phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
d4rio    7

Dziś dostałem decyzję i jakie było moje zdziwienie gdy po przeczytaniu tej nieco skomplikowanej lektury dowiedziałem się że w wyniku przeprowadzonej kontroli administracyjnej moja powierzchnia deklarowana została pomniejszona o 0,01 ha. I teraz nie wiem czy bić się z patafianami o te 0,01... ale chyba szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Za dwa tygodnie dopłata ma byc na koncie tak się wczoraj dowiedziałem także już pozytywne nastawienie :)

Edytowano przez jack87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleko po 2 zł to ja chyba w sklepie widziałem, bo nie na fakturze. Oddaję do Mlekovity i max co miałem to 1,4-1,5 z premią świąteczną, ale nie płaczę. Nawozy, pasze da się kupić na termin i tyle. Na razie bez decyzji, tylko przelew na onw z zeszłego tygodnia.

ten plon to winikl z powszechnego spisu rolnego przed wejsciem polski do u e- takie wartosci podali wasi ojcowie bo bali sie podatkow, to jest polowa tego co w uni i temu takie sa doplaty-to bylo juz kilka razy wyjasniane ale u nas wiecej pisarzy niz czytelnikow.
ja tez nie mam jeszcze doplat i jakos sieje i nawoze- trzeba myslec i planowac troche dalej niz rok, mleko 2 zl to hulaj dusza a potem zlotowka to placz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Za dwa tygodnie dopłata ma byc na koncie tak się wczoraj dowiedziałem także już pozytywne nastawienie :)

Gdzie ta wróżka pracuje co takie cenne informacje udziela??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

umówiliśmy się na czynsz w wysokości dopłat i oddaję gościowi dopłaty no i prawdopodobnie dostałem też za niego współczynnik korygujący, w tej decyzji jest to średnio rozpisane i przy 'rozdzieleniu płatności' na 3 czyli JPO, Zazielenienie, Dodatkowa żadna z nich nie przekracza tych 2 000 euro, ale po zsumowaniu już przekracza więc jak to liczyć? od pojedynczych i jeśli w żadnej z płatności nie przekracza to by go nie dostał? od kwoty zsumowanej i potrącać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

umówiliśmy się na czynsz w wysokości dopłat i oddaję gościowi dopłaty no i prawdopodobnie dostałem też za niego współczynnik korygujący, w tej decyzji jest to średnio rozpisane i przy 'rozdzieleniu płatności' na 3 czyli JPO, Zazielenienie, Dodatkowa żadna z nich nie przekracza tych 2 000 euro, ale po zsumowaniu już przekracza więc jak to liczyć? od pojedynczych i jeśli w żadnej z płatności nie przekracza to by go nie dostał? od kwoty zsumowanej i potrąca

 

odliczają od sumy tak samo jak miałem modulację to też sumowali i zabierali %powyżej 5 tyś euro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

do jakiej powierzchni teraz płacą? 

 

 

Hmmmm u mnie w regionie gospodarstwa ponad 200ha otrzymywały dopłaty   już w styczniu a np. ci do 40ha żrą trawę ;) więc te bajki że wypłacają do iluś tam hektarów można sobie wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Dobrze mają Ci co jeszcze kasy nie dostali. Ja praktycznie otrzymałem już wszystko i praktycznie wszystko już wydałem, a następne dopłaty dopiero za rok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

dają dyscyplinę za 2015 i prawie w całości ją zwracają? o co tu chodzi? też macie na samym końcu decyzji takie pierdolamento w którym wspominają o rozporządzeniach matuszki uniji nr 1307/2013 i 1306/2013? jak to przeliczyłem to jakieś 88% dyscypliny oddają, co o tym myśleć? też tak macie?

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5

witam bylem ostatnio w agencji gdzie powiedziano mi ze mam zablokowany wniosek przez centrale czy ktos z tu obecnych wie jak mam to rozumiec? prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dają dyscyplinę za 2015 i prawie w całości ją zwracają? o co tu chodzi? też macie na samym końcu decyzji takie pierdolamento w którym wspominają o rozporządzeniach matuszki uniji nr 1307/2013 i 1306/2013? jak to przeliczyłem to jakieś 88% dyscypliny oddają, co o tym myśleć? też tak macie?

tak jest i u mnie i też się zastanawiałem jaki to ma sens, najpierw naliczają jakiś współczynnik korygujący a potem niemal cały zwracają robią to chyba tylko żeby urzędnicy mieli więcej roboty, no i decyzja niemal 5 stron pisane drobną czcionką.  

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Jack87 ta wróżka to cię w konia zrobiła.Mi też tak obiecali,a do dzisiaj dopłat brak.Żeby nie było też świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

dają dyscyplinę za 2015 i prawie w całości ją zwracają? o co tu chodzi? też macie na samym końcu decyzji takie pierdolamento w którym wspominają o rozporządzeniach matuszki uniji nr 1307/2013 i 1306/2013? jak to przeliczyłem to jakieś 88% dyscypliny oddają, co o tym myśleć? też tak macie?

Zwracaja za zeszly rok pobrana dyscypline , w czesci jaka zostala nie zuzyta na dzialania na jakie zostala pobrana,

a pobieraja na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A ja jeszcze dzisiaj byłem w sprawie korekty wniosku za 2015r, więc na decyzje sporo poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Już od miesiąca ARiMR wydaje decyzję jak leci, nie ważne jaka powierzchnia. Wstrzymane są tylko kontrole na miejscu.
Rolnicy powyżej 15 ha gruntów ornych podlegający utrzymywaniu obszarów efa dostają płatności z decyzji bez płatności do zazielenienia. Będzie ona wypłacona po wdrożeniu do systemu poprawki umożliwiającej kontrolowanie efa. Od dziś rusza wydawanie decyzji odmownych i częściowo odmownych (np odmowa płatności dla młodych rolników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O co chodzi z odmową dla MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Zaczyna się robić coraz większy cyrk.Jeszcze trochę to wszystko zabiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj