phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marko-kolo    709

 

przepraszam , od EFA 2 do EFA 8 , 

cytat z instrukcji, elementy EFA co do zasady wyznacza się tylko na gruntach ornych , wyjątkiem od tej reguły (brak obowiązku położenia na gruncie ornym danego gospodarstwa) są elementy krajobrazu wskazane w tabeli od EFA2 do EFA 8

 

  

tak ale  dalej pisze że muszą one przylegać - fizycznie dotykać do gruntu ornego lub innego elementu EFA który przylega do tego gruntu ornego 

...i są podane przykłady na obrazkach , więc coś źle to pojmujesz na moje oko 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

byłem dzisiaj w agencji i rozmawialiśmy na temat dopłat do bydła, i sprawa wygląda tak, że sztuka musi mieć spójną historię, żadnych opóźnień w składaniu wszystkich zdarzeń... całość będzie weryfikowana do pierwszego wpisu i jeśli gdzieś po drodze u jakiejś sztuki wystąpił błąd, np. mamy krowę ale jej prababce było o dzień za późno zgłoszone urodzenie to do sztuki nie otrzymamy dopłat.

Znajomemu kierownik biura przejrzał stado i z 200 krów nazbierał tylko około 30 sztuk z dobrą historią

innemu z 40 sztuk tylko 10 nadaje się do dopłat

Jeżeli możecie potwierdzić tą informacje był bym wdzięczny

A jeśli to prawda to trzeba zgłosić kogoś kto to wymyślił do Nagrody Nobla z Ekonomii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no ale jakim cudem o dzień za późno urodzenie ? jak to rolnik pisze datę i nikt tak naprawdę tego nie zweryfikuje , no chyba że kontrola była i wpadka zaliczona przemieszczenia to jeszcze rozumiem ... sztuka ma być spójna i tyle a reszta to plotki raczej 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ja z kolei podsłuchałem rozmowę pracownika i petenta na temat ONW. A mianowicie chodzi o to, że składając wniosek o ONW, automatycznie jest się poddanym kontroli spełniania warunków zasad wzajemnej zgodności - ważność kursów chemizacyjnych, atesty opryskiwaczy, dobrostan zwierząt, warunki przechowywania nawozów, pasz itd. Nie mam ONW, ale czy ktoś to potwierdza? Tak zawsze było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

te wymogi obowiązują wszystkich i tu nie ma żadnego automatyzmu , tu typowanie do kontroli  może być przypadkowe albo dużo nie spójnych sztuk w stadzie , donosy itp. 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co wiem ONW nie ma tu nic do rzeczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niezgłoszona w terminie do rejestracji, niewyrejestrowana, etc.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ale to chyba tyczy się sztuk urodzonych w gospodarstwie bo przy kupnych nie ma się wpływu na to kiedy właściciel zarejestrował cielaka. Nie można być karany za błędy kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

do zalesionych gruntów w ramach prow 2007-2013 przysługiwać ma JPO,  czy będzie też płatność na zazielenienie, dodatkowa i dla młodych rolników ???, bo w sumie jeżeli do powierzchni została przyznana JPO to przyznaje się też pozostałe..., oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków dla każdej z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

brałeś przykład nie z tej tabeli , ty masz 6 ha to nie musisz spełniać zazielenienia , tak więc informacje bierz ze str 10 , nie potrzeba A1A , B1A , C1A , TAK DOSTANIESZ TE PŁATNOŚCI jpo pwb zaziel. i mr , nie zapomnij o załącznikach z US I KRUS , 

tak , zaznacz ze nie wstępujesz  

 

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

 

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Kilka miesięcy przed sezonem powinieneś uzyskać  pozwolenie na uprawę konopi. W tym sezonie chyba już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

 

 

A masz nadany nr gospodarstwa?

 

 

Ja jestem w ONW i nie mam jakiś specjalnych kontroli.

 

Sady to nie grunty orne i nie dotyczy ich dywersyfikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

 

na szkoleniu mi powiedzieli bym do wniosku dołączył zaświadczenie o okresie podlegania w KRUS, podejrzewam że tak będą weryfikować czy się łapiesz , czy nie minęło 5 lat , w ODR  mi powiedzieli że we wniosku wpisujemy tam gdzie trzeba podać datę rozpoczęcia prowadzenia gosp. to mam wpisać tak jak w zaświadczeniu, miałem wątpliwości czy może wpisać datę aktu notarialnego nabycia gospodarstwa, lub datę wydania nr gosp. a z US trzeba wziąć zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej,  te same oświadczenia co składałem z wnioskiem o premie MR, 

kolego masz pole, składasz wnioski o dopłaty a nie podlegasz w KRUS?? czy źle rozumiem, ??

na szkoleniu mówili tylko o pojęciu niespójnych sztuk, czyli te których przez pomyłkę nie wyrejestrowaliśmy, czy jak w moim przypadku kilka sztuk jeszcze po ojcu miałem na stanie, wiadomo jak to jest jak się nie pilnuje, to potem cyrki, nie spójna sztuka to tez taka ze przez pomyłkę zarówno ARiMR jak i zgłaszającego wynika sytuacja że jest w ewidencji krowa a w rzeczywistości byk, czy też, inne numery zwierzęcia , czyli po prostu pospolite pomyłki, mi doradzano na szkoleniu by wcześniej udać się do ARiMR i poprosić o wydruk z ich ewidencji , i sprawdzić czy to co oni mają zgadza się z tym co jest w rzeczywistości i z ewidencją prowadzoną w gospodarstwie, jak coś nie tak to powyjaśniać i mieć pewność przy składaniu wniosku , mi z byka zrobili jałówkę , i ten przypadek co wyżej pisałem po ojcu jakieś krowy miałem , których na oczy nie widziałem , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

na szkoleniu mi powiedzieli bym do wniosku dołączył zaświadczenie o okresie podlegania w KRUS, podejrzewam że tak będą weryfikować czy się łapiesz , czy nie minęło 5 lat , w ODR  mi powiedzieli że we wniosku wpisujemy tam gdzie trzeba podać datę rozpoczęcia prowadzenia gosp. to mam wpisać tak jak w zaświadczeniu, miałem wątpliwości czy może wpisać datę aktu notarialnego nabycia gospodarstwa, lub datę wydania nr gosp. a z US trzeba wziąć zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej,  te same oświadczenia co składałem z wnioskiem o premie MR, 

kolego masz pole, składasz wnioski o dopłaty a nie podlegasz w KRUS?? czy źle rozumiem, ??

na szkoleniu mówili tylko o pojęciu niespójnych sztuk, czyli te których przez pomyłkę nie wyrejestrowaliśmy, czy jak w moim przypadku kilka sztuk jeszcze po ojcu miałem na stanie, wiadomo jak to jest jak się nie pilnuje, to potem cyrki, nie spójna sztuka to tez taka ze przez pomyłkę zarówno ARiMR jak i zgłaszającego wynika sytuacja że jest w ewidencji krowa a w rzeczywistości byk, czy też, inne numery zwierzęcia , czyli po prostu pospolite pomyłki, mi doradzano na szkoleniu by wcześniej udać się do ARiMR i poprosić o wydruk z ich ewidencji , i sprawdzić czy to co oni mają zgadza się z tym co jest w rzeczywistości i z ewidencją prowadzoną w gospodarstwie, jak coś nie tak to powyjaśniać i mieć pewność przy składaniu wniosku , mi z byka zrobili jałówkę , i ten przypadek co wyżej pisałem po ojcu jakieś krowy miałem , których na oczy nie widziałem , 

U nas na szkoleniu mówili właśnie że liczy się od kiedy składasz wnioski o dopłaty. Jeśli chodzi o dodatek na MR.

A co w tym dziwnego że nie jest w KRUS? My mamy 30ha, dopłaty bierzemy i tez nikt nie jest w krusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMaja    0

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

 

ARiMR będzie szukał najstarszej daty (pełen KRUS, złożenie wniosku o dopłaty, rejestracja zwierząt) i jeśli w żadnej z nich 5 lat nie zostanie przekroczone to dodatkowa płatnośc dla młodego rolnika będzie przysługiwała.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ja tez nie jestem w KRUS a mam 30ha.

 

Inna bajka - mapki - będę pisał do dopłat działkę którą teraz zacząłem użytkować - podpytałem w arimr jak to będzie z mapką - powiedzieli że mogę wziąć od poprzedniego właściciela, przekreślić jego nr i dane i wpisać swoje. Jak to jest w waszych arimrach?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W kilku innych BP powiedzieli to samo co i Tobie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

U nas tez tak można, nawet w tamtym roku dokładnie tak robiłem. A jak masz czas to przejedź się do agencji i dadzą Ci nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no w tamtym roku to mapki trzeba było oddać jak działki się nie użytkowało.

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

Lepiej mieć swoją mapkę bo jak się trafi jakiś urzędnik to nie przyjmie  tego drugiego wniosku bo brakuje mapki tym bardziej że wcześniej tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Od tego roku mapka musi być. W tamtym roku jedną oddałem ze zmianą nazwiska, bo dostałem ją od właściciela, a do innych które pierwszy raz zgłaszałem napisałem tylko jakieś tam oświadczenie i to wystarczało. Teraz Musi być załączona mapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no właśnie powiedział mi że nie muszę oddać wszystkich mapek jeżeli ktoś użytkuje działkę na którą ja w zeszłym roku miałem dopłaty.

Mi chodzi o zamianę działek o tej samej powierzchni między moim wnioskiem a taty. Powierzchnia się zgrywa.

No i mamy się wymienić mapkami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj