Skocz do zawartości
phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bobbi    1

Redystrybucyjna czyli "dodatkowa" dla gospodarstw w przedziale 3-30 ha.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

lukejro    171

Odbierałem paszporty dla cieląt to zapytałem przy okazji o dopłaty. Moja jest podobno zatwierdzona, ale co to oznacza to nie wiem. O wysyłaniu decyzji nie mowiła. Mówiła, że są teraz cały czas naliczane. Z onw cisza.

Ja już w styczniu miałem wszystko zatwierdzone, zero błędów i do naliczenia. Do dzisiaj kasy brak ;-)

michal12301    11

Młodego rolnika nie miałem tylko -JPO

- Zazielenienie

-wysokobiałkowe

-Płat do bydła

-Płat do krów

- ? płatność redystrybucyjna -co to za płatność ?

Taką samą decyzję dzisiaj dostałem ale kasy narazie brak

Wiadomość z agroFakt.pl

osterley    18

A nie domyślasz się heniu dlaczego za rok mają być najpierw dopłaty dla większych a później dla małych??? To ja ci powiem  - bo za rok tych małych już nie będzie bo do 1 maja wyprzedadzą w większości swe włości żeby jeszcze móc i jakiś konkretny pieniądz za to dostać. Ot i cały fenomen - może w końcu będzie łatwiej o solidnego pracownika i nie trzeba będzie ukraińców zatrudniać ;).

AlaCapone    4648

bo ukrywam cały śmietnik nie związany z tematem dopłat 2015, po raz kolejny powtarzam że jeżeli chcecie dyskutować na tematy polityczne to udajcie się do odpowiedniego wątku

proszę bardzo, założyłem Wam temat w którym do woli możecie dyskutować tylko na tematy polityczne:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/89483-obecna-sytuacja-polityczna-w-polsce/

Wiele to nie pomoże, ale trzeba co jakiś czas powtarzać - popieram.

Jest parę osób na forum, które znają się w temacie; kilka osób, które potrafią pomimo niewątpliwie kłopotliwej sytuacji dopłat podnosić argumenty merytoryczne, ale większość to "gówniarze", którzy potrafią tylko dyskutować bez ładu i składu. Jak to się mówi "cwaniak w necie , piz*a w świecie". Wszyscy kopią go w du..ę to choć tu się wyżyje.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

Bamber310    4

A nie domyślasz się heniu dlaczego za rok mają być najpierw dopłaty dla większych a później dla małych??? To ja ci powiem - bo za rok tych małych już nie będzie bo do 1 maja wyprzedadzą w większości swe włości żeby jeszcze móc i jakiś konkretny pieniądz za to dostać. Ot i cały fenomen - może w końcu będzie łatwiej o solidnego pracownika i nie trzeba będzie ukraińców zatrudniać ;).

Solidnego pracownika,żeby za flaszkę robił :D albo za 2,50zl godz.

Dopłat zero.Naradzie nic cisza zupelna od złożenia wniosku.

thug    197

jestem ciekawy ile dopłat zostało wypłaconych w lutym ?

Thug

osterley    18

Solidnego pracownika,żeby za flaszkę robił :D albo za 2,50zl godz.

Dopłat zero.Naradzie nic cisza zupelna od złożenia wniosku.

Nie wiem jak ty bamber płacisz ale ja za ten czas co potrzebuję operatorów maszyn albo kogoś z głową do przypilnowania jak ja nie mam czasu - to u mnie można śmiało zarobić ponad 3000 na miesiąc. Tylko u mnie piwko w ciągu dnia pracy jest równoznaczne z natychmiastowym końcem pracy. Dużo wymagam ale płacę uczciwie.

A do zbiorów ,pielęgnacji to płacę na akord. Można naprawdę dobrze zarobić - tyle że czyjś zarobek jest też moim zarobkiem. Ja robię wszystko żeby było co zbierać , żeby była woda , jakieś miejsce zacienione ale oczekuję że pracownicy chodzą jak maszynki - niestety ci ze wschodu potrafią się dostosować a z rodakami jakoś mam problem. I dziwi mnie że jedzie jeden z drugim do niemiec , zarabia podobne pieniądze i tam może a tu nie.

robi57362    79

A nie domyślasz się heniu dlaczego za rok mają być najpierw dopłaty dla większych a później dla małych??? To ja ci powiem - bo za rok tych małych już nie będzie bo do 1 maja wyprzedadzą w większości swe włości żeby jeszcze móc i jakiś konkretny pieniądz za to dostać. Ot i cały fenomen - może w końcu będzie łatwiej o solidnego pracownika i nie trzeba będzie ukraińców zatrudniać ;).

a ja sądzę że będzie odwrotnie bo małe gospodarstwa wcale nie sprzedadzą swoich hektarów tylko je co najwyżej wydzierźawia .może i bym wolał żeby było po twojej myśli bo by ziemia trochę staniała bo teraz ciężko jest coś kupić takim gospodarstwom 20 ha bo większy bamber da więcej bo ma i co wracasz do domu z kwitkiem niestety

jesli pomoglem kliknij fajne

mareczek525    24

Ja dziś dzwoniłem do ARiMR to pani pow, że mam już decyzję wydaną ale płatność za zazielenienie ma być wypłacona wszystkim do 30-go czerwca i tak podobno jest napisane w decyzji, czyli pieniądze wpłyną bez tej części za zazielenienie, wie ktoś jak to jest?

pawlus224    1570

U mojego taty wpłynęło wszystko na raz juz w styczniu , zazielenienie również .

robo1980    42

Mnie to ciekawi ile naprawdę tych dopłat wypłacili bo jak patrzę u mnie w okolicy to na palcach jednej ręki by policzył tych co kupili nawozy.Partia rządząca tak była za małymi gospodarstwami a widać gdzie nas mają ,RMG przesunęli o rok ,w przyszłym roku mają najpierw dużym wypłacać [ jeżeli będzie z czego]. Brak dopłat na koncie.

hoodoowca    4

Dziś przyszła decyzja 20ha buraki,jpo,zazielenienie,bydło,dopłata redystrybucyjna.W decyzji napisane że zazielenienie do 30 czerwca.Czyli płatność w 3 ratach,ciekawe kiedy kasa będzie.

Kamilek1    17

to paranoja, rolnik spóźniłby się z rachunkiem za tel prąd odsetki. leca.. za kredyt odesetki i odrazu procent podnoszą a nam to kuzwa terminy przesuwaja i bez konsekwencji... bo sie nie wyrobia do czerwca.. to wszystko zalosne jest tak patrzac na to...

grala13    7

panowie,u mnie też cisza,ani decyzji,ani dopłat,i nie słyszałem zeby ktos w okolicy wogóle dostał.

Mam pytanie troche z  innej beczki,czy ktoś wie ile w 2016 ma wynosic dopłata do strączkowych?,bo niewiem czy na wiosne łubin siać ,czy więcej owsa.

Renault85-15TX    169

Mają termin do końca czerwca i nic im nie możemy zrobić, jak nie wypłacą w terminie wtedy można się bulwersować. Też nic nie wypłynęło na konto u mnie i żadna decyzja nie przychodzi ciekawy jestem co się dzieje z moim wnioskiem bo jak byłem się dowiedzieć to nie dostałem żadnej odpowiedzi. 
Niech się ta unia rozpi....li i będzie święty spokój i głowa spokojna. 

Vixa balet :D

maniek20    72

dziś wracam do domu i sie zdziwilem jak sie dowiedziałem ze juz decyzja doszła 

robert55555    29

Dzisiaj przyszła decyzja,że wypłata dopłat w maju....

Kolego dlaczego wprowadzasz kolegow i koleżanki z forum w bląd? Skoro umiesz pisać to umiesz pewnie czytać. Decyzja zadna tobie dzis nie przyszla, tylko pismo informujące o przedłużeniu terminu obsługi wniosku i podana jest przyczyna dlaczego termin jest przesunięty. Taki tryb postepowania jest zapisany w ustawie o płatnościach. Radzę koledze zaznajomić z ustawa.

henio2    101

to paranoja, rolnik spóźniłby się z rachunkiem za tel prąd odsetki. leca.. za kredyt odesetki i odrazu procent podnoszą a nam to kuzwa terminy przesuwaja i bez konsekwencji... bo sie nie wyrobia do czerwca.. to wszystko zalosne jest tak patrzac na to...

A na kiedy miałeś termin że Ci przesunęli? Z tego co wiem to do czerwca od zawsze było więc wszystko jest ok

robert55555    29

panowie,u mnie też cisza,ani decyzji,ani dopłat,i nie słyszałem zeby ktos w okolicy wogóle dostał.

Mam pytanie troche z innej beczki,czy ktoś wie ile w 2016 ma wynosic dopłata do strączkowych?,bo niewiem czy na wiosne łubin siać ,czy więcej owsa.

Stawki to nikt nie zna na 2016 do strączkowych, za dużo jest czynników które maja na to wpływ, Np kurs euro i powierzchnia zgłoszona we wnioskach do tej płatności. Dopiero wtedy można poznać stawkę. Twój wybor co zasiejesz:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marluk
      witam

czy wie ktos w ramach tego programu przez jak długi czas od otrzymania pomocy nie mozna zakonczyc dzialalnosci gospodarczej? czytalem rozporzadzenie ale moze mi cos umknelo.
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.

Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego

www.arr.gov.pl

Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf

Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf