tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

bratrolnika    28702

kolego ma profil 40x20x3, czyli ścianki grubsze ale szerokość o połowę mniejsza

udało się tego zadobyć po cenie złomu 30 lasek o długości 230cm, właśnie z myślą o przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dobry będzie jak postawisz go w pionie. W innej płaszczyźnie jak pionowa nie ma tam obciążeń pomijając fakt że większość ciężaru spoczywa na ramie. No może częściowo przy doładowanej boki przez zawiasy ciągną za burty. profil i tak będzie lepszy jak w większości przyczep jest tam blacha.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

blachę mamy dosyć grubą, nie pamiętam jaką, ale arkusz 200x150cm waży ponad 100kg, ta blacha będzie na burty i podłogę

@seweryn20 czyli twierdzisz że profil 40x20x3 będzie ok na burty??? dodam że w palnie jest dać na burcie bocznej zamiast 5 pionowych poprzeczek 7szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie. Z tym że poprzeczki od ramy w stronę burt też przenoszą obciążenie tylko pionowe czyli ważna wysokość.

Mam D-46 sztywna tam to same blaszki powyginane w kątowniki. W d*pę nieraz dostała i nic jej nie jest. Jak zrobisz to z profila który jest mocny na zginanie to będzie mocniejsze od oryginału. Ważne żeby solidnie przyspawać bo to będzie najsłabszy punkt.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

na podłogę plan jest taki że do okoła, czyli w miejscach gdzie będą mocowane zawiasy burt uspawać ramkę z kątownika 50x50x4, i dopiero do niej dawać poprzeczki od ramy głównej

na poprzeczki mam całą młocarnię mzc-4b, a pewnie i tych profili 40x20x3 zostanie trochę, wyda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozumiem z tego co mówisz że wszystko będzie rozkopane i praktycznie sama rama zostanie. Poprzeczki przytnij na równy wymiar i spawaj do ramy. Kątownik będzie dobry przynajmniej kuty. Nie wiem co do wysokości 50mm. Musiał bym sprawdzić ile bok pod burtą ma u mnie ale zdaje się więcej a to daje wytrzymałość na pionowe obciążenia. Choć z drugiej strony cała masa jest na ramie.

Myślę że uciągnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

dokładnie, z przyczepy ma zostać tylko rama z wózkami

co do profila to tylko propozycja -pytanie, jeśli uważasz że potrzebny jest większy to pisz, akurat tego nie mam jeszcze, więc mogę kupić większy, poprzeczek też można więcej dołożyć niż fabrycznie, nie stanowi to problemu

co do poprzeczek to będzie mi to spawał kolega który ma o tym bardzo duże pojęcie, ja umiem spawać, ale nie aż takie tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

remontowaliśmy D 46 i burty drewniane 60cm - ciężko samemu zapinać po kilka razy dziennie więc rozważ wysokość burt (może lepiej 45+15 nadstawki zdejmowane), to po pierwsze.

Po drugie to sprawdź gdzie ma to numer ramy żebyś go przypadkiem nie zniszczył w trakcie remontu bo może zachce Ci się to zarejestrować i będzie lipa - ja o mało nie zniszczyłem tego podczas remontu D-45 i potem było szukania a szukania.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie przesadzaj z solidnością. Wystarczy siedem profil też dobry. Tym bardziej że jak mówię przeważnie są tam blaszane przetłoczki w kształcie kątownika. profil ma zamkniętą konstrukcję i jest przez to mocniejszy. Wystarczy.

Spawacza przypilnuj niech się przyłoży. KAŻDE spawane miejsce zabiel do czystego.

Ja dużo robię ślusarki i czasami przesadzam z solidnością. Jak byś zobaczył jakie zrobiłem lagi do pługa do odśnieżania to byś nie uwierzył. Ważą ponad sto kilo i ciągnik złamie a im nic nie będzie. Dla tego niczym się nie przejmuj. Możesz dla pewności przyjrzeć się oryginalnym konstrukcjom.

 

D-46 i drewniane burty? A który rok? Moja cała w metalu. Numer ramy z tyłu po zdaje się lewej stronie tylnego zaczepu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

@nikita

przyczepa jest używana praktycznie tylko w żniwa, więc wolałbym pełne burty, tym bardziej że to kolejne miejsce gdzie może uciekać zboże ,tzn. bez nadstawek, jest nas dwóch z bratem, więc damy radę

przyczepa jest u nas zarejestrowana od 1981r. na ojca, ale trzeba będzie niedługo myśleć o przerejestrowaniu na brata, ale będę pamiętał o tym numerze, kiedyś się przyda

@seweryn

profila wolę dać więcej, niech będzie pewne, są tam na pewno jako poprzeczki te wygięte blaszki

za spawacza dam sobie rękę uciąć, nie znam lepszego, nasza przyczepa też jest cała w metalu

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W tym roku remontowałem D44A. Poszerzona i wydłużona wewnątrz ma 205X 395X80. Burty aluminiowe, boczne są dzielone z kłonicami, dodatkowo dołożyłem drewniane szczytki by plandeka miała spadek. Dobrze nasypana mieści 5,5 tony żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...D-46 i drewniane burty? A który rok? Moja cała w metalu. Numer ramy z tyłu po zdaje się lewej stronie tylnego zaczepu.

z lat siedemdziesiątych ale wyciągnięta jako rama ze złomu, tzn jak PGR likwidował sprzęt to przywieźli na niej złom i tak zostawili a mieli przeciąć ją na pół. Tato odkupił, wyremontował i zarejestrował. Potem przeszła remont w 2004 roku chyba i założyliśmy drewniane burty bo dobre dechy mieliśmy a i zależało mieć w jednej drewniane (2 pozostałe mają burty metalowe). Ogólnie fabrycznie nie miała zaczepu z tyłu ale dołożony został. Nr ramy z przodu.

 

 

 

@nikita

przyczepa jest używana praktycznie tylko w żniwa, więc wolałbym pełne burty, tym bardziej że to kolejne miejsce gdzie może uciekać zboże ,tzn. bez nadstawek, jest nas dwóch z bratem, więc damy radę

przyczepa jest u nas zarejestrowana od 1981r. na ojca, ale trzeba będzie niedługo myśleć o przerejestrowaniu na brata, ale będę pamiętał o tym numerze, kiedyś się przyda...

w jednoosiówce mamy 40cm+15 nadstawki które zakładam tylko na żniwa, problemu ze szczelnością nie mam. Natomiast dużo łatwiej się na nią wrzuca inne graty jak jest po żniwach.

Ogólnie na żniwa to d-633 też dostaje nadstawki po 25cm a po żniwach się zdejmuje.

Tylko u nas jest tak że często albo ja sam zamykam burty albo tato sam jak ja jestem w pracy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Moja to sanok D-46A z 83 roku. Kupiona z kolka rolniczego. Nigdy jej nie używali. Kółko dostało przyczepę sztywną i lebry nią jeździć nie chciały. Koła potrzebowali na klocki postawili i tyle z niej było. Do dziś w oryginalnym lakierze cała w żelazie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Jaki kolor byście proponowali drewnianych burt do sztywnej przyczepy jeżeli felgi pomalowałem orzech jasny (p) a ramę czarny (p). Zastanawiam się nas popielatym (p) a niebieski ciemny (p). Który kolor na burty bardziej pasuje?

Tu podaje link do palety kolorów Śnieżki http://img202.imageshack.us/img202/9504/9413.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam przerabiam d46 na wywrotkę i chciałbym się dowiedzieć czy rama gorna lezy na uchach czy na tych gumowych podkładkach, zostawić coś luzu na uchach?? jakiej wysokosci sa ceowniki w ramie górnej chodzi mi o te w poprzek przyczepy i co najlepiej dac wzdłuż przyczepy(ceownik profil myslke dac profil 100x60x4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipooo    0

Witam. Co myślicie i zamontowaniu do d-46 sztywnej (rama dosc mocna) nadstawek 50cm + szczyty... jak myslicie, rama i koła wytrzymają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipooo    0

No ale wiadomo ze skoro chce załozyc takie nadstawki to i tyle wiecej chce na nią ładowac, bo co za sens byłby załozyc nadstawki i nie ładowac na przyczepe duzo wiecej? no chyba ze ładowałbym jakis lekki a objetosciowy materiał. Oczywiscie chciałbym te 8-9 ton na nia włożyc. Poporostu zastanawiam sie nad nadstawkami 30cm a 50cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

8 ton to za dużo! maksymalnie 6 ton. zrób nadstawki 30 cm starczy w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Przelicz z gęstości zboża objętość skrzyni ładunkowej swojej przyczepy i będziesz wiedział jakie nadstawki potrzebujesz. Swoją drogą za wysokie burty są trudne w eksploatacji, bo mogą zaczepiać o podłoże przy otwarciu i co nieco można sobie urwać :D wchodząc na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Rama ma leżeć na ramie, przekładkach. Uszy wywrotu nie powinny być obciążone podczas jazdy. Rozmiar profilu zależy od gatunku użytego materiału(stali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Witam panowie jaki jest uszczelniach w tłoku na samym spodzie pod taką ala nakrętkąś którą sie wkręca w dno tłoka w przyczepie D-47 tam mi często wywala oring i tak sie zastanawiam czy tam niepowinno być coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U nas mają takie burty pozakładane, dwie burty, zamiast nakładki, ale jeszcze nigdy nie widziałem żeby zboże ponad nakładki wystawało. Sypią do 6,5 tony. na D 47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj