :D po to to robię :) Ale tez dlatego bo mam jeden resor wyklepany i założone opony "dziewięsetki" i mi ociera opona o uchwyt do lampy.A takto przykręce niżej ten ceownik z lampami, chlapaczami zasłonie opony i będzei git :) Dzięki za odpowiedź :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Wie ktoś gdzie robią takie burty jak na foto?

Ewentualnie gdzie można kupić taki ceownik z jednej strony rozwarty,bo chyba z tego są zrobione?

 

ip78_A337465_2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

witam. zaraz po żniwach chce remontować swoja d50 i mam problem z burtami. tzn chce kupić nowe burty i blachę na podłogę. Orientuje się ktoś gdzie najlepiej kupić te elementy? Miałem zamiar kupić w firmie ze ślaska AGROTOMSTAL ale znajomy kupił i bardzo słabe wykonanie było i teraz kurcze dylemat co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Korzystając z tego tematu, chciałbym sie spytać ile tak około może wynieś koszt zrobienia wywrotu, hamulców i świateł w d-47a? Chodzi mi o cene węży i innych potrzebnych część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

to zalezy czego brakuje, badz co jest uszkodzone, jesli masz silowniki to pewnie powietrza sa dobre, a w hydraulicznym wymiana uszczelnien to koszt ponizej 100zl

instalacja kompletna ok. 120zl, jednak osobiscie wolalbym kupic grubsze przewody i rozciagnac po swojemu niz kupic gotowa

weze do pneumatyki nie powinny kosztowac wiecej niz 200zl

 

@MichalP a jakiej grubosci blacha jest na tych burtach, dlaczego slabo wykonana?

mysle ze min. 2mm na burte i 3-4mm na podloge i powinny wytrzymac, chyba ze chcesz dawac nadstawke, to wypadaloby dac grubsza burte

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W takich cenach to nie ma szans zrobić D 47.

Wywrot jak jest siłownik to uszczelniacze z 60-100 zł, ale wąż i redukcję może w 150 się zmieści.

Pleumatyka kompletna z 1000 zł.

Elektryczna z 150- 200 zł.

 

Na burty to spokojnie starczy max 1,5 mm, profil 2mm, bo grubsze nie ma co robić bo duży ciężar, a te sprzedawane na Allegro przeważnie są 1mm., podłoga 3mm starczy, ale lepsza 4mm.

Koszt zrobienia samemu takich burt wyniesie tyle lub raczej drożej, co kupić na Allegro gotowe, ale swoje będą grubsze i solidniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pneumatyka będzie tańsza jesli zamiast gumowych zastoszujesz tekalan (oprócz okolicy obrotnicy). Jesli powierzchnia wewnętrzna cylindra nie jest mocno skorodowana to mozna zastosowac zestawy do regeneracji, czasami wystarczy nałozyć nową warstwę smaru, wazeliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Co do tych burt.. po prostu jakość spawów i to ze łączone kawałki. Ale faktycznie trzeba coś kupić tylko 3mm profil i grubsza podłoga, w końcu zakładki maja byc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie, chciałbym pomalować swoją najstarszą przyczepę tak, aby z daleka nie wyglądała jak na swój wiek. ;) Jestem w temacie zielony więc doradzcie mi jakiej farby do tego użyć, jaki rodzaj. Mam zamiar pomalować tylko same burty, nie będę robił piaskowania. Chodzi o efekt taki, żeby cała farba nie odpadła już po roku ;) bardzo wdzięczny byłbym za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co myślicie o podkładach epoksydowych? Będę malował D-732 i myślę że najpierw dam tego typu podkład a potem jakiś lakier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bardzo dobry podkład, jak dobrze przygotujesz powierzchnię to rdza nie ma prawa wyjść. Malowałem tym rozsiewacz nawozów i jak narazie po ok 6 latach nie ma śladu rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Co myślicie o podkładach epoksydowych? Będę malował D-732 i myślę że najpierw dam tego typu podkład a potem jakiś lakier

To zależy jakie masz podłoże,jak nowe albo porządnie wypiaskowane to możesz dać taki podkład.

Jak wyczyszczone byle jak papierem ściernym na szlifierce kontowej to lepszy Unikor.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj