phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
porems    69

Decyzja przyszła 9,03. Druga rata dopłat wpłynęła 16,03 za JPO,redystrybucyjna,młody rolnik,wysokobiałkowa do bydła i krów. Brak za zazielenienie z tego co się dowiedziałem ma być wypłacona do końca czerwca. Wniosek na 2016 dostałem dwa tygodnie temu.

Edytowano przez porems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U nas plony pszenicy 3t? Czytając to forum to plon poniżej 6 ton to straszny nieurodzaj 

 

A Kiedy już o tym Śp Andrzej Lepper mówił o tym plonie referencyjnym 3t, do go Mądrale z PSL, którzy tak negocjowali nieudolnie zwyzywali od szaleńca, wariata, głupca itp, teraz wyszło jak było..


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

@Jaca19855 skąd wiesz że nie całą? Dostałeś wcześniej decyzję z naliczoną kwotą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

witam w potwierdzeniu informacji o powierzchni ewidencyjno gospodarczej pobranej z agenci przy jednej z działek mam powierzchnie PGR . Co ta powierzchnia oznacza? dodam ze powierzchnia PEG przy tej samej działce wynosi 0 m2 a powierzchnia PGR 3600 m2. działka nigdy nie była składana do dopłat


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam  dziś dostałem tel z arimr zeby sie zgłosic bo mam zle wypelniony wniosek ,dopiero teraz ;/ Wzeszłym roku nabylem kilka h teraz mam 14 h.Pan który wypełnial mi wniosek nie rozpisał upraw (zazielenienie )i mam problem ;/ jakie moge poniesc konsekwencje (sankcje )prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

witam w potwierdzeniu informacji o powierzchni ewidencyjno gospodarczej pobranej z agenci przy jednej z działek mam powierzchnie PGR . Co ta powierzchnia oznacza? dodam ze powierzchnia PEG przy tej samej działce wynosi 0 m2 a powierzchnia PGR 3600 m2. działka nigdy nie była składana do dopłat

 

Skoro wcześniej nie była zgłaszana masz PEG wyzerowany, miałem tak w tamtym roku ale wpisalem  pow. jaka tam jest uprawiana - jeśli uprawiasz całą działkę, bez krzaków, drzew itp to PEG masz taki sam jak PGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Dzisiaj dostałem decyzje i napisane jest ze kwota do wypłaty zostanie pomniejszona o zaliczke .A zaliczki nie dostałem . Jak myślicie wybrac sie do ARiMR czy poczekac na przelew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Dziś dostałem wniosek na 2016 i nie obejdzie się jednak bez wizyty w ARiMR w sprawie o której pisałem na stronie 301 wychodzi na to że nie pomniejszyli mojej działki tylko  podali powierzchnie nie moje działki  o tym samym numerze .Ta mapka którą dostałem to nie moja działka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Też dzisiaj przyszedł do mnie wniosek na 2016 rok ale jeszcze go nie otwierałem. Kasy za poprzedni jak nie było tak dalej nie ma i decyzji też brak. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Panowie jak to jest na ten rok z wejściem w PRŚ. W ubiegłym roku zrobiłem pauze ze względu na ograniczenie płatności do 25ha (Pakiet 1 "Rolnictwo zrównoważone").

W tym roku chcę wejść do programu ale nie wiem czy dokumentację musi przygotować doradca rolnośrodowiskowy czy mogę sam? Coś mi się obiło, że nigdzie nie ma na to przepisu, że musi to być doradca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanko ile maksymalnie czeka sie na kase od decyzji?

 

Maksymalnie do końca czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dziś decyzja  , kasa (jpo. dodatkowa , zwierzęta ) przyszła 17.03 - pow. 55 ha  

zazielenienie będzie w drugiej racie 

brak jeszcze decyzji i kasy na ONW 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj brat dostał decyzję jpo, zaziel., mr, bydło. Teraz czekam jeszcze na moją.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Panowie jak to jest na ten rok z wejściem w PRŚ. W ubiegłym roku zrobiłem pauze ze względu na ograniczenie płatności do 25ha (Pakiet 1 "Rolnictwo zrównoważone").

W tym roku chcę wejść do programu ale nie wiem czy dokumentację musi przygotować doradca rolnośrodowiskowy czy mogę sam? Coś mi się obiło, że nigdzie nie ma na to przepisu, że musi to być doradca.

ograniczenie płatności do 25ha? pierwsze slyszę, w zeszłym roku wszedłem w to i dopłata do całego areału 48ha.... mi sporządzali w odrze bo ja nie mam głowy do tej papierologi, ale tam program nawożenia czy coś musi Ci ktoś zrobić chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Dzis bylam w agencji pytac się znow o doplate- najpierw mila pani sprawdzila, powiedziała ze jedna decyzja jest naliczona i czeka na zatwierdzenie, a druga jest zatwierdzona i to od dawna, wiec  nie wie dlaczego wogole nawet nie ma wystawionej decyzji, poprosila inna pania , żeby się zapytać, a pani w wielkim oburzeniem : dopłaty sa naliczone, w tym roku jest wszystko później, wiec co wy jeszcze odemnie chcecie ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

Dzis bylam w agencji pytac się znow o doplate- najpierw mila pani sprawdzila, powiedziała ze jedna decyzja jest naliczona i czeka na zatwierdzenie, a druga jest zatwierdzona i to od dawna, wiec nie wie dlaczego wogole nawet nie ma wystawionej decyzji, poprosila inna pania , żeby się zapytać, a pani w wielkim oburzeniem : dopłaty sa naliczone, w tym roku jest wszystko później, wiec co wy jeszcze odemnie chcecie ? :blink:

U mnie podobnie. Jakiś miesiąc temu zadzwoniłem do BP i też się dowiedziałem że naliczone i "dziś, lub jutro będzie zatwierdzone i wydana decyzja". Tylko co z tego jak od tego momentu nic się nie zmieniło. Dzwonię raz w tygodniu i zawsze to samo że decyzja jeszcze nie wydana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

A Kiedy już o tym Śp Andrzej Lepper mówił o tym plonie referencyjnym 3t, do go Mądrale z PSL, którzy tak negocjowali nieudolnie zwyzywali od szaleńca, wariata, głupca itp, teraz wyszło jak było..

 ten plon to winikl z powszechnego spisu rolnego przed wejsciem polski do u e- takie wartosci podali wasi ojcowie bo bali sie podatkow, to jest polowa tego co w uni i temu takie sa doplaty-to bylo juz kilka razy wyjasniane ale u nas wiecej pisarzy niz czytelnikow.

 ja tez nie mam jeszcze doplat i jakos sieje i nawoze- trzeba myslec i planowac troche dalej niz rok, mleko 2 zl to hulaj dusza a potem zlotowka to placz.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

dziś ONW przyszło, wszystkie dopłaty wypłacony, nowy wniosek tez dostałem dziś


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj