phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

PO z PSL zrobił taki bałagan w ARIMR  że szkoda gadać  tylko ciekawe czy ktoś  z poprzedniej ekipy  odpowie  za ten chaos  z nowym systemem. 

Za ten bałągan należy podziękować tym   co głosowali  na  PO i PSL.

 

Kilka lat temu dostałem dopłaty w czerwcu  i tragedii nie było na razie tylko zaliczka na koncie a reszta kiedy będzie  nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Zgadza się co do PO-PSL, jednak prawdą także jest to, że nie wszystko co PO/PSL było złe. A wystarczyło by to co funkcjonowało źle poprawić, a nie wszystko zaczynać od zera po swojemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

aby patrzeć ja będą szukać brzozy koło autostrady......

a tak wracając do tematu

w listopadzie wpłynęły pieniądze z ARIMR (najprawdopodobniej zaliczka)

cztery dni temu  pismo o odroczeniu rozpatrywania wniosku do maja 2016

a w piątek wpłynęły pieniądze (chyba ONW)

to na mój mały rozumek to już w listopadzie było wszystko naliczone i sprawdzone bo w ciemno raczej by nie wypłacali

PIS ,,super partia" ma rolników  za ciemnotę która wszystko łyknie 

BRAWOOO.......

DOSTAŁEM kilka zł rzuconych jak świni w koryto

niewiadomo  za co, i ile jeszcze mi wypłacą  i kiedy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

ja w tym tygodniu dostałem pismo z odroczeniem do 15maja a mówili że tym małym wypłacą do konca marca,

 

@jola13 wiecej optymizmu 

 

Nie przejmuj się, jeszcze miesiąc temu mówili, że gospodarstwa do 15 ka dostaną kasę do końca lutego... teraz jest do końca marca a potem się okaże, że będzie do końca kwietnia itd...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ja dostałem decyzje że środki wpłyną 17 czerwca maskara po prostu  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

My też dostaliśmy pismo o odroczeniu wydania decyzji do końca kwietnia. To paranoja jakaś...

Zamiast skupiać się na przetasowaniach kierowników, pracowników Agencji i ich odprawach mogliby się zając nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

U nas decyzja 25.02 do powieszchni 18,85 bezpośrednie zazielenianie i do 39szt bydła. 03,03 pismo ze ONW i Rolnosrodwiskowe nawet do 16,06.2016 sie przeciąganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekb    0

witam mam pytanie jak dostalem pismo o przesunieciu doplat do maja ale tylko rolnosrodowiskowe to dostane jeszcze pismo na onw i bezposrednie???z goru dzikuje za info

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zgadza się co do PO-PSL, jednak prawdą także jest to, że nie wszystko co PO/PSL było złe. A wystarczyło by to co funkcjonowało źle poprawić, a nie wszystko zaczynać od zera po swojemu. 

Mówisz tak bo masz przed nosem działający PROW i wcześniejsze dopłaty w latach 2007-2013. Teraz nic się poprawić nie dało i SKOŃCZCIE GADAĆ BZDURY. 

 

SYSTEM NALICZANIA NIE DZIAŁA

 

Nie da się go stworzyć w przeciągu 2 tygodni. System zamawiało PO-PSL i to oni odpowiadają za obecny stan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

decyzja 26.02 przelew 04.03 ale nie rozumiem bo kwota jest dużo mniejsza niż w decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pewnie miałeś zaliczkę to odliczyli plus możliwe zazielenienie w kolejnej racie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Bylem w piatek w swoim odziale arimr chcialem napisac oswiadczenie ze chce dostac decyzje do domu to ta pani co tam siedziala robila tylko wielkie oczy nic mi niedala do napisania tylko powiedziala ze chyba dostane ale ostatnie bodajrze 3 lata nigdy decyzji niedostalem. teraz przelewaja to takimi ratami ze juz nic z tego niewiem co mi sie nalezy a co juz dostalem przychodza wam decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie oświadczenia to arimr ma gotowe. Przyciśnij kierownika, bo masz prawo dostać decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

śląskie, przyszło info o przedłużeniu  wypłaty do 30 czerwca, a do tej pory na koncie zaliczka z 2015 i dwa nowe przelewy z 2016 a wniosek był na JPO i TUZ, gospodarstwo 5ha teraz by się przydała ta decyzja bo nie wiadomo dokładnie ile ma być i czy czasem więcej nie przelali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Mam decyzje z 25 luty,efa,buraki,zwierzęta i tylko kasy brak.Dzisiaj niby mają być przelewy,a ktoś wie kiedy następne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

to już po odjeciu zaliczki brakuje 13tys na raty to sobie rozkładają czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj sprawdzałem konto, niestety dalej pustki, jpo, dodatkowa, zazielenienie, mr, dopłata do motylkowych, zaliczka ostatniego dnia listopada i rś, brak żadnej kontroli. Trzeba będzie ruszyć zwłoki do BR i zobaczyć co w ogóle się z tym wnioskiem dzieje.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w moim oddziale ludzi jak mrówek,zaczęli ostro naliczać a tu niespodzianka,nie chciało sie rolnikom zrobić porządków ze zwierzakami przed złożeniem wniosków pisali na pałę a teraz do poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 7.03.2016 o 08:31, pawelol111 napisał:

Mówisz tak bo masz przed nosem działający PROW i wcześniejsze dopłaty w latach 2007-2013. Teraz nic się poprawić nie dało i SKOŃCZCIE GADAĆ BZDURY. 

 

SYSTEM NALICZANIA NIE DZIAŁA

 

Nie da się go stworzyć w przeciągu 2 tygodni. System zamawiało PO-PSL i to oni odpowiadają za obecny stan. 

 

Z tego co pamiętam w jednej wypowiedzi nowy "majsta" MR opowiadał jaki to syf jest z tym systemem i dlatego wypłata dopłat będzie szła etapami. Najpierw wypłacali tym do 7ha, następnie od lutego do końca marca mieli dostać wszyscy Ci do 15ha ornych. Na końcu od kwietnia do czerwca Ci co mieli powyżej 15ha ornych i musieli mieć obszary EFA + Ci co mieli kontrole.

 

Jak to ma się do rzeczywistości ? Sawicki tego nie naobiecywał tylko nowa gwardia. Nic sobie nie przypominam, żeby ktoś się wypowiadał o dzieleniu jeszcze raz tych dopłat tak aby nie można było się połapać.

 

Każdy ******** jak mu pasuje, w kółko ile to tys na Modernizację, ile to pójdzie mln  z 500+ na polską wieś ;[

 

Zobaczymy jak wypłacą do 15 ha do końca marca - póki co leży pisemko o wzorze podanym wcześniej termin 15 maj. Dlaczego nie pochwalą się publicznie tymi pisemkami ? jak już się pokaże to stęka jakby zatwardzenie miał....

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Po prostu burdel mają w agencji bo wg ich harmonogramu już powinni wypłacić tym do 7ha a u mnie dużo jest takich właśnie gospodarstw co nie dostali jeszcze dopłat a nie mieli żadnych kontroli i poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Byłem w bp , nie mam ani zaliczki ani żadnego papierka od nich .

Poinformowano mnie ze wniosek jest przed wszystkimi kpntrolami administracyjnymi , zapytalem czy wszystkim ten kit wciskaja ... ?

Odpowiedzi oficjalnej nie otrzymałem . Dowiedzialem się tylko ze decyzja o odroczeniu jest gdzieś w drodze i ze teraz rozporządzenie daje im czas na wystawienie decyzji do 23 marca .

A jak dalej będzie cisza to mam się zgłosić do kierownika , żeby przyspieszyli mój wniosek . Oczywiście kierowniczką z PSL nie została na stanowisku kierownika .
Przyznali mi za racje ze maja bałagan i nie wiedzą co z tym zrobić .


Tak wiec jak ktoś dostał to niech się cieszy
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Dzisiaj sprawdzałem konto, niestety dalej pustki, jpo, dodatkowa, zazielenienie, mr, dopłata do motylkowych, zaliczka ostatniego dnia listopada i rś, brak żadnej kontroli. Trzeba będzie ruszyć zwłoki do BR i zobaczyć co w ogóle się z tym wnioskiem dzieje.

 

Mam tak samo kolego jak ty i byłem dziś w Agencji i już wiem że ci ludzie mają nas głęboko w du.... Pani która rozpatruje mój wniosek jeb.... go gdzieś pod śmieci (byłem wyjaśniać miesiąc temu pow ONW i od tamtej pory wniosek leży w tym samym miejscu..) Pani oczywiście dzisiaj nie ma i inna ledwo znalazła i powiedziała że nic nie ma wiec super trzeba czekać do czerwca pewnie.. W bankach nic nie wiedzą o tych pożyczkach a w agencji jak mi wyjaśniła co jak i w ogole to dziękuje bardzo. Syf i nic więcej!! Może im tak wypłaty przesunąć o 2 miesiące....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

panowie a czy kod e1- jest kodem sankcyjnym....? chodzi o to ze zasialem wiecej miedzyplonu ozimego niz zadeklarowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj