Drobnik

Pneusej czy Kverneland Accord 3m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Drobnik    3

Witam:)

mam zamiar kupic agregat uprawowo siewny 3m pneumatyczny, i niewiem co wybrac bo pneuseje duzo tansze zas kverneland to wiadomo marka. Ale co lepsze lub takie samo? oby dwa maja system wysiewający accord. ale czekam na opinie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9327    0

mam accorda pneumatica 6m i dla mnie nie różni się od kvenerlanda głównie naklejkami :) dobre maszyny i dokładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Nie znam się na pneusejach ale mam dwa kvernelandy accordy. Sieją elegancko trzymają normę wysiewu. Tylko musisz mieć rolki dociskowe z tyłu. Rzepaku jak ustawie 3 kg to wyjdzie albo 3 albo 2,9 albo 3,1 więc nie ma dramatu. Zresztą jednego sprzedaje bo chcę kupić nowego z wałem gumowym.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Accord i pneusej tak samo jak Polski Fenix mają aparaty wysiewające z tej samej fabryki z Słowacji, i tylko oni produkuję je, nikt więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

dzieki wielkie za odpowiedz!:P czyli mozna powiedziec ze wniosek jest takiz, ze oby dwa agregaty to to samo tylko roznia sie znaczkiem i cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Koledzy to troche nie tak. Po pierwsze to siewniki mają te same aparaty wysiewające a reszta to ich wyrób. To nie są te same siewniki. Ja mam od roku PNEUSEJA tego największego 6metrów DV hydraulicznie składany (wcześniej siałem kvernelandem aktywnym) i np. do zamykania ścieżek kverneland używa elektromagnesów a PNEUSEJ silniczków elektrycznych z trybikami i niestety w pierwszym roku już mi jeden poleciał.... Poza tym nie mam żadnych uwag. Ale kolega chce kupić agregat a nie siewnik więc podejrzewam że brony wirnikowe to zdecydowanie mogą się różnić jakością. Ja bym się zastanowił. Siewnik to siewnik i sam kupiłem pneuseja właśnie z tego względu bo dać za taki sam 30tysi więcej to różnica.... ale agregat? za duże ryzyko. Wątpie czy ma tryby tak samo wytrzymałe...... A accordana bronie będe sprzedawał na wiosne. Jak ktoś jest zainteresowany to prosze pytać. Mam go od nowego.

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj