phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JozeF84    1

decyzja z 13.05 wszystko naliczone ale nie wszystko wypłacone brakuje jakieś 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ciekawi mnie jak są wypłacane płatności rolno-środowiskowe, niektórzy już dostali (niewielu), większość nie ma nawet decyzji.

Pytanie dla tych, którzy dostali przelew, czy dostaliście decyzję? Nawet w sytuacji, kiedy nie było zmian w stosunku do roku poprzedniego?

 

Sam mam pisemko o przesunięciu wydania decyzji do 30.06.16., co oczywiście o niczym nie świadczy, bo przelew może wyprzedzić otrzymanie decyzji.

 

Regionalnie różnice są duże, bo u nas (dolnośląskie) ONW było przelewane na przełomie marca/kwietnia (bez decyzji), a w innych regionach wciąż na to czekają, ale jeszcze nikt ze znanych mi rolników nie dostał RS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

czy w ostatnich dniach wypłacił komuś rolnosrodowiskowy albo zazielenianie? czy gonią tylko bezpośrednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Decyzja 16 maj ,po kontroli foto do dzisiaj brak płatności.
Może znowu jakaś blokada na moim wniosku..., k... !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

decyzja z 13.05 wszystko naliczone ale nie wszystko wypłacone brakuje jakieś 30%

 

     Ha, ja decyzję to mam na papierze od połowy lutego, a konto zasilone w ok. 70% tego  co mam otrzymać. Dodam tylko że nie miałem żadnych kontroli.

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Pismo dotyczące RŚ i kolejnego przesunięcia terminu do 30.06.2016 również otrzymałam -_-

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ciekawi mnie jak są wypłacane płatności rolno-środowiskowe, niektórzy już dostali (niewielu), większość nie ma nawet decyzji.

Pytanie dla tych, którzy dostali przelew, czy dostaliście decyzję? Nawet w sytuacji, kiedy nie było zmian w stosunku do roku poprzedniego?

 

Sam mam pisemko o przesunięciu wydania decyzji do 30.06.16., co oczywiście o niczym nie świadczy, bo przelew może wyprzedzić otrzymanie decyzji.

 

Regionalnie różnice są duże, bo u nas (dolnośląskie) ONW było przelewane na przełomie marca/kwietnia (bez decyzji), a w innych regionach wciąż na to czekają, ale jeszcze nikt ze znanych mi rolników nie dostał RS.

 

Ja decyzję z RŚ odebrałem osobiście w zeszłym tygodniu, na razie kasy brak. Pozostałe dopłaty wypłacone w 100%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

W zeszlym roku wzialem (koniec czerwca) dzierzawe od rodzicow 8ha to przyszla mi decyzja 19tego a wczoraj patrze kasa na koncie za gosp. Zrownowazone. (tylko za to bo obszarowke oni dostaja) Rodzice dalej nie maja zazieleniania i rolnosrod.

 

EDIT:
wczytałem się w pisma, które dostałem i tak 16 wysłali mi informację z BP o przesunięciu mojej sprawy do 10 czerwca. 17 wysłali decyzję a kasa na konto wpłynęła 25 maja

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Pismo o przesunieciu było do 31.05. Decyzja na bezposrednie po kontroli foto przyszła 18.05 a kasa 24 w tym zazielenianie, MR i reszta tych wynalazków. Na rolnośrodowiskowe też parę dni temu przyszła decyzja tylko na ONW brak. Powiat bialski, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Kolego CEZAR u nas decyzja z 18 maja. Po kontroli foto. Dziś kasa na koncie całość razem z MR i ONW. Lubelskie, lubartowski

Gratuluję i dzięki za odpowiedź , u mnie na kącie Cisza absolutna ( lubelskie pow. lubelski )

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMIL01    0

Witam

Czy ktoś składał wniosek o dopłaty do poplonów w 2016r, i jak to w praktyce wygląda, czy się opłaca

Ja składałem w ubiegłych latach. W tym roku pani z agencji odradziła mi bo podobno jest to bardzo kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Brak zaliczki, decyzji, kasy  :D odroczenie do 31.05.2016 wielkopolska. Zastanawia mnie czy kolejne pismo przyjdzie z terminem do 15.06 czy 30.06. Zero kontroli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Powinni wszystkim wypłacać całość 30 czerwca jednego dnia i skończyłoby się całe to pie..lenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

U mnie po kontroli już wszystko jest, onw, bezpoosrednie i rolnosrodowiskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

U mnie po kontroli już wszystko jest, onw, bezpoosrednie i rolnosrodowiskowe

Kolego a piętasz z jakiego dnia miałeś decyzję ?

Ja mam decyzję z 16 maja ale kasy nie chcą mi zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Co wy się  tak sracie z dopłatami jak kilka lat  wstecz  dostałem 30 czerwca  do do tego dnia  mają  termin. ubiegłego roku  miałem koniec  marca  a wszystko cały system  działał  i  co  takie dobre PO-PSL  a nie wypłacało  wszystkim w grudniu.  Kto  jest winny  tego co się dzieje  z dopłatami 2015    już  niebawem  się  dowiemy  jak pójdzie  wypłata  za 2016 rok 

 

A pisanie  takich głupot  że   brakuje kasy bo poszła  na 500+   jest  po prostu  żałosne. i jak widać  na tym forum co poniektórzy słuchają ale nie rozumieją.  Zabrakło w paru  gminach kasy  nie na 500+  tylko na obsługę  związaną  z wydawaniem decyzji dla osób  mieszkających  za Granicą.  I to tylko w tych gminach  gdzie  rządzą  ludzie  opozycji  :D

 

 

Skala późniejszych wypłat i rozerwanie ich na parę rat jest jednak w tym roku DOŚĆ zauważalne.

 

"Srają" się rolnicy czy nie "srają" z dopłatami ale obsrali rolników i to jest fakt a czy to PO czy PSL czy PIS czy nawet PZPR jest mało ważne.

A śpiew "nic się nie stało" zostawmy raczej dla reprezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka lat temu to były inne czady i ceny a dopłata to był taki bonus. Obecne ceny i sytuację na rynku każdy zna i nie dziwi mnie to zniecierpliwienie. Ludziom wysuszyło, wymarzło i znów suszy, więc coś z tych obietnic szybkich wypłat powinni spełnić. Pisali jedno, mówili drugi a robili co chcieli. Gdzie ten podział i harmonogram wypłat do 7 ha, 7-15 i pozostałe błędne i kontrolowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Z miesiąc temu mówili, że do końca maja będa mieli wszyscy pieniądze za dopłaty, zostały im dwa dni, ciekawe do kiedy teraz sobie termin przedłużą...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

generalnie jak rozmawiam np z znajomym z miasta to wszyscy uważają że rolnicy mają tak super i wspaniałe kasę x Unii pomoc do suszy itp. A prawda i praktyka wygląda zupełnie inaczej. i szczerze wątpię aby wyrobiłem się z płatnością w 30 dni bo gdzie nie spojrzeć to w najlepszy wypadku dostali 2/3 a gdzie pozostała część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

generalnie jak rozmawiam np z znajomym z miasta to wszyscy uważają że rolnicy mają tak super i wspaniałe kasę x Unii pomoc do suszy itp. A prawda i praktyka wygląda zupełnie inaczej. i szczerze wątpię aby wyrobiłem się z płatnością w 30 dni bo gdzie nie spojrzeć to w najlepszy wypadku dostali 2/3 a gdzie pozostała część?

Syty glodnego nie zrozumie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez John6330
      Witam. Czy ktoś ma osobę polecona z woj Lubelskiego która wie co i jak z wnioskami? Proszę o jakieś namiary.
      Dzięki
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj