tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1154

resory przy jednoosiowce do 3.5-4 t jak dla mnie zbedna rzecz, do tego przyczepa bedzie wysoka

osi urzywanych jest duzo, a kola mialem na mysli takie jak w linku http://allegro.pl/os-przyczepy-kola-17-5-i3019533947.html sa podobnej wysokosci jak 11,5, jesli ma byc glownie do transportu to bedzie lzej szla,

polecam tez opone 8.25x15 od niskopodwoziowki, czesto sa 14 plocienne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

haha teraz mnie rozbawiłeś 14 płócien i bez resora to tak samo jak byś wozem drabiniastym jechał na żelaznych kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej witaj ponownie a powiedz mi co to jest...Autosanka??? przyczepa ktora kiedys robili w autosanie???no wlasnie musze sie wybrac do kuzyna i zobaczyc co ona tam ma za os jaki jeej stan i rozstaw i czy wogole myslec o niej czy juz ruszac na podboj szrotow i skupow zlomu a moze ktos z Was Koledzyma na zbyciu porzadna os w dobrej cenie chetnie ponegocjuje. wiem ze ludzie cuda skrywaja ale i tak wiadomo ze im to niepotrzebne a mi bardzo ona pomoze. Pozdrawiam cala Brac rolnicza i ciebie Tomaszu78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak autosan kiedyś budowal takie przyczepy ,a oś właśnie od takiej 3,5 lub 4tonówki,pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz a powiedzcie mi ile mozna dac za taka os i jak ja sprawdzic czy ok jest . Aha dzis zmierzylem swoja przyczepe to wymiar ma paki 2,8 x1,6 teraz tej osi z kolami rozstaw to 1,5 a taka autosanka jaki ma rozstaw??? aha jeszcze jedno pytanko bawic sie w jakis ujlad hamulcowy do niej czy das sobie spokoj. tak jak pisalem uzywana bedzie bardzo rzadko kilka razy do roku i drugie pytanko przy kupnie silownika jest jakas roznica czy tylko kiper do tylu czy na 3 strony ia jak wg Ciebie robic 3 strony czy tylko tyl? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Rozstaw autosanki jest taki sam jak c-360 idzie po tych samych śladach ,co do hamulca to chyba zbędny wydatek ale oś jest z bębnami i drążkiem do siłownika więc istnieje możliwość podłączenia(chyba że jest rozszabrowana),co do wywrotu to Tobie nie doradze sam musisz ocenić czy wywrot na boki będzie potrzebny ,jeśli tak to mocowanie siłownika zmienia się na ramie tak aby mógł wahać sie w dwie strony a góra to to samo bo jest na kuli,no i dodatkowa robota z tylnym zawiasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi nie orientujesz sie ile moze kosztowac taka os?? bo szukam allegro rozne strony i nic nie ma nic takiego od ciezarowych owszem ale nie o przyczep rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Niestety nie wiem wydaje mi sie że cena to loteria wszystko zależy od sprzedawcy.

Patrzyłem na alegro jest jedna za 1000 więc trochę drogo a druga od ruskiego gaza ale jest szersza i nie pasuje rozstaw szpilek na felgi o których wcześniej pisałem natomiast znalazłem za 495 godną uwagi powinna pasować oferta nr 3037820396.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie wyglada ok i cena chyba normalna jak za nia a powiedz mi na jakie kola ona moze byc i jakie felgi kola mam szukac??? rozmiar i ilosc szpilek. bo w szukaniu osi co jest dla mnie najwazniejsze?? rozstaw czy piasta na jaka felge pasuje oczywiscie poza nosnoscia bo tez widze sa od busow czy kempingow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja trafiłem oś od autosan/sanok D-83 z kompletem kół i oponami 825-20 za mniej niż 1000pln

Opony poszły do D-46, felgi chyba na złom pójdą a oś zostanie na wywrotkę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Felga najlepiej od autosan 3,5t.jest ona na 6 szpilek i pasuje opona 10/15 a rozstaw muszę zmierzyć to póżniej napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chyba najlepiej by bylo trafic na os z kolami i dobrymi oponami kpl a te felgi kolego to jaki rozmiar masz i jaki ich stan??? moze dam wiecej niz zlom????? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jeżeli mnie pytasz to oś jest chyba na 8 lub 10 szpilek, tak więc raczej Ci się nie przydadzą bo widzę że interesują ciebie takie z 6 otworami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

rozstaw felg 6x21,5, jak dobrze pamietam, otwor na piaste 160mm, ET0


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Izydor6280 czy takich felg mam szukac do tej osi czy co to za rozmiar???? a mam tez inne pytanko czy lepsze sa te niskie balonowe opony czy moze tego wysokie waskie starego typu??? jak jest Wasza opinia na ten temat? i jeszcze mam jedno pytanko czy macie jakies adresy stron gdzie mozna kupic te wszystkie akcesoria do przyczep bo jak juz szalec to szalec i chce zrobic z niej przyczepe o nowoczesnym wygladzie i detalach pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jedne i drugie mają swoje zalety. Wysokie są trwalsze i lżej się toczą po twardym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Podsune Tobie inny temat widzę że nie masz jeszcze towaru na tą przyczepkę więc może gotową na alegro widziałem takie dobrze wykonane z wywrotem na trzy strony cena ok 5tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@Wesolymaniek podalem rozmiar typowej 15 do autosanek

na 15 bedzie troche nizsza, jesli chcesz jeszcze nizsza to mozna kupic cale kola 16

sa tez o wymiarach 17,5 19,5 i 22,5 ale koszt dosc duzy, popatrz na allegro

 

i jeszcze poprawka odnoosnie mojego ostatniego postu: rozstaw 6x205


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

Ma ktoś z was do sprzedania przyczepe wywrotkę na 3 strony około 8t do 14 000 zł woj. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

witam, warto kupić ramę na kołach 20, rama wykonana z ceownika 20 cm z tyłu na blizniczych kołach. Przyczepa jest na sztywno bez żadnych resorów, jest długa na 6m bez podłogi, bez burt i bez dokumentów ile za takie coś można dać i czy wogóle warto się pchać w koszta. Przyczepa przydała by mi się do wożenia balotów sianokiszonki i słomy i do wożenia zboża do młyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz78 witaj a moze mi podrzucissz jakies linki co ciekawego widziales??? no wiesz cala przyczepe mam moj tesciu z kolega ja wykonali solidnie i konkretnie tylko widzisz ta os slabiutka i pomyslalem ostatnio o kiperku bo bedzie wygodniejsza a pozatym wlasnie skonczylem remont ciagnika i chyba bedzie ...dawac cisninie nowka pompa hi hi. wiec chyba lepiej poprawic moja niz kupowac inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

gdzie najtaniej kupić 2 komplente tłoki z kołyskami do przyczepy D35, D732 ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czy orientujecie się gdzie i za ile można stoczyć bębny? Założyłem nowe szczęki i kołem nie da się przekręcić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Stoczyć można na tokarce. Podjedź gdziekolwiek gdzie mają tokarkę, jakiś zakład po prostu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj