phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315

PGR nie jest identyczny jak PEG  jak arimr tłumaczy potecjalny grunt orny co to takiego  czy podawano wcześniej jako tuz

no właśnie te PGR to działka którą kupiłem i dołączyłem do istniejącej. Kiedyś zgłaszana normalnie do dopłat a ostatnie 3 lata to nie wiem bo rzuciłem ją i chwasty rosły. TUZu tam nie było nigdy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam czy ktoś pobierał mapki z arimr na nowe działki czy te mapki sa identyczne jak te które przesłąłą arimr wcześniej czy jest legenda  zaznaczone dzewa łaki cenne, rowy  itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Nowe mapki z ARiMR to tylko ortofotomapa bez legendy itp. Mapke z numerem, legenda itp dostaniesz za rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23

mam 38 lat i prowadzę gosp. od 2001r.

pytanie moje brzmi czy należy mi się  płatność dla młodych rolników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Zgadza się bez A1

 

Nie mas racji A JPO A1 żyto ozime

 

Nie wykazujemy tylko w odrębnych pozycjach ( żyta jarego ,owsa i pszenicy jarej) gdy powierzchnia gruntów ornych jest niższa jak 10 ha

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Przecież on ma tylko 2 ha z kawałkiem to nie zaznacza co sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, czy sad kwalifikuje się pod JPO, jeżeli tak to jak to podpisać? ( mam ponad 15 ha jeżeli to ważne)


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Tak , Kwalifikuje się do JPO. Opisujesz jako np. działka A, grupa JPO. na załączniku opisujesz jako A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Dzięki, ale ja musze wszystko opisywać szczegółowo. Wypełniłem wszystko po staremu ołówkiem i poszedłem do agencji, to chłopak powiedział co i jak, każda uprawa opisana z powierzchniami tzn jak na jednej działce mam więcej niż jedną uprawę to trzeba podać powierzchnie każdej.... Nie dopytałem jak jest z sadami, a mam chwile żeby to wypełnić, niestety podlegam pod tą cholerną dywersyfikację...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516
Napisano (edytowany)

A   JPO    2,50 ha dz. nr 138    1,80ha

                             dz nr  139     0,70ha

 

 

Lub np

 

A   JPO   2,50 ha  dz. nr 138     1,80ha

                             dz nr  139     0,70ha

 

A1 PWB  1,20ha  dz. nr 138      0,9ha

                             dz nr  139     0,30ha

A1a łubin 1,20ha  dz. nr 138      0,9ha

                             dz nr  139     0,30ha

 

 

Z tego drugiego przykładu wynika, że masz na tych działkach w sumie 1,3 ha gruntów  " nieornych" - w Twoim przypadku  sadu. Nigdzie nie zaznaczasz, że masz sad. Opisujesz tylko to co masz na gruntach ornych (pszenica, rzepak, gryka, groch, ziemniak, truskawka, szkółka, ogródek przydomowy...)

Czyli np. działkę rolną o powierzchni 2,5 ha kwalifikujesz w całości jako jpo, z tym że zaznaczasz że na 1,2 ha masz płatność dodatkową np do łubinu

LUB 

 

A   JPO   2,50 ha             dz. nr 138     1,80ha

                                        dz nr  139     0,70ha

 

A1 PWB  1,20ha              dz. nr 138      0,9ha

                                        dz nr  139     0,30ha

A1a łubin 1,20ha             dz. nr 138      0,9ha

                                        dz nr  139     0,30ha

A2 pszenica jara  0,2        dz. nr 138      0,2ha

A3 ziemniak          0,150   dz nr 138      0,05ha

                                         dz nr  139     0,10ha

 

Z powyższego może wynikać, że masz  0,95 ha sadu - 0,65ha na działce 138 i 0,30ha na dz. nr 139

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Już teraz łapie o co chodzi. Dzięki Kolego.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Czy w aplikacji też trzeba najpierw wyrysować całą działkę i oznaczyć ją np. jako A, a potem kolejno A1, A2, ...

 

Np.: Działka o powierzchni 12 ha, dwie uprawy: pszenica ozima 7 ha i bobik 5 ha.

 

Opcja I

1. Rysuję całą działkę 12 ha i oznaczam ją jako A w grupie upraw zaznaczam JPO

2. Rysuję działkę A1 o pow. 7 ha, grupa upraw JPO, uprawa: pszenica ozima

3. Rysuję działkę A2 o pow. 5 ha, grupa upraw JPO, uprawa: bobik

4. Znowu rysuję taką samą działkę o pow. 5ha i oznaczam ją A2a, natomiast w grupie upraw zamiast JPO daje P WB, uprawa: bobik

 

Opcja II

1. Rysuję całą działkę 12 ha i oznaczam ją jako A w grupie upraw zaznaczam JPO

2. Rysuję działkę A1 o pow. 7 ha, grupa upraw JPO, uprawa: pszenica ozima

3. Rysuję działkę A2 o pow. 5 ha, grupa upraw P WB, uprawa: bobik

 

Opcja III

1. Nie wyrysowuje całej działki tylko rysuje odpowiednio działki rolne

2. Rysuję działkę A1 o pow. 7 ha, grupa upraw JPO, uprawa: pszenica ozima

3. Rysuję działkę A2 o pow. 5 ha, grupa upraw P WB, uprawa: bobik

 

Która z tych opcji jest prawidłowa? (Jeśli w ogóle któraś z nich jest)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    2

Do kiedy agencja przeprowadza kontrolę ? Chciałbym przyorac łubin - płatnosci wysokobiałkowe i nie wiem czy mogę to zrobić 20 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spotkałem się z kontrolami w grudniu


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Mam ponad 25 ha gruntów ornych. W tym także 20 arów ogródka. Jak nazwać i opisać ogródek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ogródek przydomowy 

pamiętaj że liczy się to jako grunt orny 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97
Napisano (edytowany)

Pytanie z innej beczki:

Mam obowiązek utrzymania 5% EFa w gospodarstwie.

Czy jak we wniosku zadeklaruje 11% (bo tyle mi wychodzi z motylkowatymi i międzyplonami, które i tak sieje) to nie będę miał z tego tytułu problemów? Czy przypadkiem  ARIMR nie będzie wymagała ode mnie w kolejnych latach minimum 11% zazielenienia bo tyle zadeklarowałem w roku 2015??

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Jeśli nie realizujesz praktyki zazielenienia z innym rolnikiem to nie wypełniasz tej rubryki ( IX,19 - % obszaru EFA), poza tym nigdzie nie spotkałem się z zapisami odnośnie obowiązku utrzymania EFA na poziomie innym niż 5%.

 

Swoją drogą to dowiedz się czy ktoś w okolicy nie chciał by "odkupić" od Ciebie parę ha EFA na podstawie umowy o wspólnej realizacji praktyki zazielenienia. Są pewne ograniczenia odnośnie odległości między gospodarstwami/polami więc trzeba by było nieco poczytać, ale jak znajdziesz klienta to na pewno nie będziesz stratny.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97
Napisano (edytowany)

hehe

sprytne

 

A czy mogę nie zasiać zadeklarowanego międzyplonu bo np zmieniły mi się plany, a i tak będę spełniał wymóg 5% Efa (zmiana z 11 na 5%)

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Możesz ale musisz iść i zmienić we wniosku jak oddałeś ,po co mają się czepiać .To jesteś ewenement wszyscy kombinuj jak te 5% a ty 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy po ostatniej nowelizacji z tego co czytam aby dostać dopłate do bydła zwierzę musi być zarejestrowane na mnie do 15 maja i muszę je trzymać przez 30 dni od złożenia wniosku? A co jeśli zakupie cielaki po 15 maja to na te sztuki też należy mi się dopłata jeśli bym złożył wniosek w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj