phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ive    0

JPH2 napisał "Trawy na gruntach ----B JPO pow.ha -nr dz. pow, ha pod spodem  B1 trawy na gruntach ornych pow.dz  ha -nr dz. - pow dz.ha." więc muszę czy nie muszę używac oznaczeń A1, A2 i rozpisywac uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

karoola- dobrze rozpisane. W tabeli VII te 0,07 możesz śmiało wpisac jako grunty niezgłoszone do płatności.W przyszłości możesz np. ten kawałek obsiać i bez problemu zgłosić do płatności, bo to jest grunt orny, chyba że jest porośnięty krzakami, drzewami, zaniedbany, nie nadaje się do zagospodar, ale z tego co piszesz tak nie jest . Czyli         wpisujemy kolejno 9-10-11   0,22- 0,22-0,07 a wpis w tabeli VIII pozostaje bez zmian.

ive tylko  oznaczenia literowe z cyfrą np.,A1 piszesz przy TUZ, trawach na gruntach ornych,wysokobiałk.Jak coś źle to proszę mnie poprawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

A co z działkami ( w gosopodarstwie do 10 h) ugorowanymi które będą skoszone do 31 lipca,

 

również mam pytanie o ugór, czy w kolumnie 10 podajemy ilość gruntów ornych ogółem jeśli działka będzie ugorowana ? jest wpisywana po raz pierwszy na dopłaty - wcześniej były na niej buraki, później łąka - ale zawsze bez dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Witam Panie i Panowie

 

Mam pytanko. Jeszcze wniosku nie złożyłem ale już jest w pełni wypełniony elektronicznie. Mam łąkę około 0,6ha i zebrałem już siano. Ogólnie jest do kasacji (zmiana na pole) i się zastanawiam czy teraz wpisać jako ugór czy łąkę (gruntów ornych do 10 ha licząc z łąką)? Jaki musi być stan ugoru. Opryskać teraz roundupem?

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mam na dwóxh działkach po 0,05 sadu.Jak to mam rozpisać? Mam wpisać tylko JPO czy później rozpisać to że to jest sad?

A - JPO- 1,23ha

A1- pszenżyto oz. -1,18ha

A2- sad - 0,05ha

 

Czy wogóle nie pisać tego A2 a samo JPO starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

mam jeszcze jedno pytanie jakie załączniki musze dorzucić do wniosku. gospodarstwo prowadzone od 01.04.2015. rodzice nie składają na te działki wniosku. rzadnych pakietów nie ma tylko onw. czy musze dorzucić akt notarialny umowe dzierżawy, oświadczenie o pozostaniu w związku małżenskim (bezrobotnym jeszcze bo gosp przekazane jako darowizna) czy to trzeba i jeśli jakieś jeszcze to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

nic nie musisz mieć innych dokumentów.sam wniosek o dopłaty i to wszystko.jeśli jesteś młodym rolnikiem piszesz na miejscu oświadczenie od kiedy prowadzisz gospodarstwo.

i to wszystko.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

według przyjmujących wnioski, droga do aktualizacji PEG to:

zgłoszenie do arimr na formularzu informacji o zmianie pow. PEG (np. wycinka drzew, itp), po takim zgłoszeniu przyjeżdza ktoś do zweryfikowania tego w terenie i dopiero PEG jest aktualizowany. samo wpisanie w uwagach ze jest nieaktualny nie przejdzie... 

Nie cytuj poprzedniego posta

 

Może być tak jak mówisz, ja takiej sytuacji nie miałem i sugerowałem się tym co było powiedziane wcześniej. Zresztą w każdym BP mówia co innego, ja np nie musiałem nic składać że łapie sie na dopłaty dla młodych rolników, kolega wyżej już mówi że trzeba było pisać oświadczenie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Trafia mnie z tymi nowymi wymaganiami Literowymi.

Ktoś wie jak oznaczyć działki rolne na dużej ewidencyjnej? czy może być jak w ubiegłych latach od A do O czy musi być A1, A2... itd, czy może te oddzielone rowami od siebie maja A,B, C.. a te nie oddzielone A1, A2, A3. Na każdej są inne uprawy, mam RS więc je wpisuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

agropomiary- instrukcja ,którą dostałeś- str.11 przykład 2

Szopen- wejdż na str. arimr- dopłaty bezpośrednie  i szukaj-zasady wypełniania wniosku o przyznanie płatności na 2015r- to jest rozszerzona instrukcja i tam masz odp na swoje pytania. Z tego co piszesz to ciężko coś doradzić jak się tego nie widzi a opis jest ogólnikowy.Co do rowów to są do 2m czy pow. 2m szerokości, Twoje własne czy nie, czy są mostki ,że możesz przejechać z jednego pola na drugie.Same rowy niby nic ale tyle pytań, a to niestety jest ważne, bo wniosek musi być dokładnie wypełniony, to taki tylko przykład z rowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

Mam część działek gdzie mam tylko TUZ i realizowane tam zobowiązania rolnośrodowiskowe od 2013 r. I mam problem tak samo z wypełnieniem części odnośnie działek rolnych. Mam do 10 ha gruntów ornych. Czy musze rozpisywać każdą z działek na działkę podrzedną i pisać A - JPO 0,20 ha i A1 - PRS TUZ 0,20 ha? Czy wystarczy samo A - PRS TUZ 0,20 ha bez działki podrzędnej? 

 

(aha - chce sie ubiegać o płatności bezpośrednie + rolnośrodowiskowe dla tych działek).

 

post-39082-0-87389600-1434213502_thumb.jpg - mógłby ktoś rzucić okiem czy dobrze :)

Edytowano przez frooger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Dobrze rozpisane.Mam pytanie czy to ma być PRS czy PRSK bo to zależy od pakietu, ale to sobie sprawdź. Dla rozwiania wątpliwości w innych kwestiach  wejdź na stronę arimr - POBIERZ WNIOSKI- 2015 -wniosek o przyznanie płatności bezposr.,ONw , rolnośrodowiskowych- /ósma kropka od góry/ szczegółowa instrukcja wypełniania wniosku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

Dzieki. przekopuje sie przez te instrukcje już kolejny dzień i co nie spojrze to nowa atrakcja :) Mam kontynuacje wniosku z 2013 więc PRS, natomiast zastanawiam sie czy w ogole powinienem to wpisywać, czy nie tylko TUZ (np. w L1) bo teoretycznie PRS/PRSK wpisujemy przy tym gdy daną działkę zgłaszamy tylko do płatności RŚ. Tyle nieścisłości, że masakra.

 

A jeszcze z innej beczki - zgłaszając młodego rolnika (tzn. do płatności dla młodych rolników) musze załączać jakieś dodatkowe dokumenty typu zaświadczenie z KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

nic nie musisz mieć.poczytaj co pisałem wyżej ,chyba że u Ciebie jest inaczej...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

O co chodzi , że  się zastanawiasz czy w ogóle powinienes to wpisywać, czy nie tylko tuz...Jeżeli masz coś oprócz łąk np. pszenicę to musisz też pisać A JPO A1 pszenica


Zresztą wtej instrukcji co ci podałam są przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

lie mi potrącą z dopłat jak mam 25 ha ornego i tylko 1 ha zazieleniania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Nic nie potrącą, tylko nie zakwalifikujesz się do płatności za zazielenienie, czyli nie otrzymasz tych 72 euro/ha...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

Czy na działki poniżej 0,1ha należy mi się dopłata?

 

Na działki rolne poniżej 0,1ha nie należy się dopłata.

:) cały czas zmagam sie z wnioskami, pisze teraz wniosek bratu na moc działek i jeszcze zaraz kolega przyjdzie. to jest hardcore odkładać wszystko na ostatnią chwilę. załączam część wniosku gdzie dodatkowo jest ONW i jest kilka działek ewidencyjnych w jednej rolnej. rzuci ktoś okiem czy jest ok?

post-39082-0-31209300-1434299250_thumb.jpg

Edytowano przez frooger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

dobrze ale z bykiem :) :) :) :) :)F1 0,12 nr dz, 0,12 tak ma być a jest F1 0,12 nr dz. 0,10


nie zapomnieć tego  ONW dopisać tam gdzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Panowie  a jak to jest z EFA jesli faktycznie posiadam około 12ha gruntów ornych i tyle zadeklarowałem w roku poprzednim a razem z wnioskiem przysłali mi informację i oświadczenie o obszarach proekologicznych?

Dodam, że w informacji dotyczącej działek deklarowanych do płatności w rubryce "potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARiMR" jest około 20 hektarów ale to nie jest zgodne z rzeczywistością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

czyli musisz to wyjaśnić,jeśli jest nie zgodność.jeśli masz 12ha gruntów ornych  to cię nie obowiązują EFA.ci co mają powyżej 15ha ich to obowiązuje.

napisz czy masz łąki


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj