tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vladoo1    9

pomoże kto symbol kolorów Warfamy z roku 1997, mam tandema i trzeba podmalować czerwona rama i zielone boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kiedyś były dostępne, pomierzyłem i kupiłem nadwymiarowe, tzn większe. Pytaj w sklepach z łożyskami, bo to kule łożyskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Panowie jak rozmontować obrotnicę w autosance d-50? Nie jest przykręcona na śruby tylko przyspawana. Wewnątrz jest tylko mała zaslepka o wymiarach około 3x5 cm przykręconą na 2 sruby m6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

jak odkręcisz tą zaślepkę to kulki wypadną i rozejdzie się. Lub odciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Właśnie odcinania chciałbym uniknąć i nie zepsuć obrotnicy. Mam tą przyczepę od niedawna i chciałby ją trochę onowić na wiosnę.

Edytowano przez zen88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

witajcie

remontuję instalację hamulcową w HL6102

podpowiedzcie mi czy są jakieś różne złącza do wyprowadzenia pneumatyki na drugą przyczepę czy wszystkie są jednakowe?

Jeśli są różne to jakie warto kupić? U mnie złącze na tył nigdy nie było używane bo zwykle przyczepa jeździła solo, wszystko pozapiekane i pordzewiałe, myśle ze najprościej bedzie to odkręcić(odciąć) i założyć po bożemu now


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Załóż nowe, jakie to już indywidualna sprawa, te żółte czy czerwone to lepiej się trzymią i nie wypinają jak te zwykłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Cześć wszystkim. Mam do was pytanie. Zamierzam remontować przyczepę sanok D3 rok 64 albo 62. Przyczepa można powiedzieć antyk. Już kiedyś była remontowana i zostały założone burty metalowe. Stała kilka lat pod chmurką i w końcu ja się nią zaopiekowałem. Ale czas zrobił swoje i trzeba ją wyremontować. I tu mam do Was pytanie. Z jakiej przyczepy będą do niej części pasowały ? Chodzi mi o głównie o elektrykę i inne części.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

elektrykę to przecież sam zrobisz jak ci będzie pasować, wystarczy trochę kabla, lampy i gniazdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...remontuję instalację hamulcową w HL6102

podpowiedzcie mi czy są jakieś różne złącza do wyprowadzenia pneumatyki na drugą przyczepę czy wszystkie są jednakowe?

Jeśli są różne to jakie warto kupić? U mnie złącze na tył nigdy nie było używane bo zwykle przyczepa jeździła solo, wszystko pozapiekane i pordzewiałe, myśle ze najprościej bedzie to odkręcić(odciąć) i założyć po bożemu now

a masz tam jedno czy dwuobwodowy?

 

Jak jedno do kupujesz gniazdo ale obejrzyj przed zakupem bo jest spory wybór od lekkich z alu które są delikatne, poprzez cięższe (nie wiem z czego) poprzez prawie stalowe (ciężkie i nie do zniszczenia praktycznie).

U mnie najnowsze gniazdo jest w MTZcie i osłona rdzewienie bo tandetna chińska tania blacha. Te starsze jakoś nie rdzewieją. Zobacz czy nie da się tego co masz naprawić bo może się okazać że wcale nie jest zniszczone.

Przewody pneumatyczne przejrzyj i wymień jak trzeba bo może być w nich syf lub spękania. Opaski/zaciski podociskaj.

 

 

 

.... Zamierzam remontować przyczepę sanok D3 .....Z jakiej przyczepy będą do niej części pasowały ? Chodzi mi o głównie o elektrykę i inne części.

Elektrykę złóż sobie sam.

Robisz kapitalkę więc najpierw zrób przyczepę na TIPTOP pod względem technicznym (rama, skręt burty) potem hamulce i elektryka.

Elektrykę złóż sam - nie warto korzystać z gotowych zestawów - puszkę do łączenia kabli weź od instalacji 380V, duża i hermetyczna, wygodnie się kable układa.

Obrotnica - sam nie wiem.

Bębny i okładziny itp szukać na podstawie tego co wykręcisz - zawozisz to co wykręcisz i dobierasz w agromie, grene czy innej firmie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Okey. Wielkie dzięki ;) I jeszcze powiedzcie mi części kupywać na allegro czy może w sklepie rolniczym ? Potrzebuję trochę tych części bo i remontował będę C330 i nie wiem czy koszta przesyłek nie zniszczą mojego budżetu. Można kupić wszystko u jednego dostawcy na allegro chociaż nie zawsze będzie on miał wszystko co mnie interesuje. A może ktoś poleci jakiś sklep rolniczy. Jestem z okolic Legionowa.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zależy jak żyjesz z okolicznymi sklepami.

Ja biorę części na WZ, po 7 dniach (czasami dłużej jak mi zależy) drukują fakturę na przelew 21 dniowy. Jeżeli do czasu wydrukowania faktury okaże się że część nie pasuje a nie widać śladów używania (widać gołym okiem że wziąłem nie to co trzeba) to idzie to zwrócić. Rzadko tak się zdarza ale czasem się trafi.

W sklepie internetowym owszem jest ciut taniej ale nie widzisz czego kupujesz. Jeżeli są to zwykłe 'normalia' i sprzedawca gwarantuje że jest to produkt polski a nie pakowany w PL to możesz śmiało brać wysyłkowo. Jak sprzedawca nie jest pewny pochodzenia towaru to jest ryzyko.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a prosze bardzo http://www.farmexpert.pl/

jesli masz blisko sklep i ceny sa podobne jak i na allegro itp. stronach, to nie warto, zawsze widzisz co kupujesz, a tak musisz odsylac, a to dodatkowy koszt


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Koledzy pytanko tego typu, kupiłem do remontu przyczepę HL i chciałbym ją do kogoś zaprowadzić gdzie taki remont mi w niej przeprowadzą. Chodzi mi o nowe burty i instalacje pneumatyczno-hydrauliczną i do tego jeszcze oświetlenie. Chodzi mi bardziej o jakość a niżeli o cene. A lokalizacja to Lubelskie powiedzmy okolice Bychawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

panowie pytanie czym usczelnić przyczepę, bo ją odnowiłem ale są malutkie szparki przy podłodze bo nigdy tak nie zrobi żeby było idealnie i się boje że rzepak mi wyleci. czym polecacie usczelnić ?

Edytowano przez lukasz1382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Koledzy mam problem: podniosłem przyczepę na bok i nie chce opaść, w wężu nie ma ciśnienia. Poluzowałem wąż przy siłowniku i lekko się sączy olej a ona dalej w powietrzu. Coś się zablokowało w siłowniku czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

za gęsty olej kolego i przyczepa nie ma siły żeby przygnieść i wytłoczyć olej z siłowników , musisz poczekaćkiedyś spłynie olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

pszyspawaj do burt takie kątowniki będzie uszczelnione że wode możesz wozić i w niczym nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

spawać nie chce bo jest łądna przyczepa a farby takiej już nie kupię więc chyba jakąś gumę założe albo silikonem jakimś dobrym co sie będzie trzymał podłogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jak powierzchnia rowna i czysta to mozna sprobowac samoprzylepna uszczelka do okien podkleic na przyklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałeś kiedys płachty przy hl8011. Takie coś zamontuj ja posiadam taka przyczepe z tymi płachtami i jest bardzo szczelna. Taką płachte z gumy możesz zrobic z pasów podajnikowych od podajników np. od cebuli. Połoz płachte przez długość przyczepy na to płaskownik przez całą długośc i przykręć do spodu przyczepy. Przyczepa ma 30 lat ale do tej pory to trzyma i niemckie zastosowania sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj