phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ja bym się nie nakręcał na te decyzje wystawione do 23 marca. Muszą wystawić decyzje do tego dnia i tyle a mają jeszcze kwiecień, maj i czerwiec. Ciekawe czy wypłacą tym 85 % wnioskujących do końca marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

1 pismoz uwagina koniecznosc wykonania obowiazkowych kontroli oraz skomplikowany charakter sprawy  termin przyznania pł zostanie przekroczony

 

 

2 pismopo rozpaczeniu przyznanie płatnosci

 

w uzasadnieniu   w kontroli administracyjnej pomniejszono   w jednej działce o 1 ar    zgodnej z pEG

 

 

po prostu zamiast --,15ha      było wpisane --,16ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
robert55555

      Nie miałem w tym roku żadnej kontroli, foto było w 2011r  i dlatego mnie dziwi że z 0,19 ha zrobili 0,10 ha skoro przez kilkanaście lat było dobrze .Przedeklarowanie wynosi 0,64%  tylko ta jedna działka została zmniejszona w decyzji w sprawie przyznania płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robert55555

Nie miałem w tym roku żadnej kontroli, foto było w 2011r i dlatego mnie dziwi że z 0,19 ha zrobili 0,10 ha skoro przez kilkanaście lat było dobrze .Przedeklarowanie wynosi 0,64% tylko ta jedna działka została zmniejszona w decyzji w sprawie przyznania płatności

To mnie nie dziwi. Peg moze w ciągu roku zmieniać dużo razy. Dostaniesz na całość kase. Bez sensu odwołanie. A co do 2016 napisz na zalaczniku graficznym ze jest cien rzucony przez orzechy sąsiada i niech zobaczą jak zmierzyla kontrol w 2011 roku.

1 pismoz uwagina koniecznosc wykonania obowiazkowych kontroli oraz skomplikowany charakter sprawy termin przyznania pł zostanie przekroczony

 

 

2 pismopo rozpaczeniu przyznanie płatnosci

 

w uzasadnieniu w kontroli administracyjnej pomniejszono w jednej działce o 1 ar zgodnej z pEG

 

 

po prostu zamiast --,15ha było wpisane --,16ha

Nie miales żadnej kontroli powierzchni i nie dostałeś żadnego raportu od firmy zewnętrznej. Miales administracyjna i dlatego dostałeś decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Decyzja wydana 3.03 doręczenia dziś czyli14.03 i tego samego dnia kasa,bez zazieleniania onw i rs ani sladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robert55555

Dzięki .Nie mam jeszcze wniosku na 2016 sam jestem ciekawy jakie będą dołączone mapki .

Uwazaj bo wnioski z mapkami poszły z bledami. I moze taki "kwiatek" dotrze do ciebie lub innych rolników. Radze zwrócić uwagę na zalacznik graficznym, czy jest ok. Nie ma sprawy. Jak cos to pisz jak bede wiedzial to pomoge.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie tydzień temu bratu przyszedł wniosek na 2016 i miał swoje pola na mapkach oraz prawie 10 ha nie swoich pól  ale imię i nazwisko się zgadzało. Za  dwa dni po tym dostał pismo że składał na nie swoje obszary i według nowego prawa nie można tak składać. Przypominam to było w ubiegłą środę a prawo o konieczności umowy na dzierżawę wchodzi jutro....no i dziś już praktycznie był w drodze do Arimr gdy zatrzymał go znajomy listonosz który  ku zdziwieniu przywiózł  nowe mapki i na szczęście już wszystko oki. Miał ktoś taki przypadek? dodam że brat ma ksero wniosku na 2015 i tylko ma swoje wpisane ale też nigdy żadnej dzierżawy nie brał ani nigdy nie składał na czyjeś grunty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Listopad: Przelew na konto tytułem: Zaliczka na JPO...

Początek marca: Ze względu na skomplikowany charakter sprawy odroczenie do 15.05.2016 r.

Dzisiaj decyzja:

- JPO

- Płatność za zazielenianie

- Płatność redystrybucyjna

- Płatność do bydła

 

Nie bardzo rozumiem kwoty. Czy od tego co dostałem w decyzji zostanie jeszcze odjęte to co o zaliczkę? Czy dostanę kwotę zawartą w decyzji?

A co z ONW, bo w decyzji nie ma nic o tym wspomniane, ale z tego co pamiętam to ONW dostawałem zawsze wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaliczkę odejmij , a ONW to osobna sprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

mam pytanie do roberta bo widze że jesteś obcykany w temacie dopłat zakładam że pracujesz w arimr albo zajmujesz sie wnioskami w jakiejś firmie . jak możesz to napisz czy w agencji naprawde panuje taki burdel czy to wina systemu czy po prostu kasy nie ma bo ten rok jest specyficzny jeżeli chodzi o płatności bezpośrednie bo to co piszą rolnicy o błędnych wnioskach wysyłaniu dziwnych pism o skomplikowanych sprawch itp i itd jakoś do mnie nie przemawia rozumiem każdy może się pomylić ale w tym roku to istny cyrk jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam pytanie do roberta bo widze że jesteś obcykany w temacie dopłat zakładam że pracujesz w arimr albo zajmujesz sie wnioskami w jakiejś firmie . jak możesz to napisz czy w agencji naprawde panuje taki burdel czy to wina systemu czy po prostu kasy nie ma bo ten rok jest specyficzny jeżeli chodzi o płatności bezpośrednie bo to co piszą rolnicy o błędnych wnioskach wysyłaniu dziwnych pism o skomplikowanych sprawch itp i itd jakoś do mnie nie przemawia rozumiem każdy może się pomylić ale w tym roku to istny cyrk jest

Kolego myslisz ze Sawicki poszedl rolnikom na reke i wydłużyl składanie wnioskow o miesiąc? Odpowiedź brzmi nie. Bo system uruchomili pod koniec kwietnia. Wyobraź sobie zostaje jakieś 3 tygodnie w którym najwięcej będzie złożonych wniosków i Malo tego nalezy wprowadzać zaległości z 2 miesięcy! Pracownicy BP nie są z gumy ze sie wyciągną i dadza rade. Stad ten pomysl na przedłużenie i ukrycie bałaganu z systemem a zarazem pokazanie jak dbają o rolników. Wina leży tez po stronie firmy ktora przygotowywala system. Dlatego rolnicy dostawali zaliczki, z winny systemu nie działającego, przypodobania rolnikom przed wyborami. Jacy to są dobrzy i jak dbają o nas, a tak naprawdę nie wiedzieli jak maja to wszystko uporządkować.

 

Wnioski jakie wyslali zle sa wypelnione podejrzewam ze w zlym momencie zaciągnęli dane do wnioskow z stad część danych jest zla. Ale nie usprawiedliwia ze ludzie dostaja mapki z innych województw. Myślę ze tu tez ma duży wpływ czynnik ludzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

Jest decyzja ,wszystko fajnie ale problem z kwota w porównaniu do 2014 roku 10 tys mniej,po to wlasnie byly zazielenienia,i inne duperele zeby ukryc to ze z doplatami nie zblizamy sie do zadnej sredniej unijnej tylko oddalamy, robote zrobil moj wiek nagle spalam mniej paliwa, zuzywam mniej nawozow. Dwa wnioski rowniez otrzymalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Dziś dostałem decyzję a odroczenie było  2. 03.Na jednej z działek o powierzchni 0,19 ha obcięli mi 0,09 ha czyli prawie połowę działki od początku było tak samo nawet po kontroli foto (10.2011rk) było ok. Czy ktoś się orientuje co mogło się zmienić skoro do tej pory było ok.,albo miał taki przypadek i się odwoływał ? Czy jeśli teraz pomniejszyli to tak już zostanie na następne lata ?

mi w zeszłym roku obcięli 0,56 ha z działki 3 ha , kilka lat podawałem 2,46 ale teraz nie podarowałem w ODR podpowiedzieli i zrobiłem tak, na mapce zakreśliłem dokładnie tyle jak jest w rzeczywistości i we wniosku podałem 3 ha, mimo że w peg dali mi tylko 2,46, a na mapce w uwagach napisałem czerwonym długopisem że nie zgadzam się z pow, że rzeczywista pow uprawy wynosi 3 ha, i coś w tym stylu że jeśli się nie zgadzają to proszę o terenowy pomiar pow, i udało się w tym roku przysłali mi wniosek w którym jest już podane w peg 3 ha, a w decyzji tez naliczone dopłaty do 3 ha, z tym że działka w środku lasów i ileś lat wstecz po rogach były zakrzaczenia ale już od kilku lat wszystko uprawiane do samych granic, 

ja powiem tak jeśli jesteś pewien swojej rzeczywistej pow. że jak przyjadą i zmierzą i że będzie na twoje to trzeba się upominać o swoje, 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7558

To była celowa robota Sawickiego dobrze wiedział że jest mniej pieniędzy na dopłaty to , wprowadzili te zmiany zazielenienia też od 3 hektara  40 euro mniej to jak masz już powyzej 40 lat to nie dostaniesz 60 euro. To od 3 szt bydła dopłata do 30 szt . to wszystko policzyć jest wiele mniej dopłat a miało byc tak wspaniale czyli 100 euro do 3 pierwszych hektarów mniej to daje 1200 zł mniej na kazdym gospodarstwie urwali do pierwszych 3 hektary,tak  wyrównanć z innymi krajami. Kontrola foto ma  ruszyć 11 kwietnia niby to naliczanie z kontroli foto i przyjmowanie nowych wniosków na dopłaty na rok 2016 i dotego modernizacja to sie pogubją zupełnie z tym wszystkim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a czy przy młodym rolniku onw też jest większe? Jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jesli chodzi o kwote dopłat to duze gospodarstwa  powyżej 30ha i do 3ha sa w plecy i to mocno o 170zł na ha, juz nie wspomne ze ONW tez powyżej 25ha  bedzie 50%.  Do 30ha wychodzi identyczna stawka jak w ubiegłym roku srednio 910zł/ha. Ale powyżej 30ha i do 3ha jedyne 758zł/ha !!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie jest większe. MR dostaje tylko dodatkową płatność dla MR i tyle. Obowiazująte same progi, do 25 ha 100%, powyżej 25 ha 50% itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

U mnie nic jak makiem zasiał od złożenia wniosku,ani zaliczki decyzji czy jakiegokolwiek listu mimo że mówiła foto w gminie a nic nikomu nie wiadomo tylko ustną informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

dzisiaj ojciec mówi mi ze w lutym jakies 3,5tys wpłyneło z agencji bo pytał sie w banku denerwujace jest takie płacenie w kawałkach  w listopadzie była zaliczka (20 ha) i weż teraz rozszyfruj za co to jest kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

mi w zeszłym roku obcięli 0,56 ha z działki 3 ha , kilka lat podawałem 2,46 ale teraz nie podarowałem w ODR podpowiedzieli i zrobiłem tak, na mapce zakreśliłem dokładnie tyle jak jest w rzeczywistości i we wniosku podałem 3 ha, mimo że w peg dali mi tylko 2,46, a na mapce w uwagach napisałem czerwonym długopisem że nie zgadzam się z pow, że rzeczywista pow uprawy wynosi 3 ha, i coś w tym stylu że jeśli się nie zgadzają to proszę o terenowy pomiar pow, i udało się w tym roku przysłali mi wniosek w którym jest już podane w peg 3 ha, a w decyzji tez naliczone dopłaty do 3 ha, z tym że działka w środku lasów i ileś lat wstecz po rogach były zakrzaczenia ale już od kilku lat wszystko uprawiane do samych granic, 

ja powiem tak jeśli jesteś pewien swojej rzeczywistej pow. że jak przyjadą i zmierzą i że będzie na twoje to trzeba się upominać o swoje, 

 

Powierzchni jestem pewny na 100% bo tak małą powierzchnię to by nawet dziecko zmierzyło .Dzięki za odpowiedz .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Dzwoniłem do BP. Poinformowano mnie, że wnioski wysyła inna firma, a nie oni. Nie widzą dlaczego nie ma wniosków, czy to wina listonosza czy kogoś tam bo jak sama powiedziała idą "zwykłym listem". Śmiech na sali :lol: Na to zabrakło na polecony, a na odroczenie, które wysłali do całej polski to już nie....

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj