phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kozulek2    228

dla mnie te całe zmiany nie robią problemu bo będę zwolniony z zazielenienia

faktem jest że wszystko jest dość skomplikowane , ale wystarczy poświęcić trochę czasu aby wszystko dokładnie przeczytać i jest git

najgorzej będą mieli Ci co się nie interesowali i ze wszystkim do gminy albo doradca robił wniosek

teraz niestety trzeba już planować wszystko wcześniej samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Kozulek, nie jest git. Nie możesz planować na dwa lata w systemie, który wprowadza zmiany co rok. Na razie mamy to, co sobie wyobraża ARiMR, ale to na dzień dzisiejszy nie jest prawem. Może będzie jutro, może nie. To są podstawy mojego planowania. Planowanie jako takie nabrało nowego znaczenia, dzisiaj dobrym planistą jest ten, który daje sobie radę w zmieniających się z dnia na dzień warunkach. Powinno się nazywać asymilacją. Powiedz, co wg. aktualnej wiedzy mam zrobić, mając 79,86 ha wyłącznie w TUZ, z czego ok. 90% na NATURA 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

musisz czekać tak jak wszyscy na rozporządzenia ministra ...sam wiesz jak jest , mamy taki system a nie inny i dobrze być przynajmniej jako tako zorientowanym w tym wszystkim

projekt na etapie krajowym jest ostateczny , teraz tylko czekać na co UE pozwoli .... i tu pewnie postawią nie jedno do góry nogami ;)

 

osobiście nie planuję zasiewów pod dotacje , tylko pod zapotrzebowanie paszowe hodowli jaką prowadzę

ale wiadomo coś tam na pewno można skorygować żeby parę złotych nie przepadło

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ostatni taki projekt Polska przedstawiła do zaakceptowania w kwietniu. Jeśli nowy nie zostanie przyjęty, to może się zdarzyć, że w marcu dalej będzie tylko projekt... Martwi mnie jednak coś innego - Unia przyznając środki na lata 2014-2020, wymaga planu wykorzystania tych pieniędzy. Do tej pory na podstawie kursu euro z 30.09. były ogłaszane wysokości dopłat do ha. Zostało 18 dni, a planu nie ma i nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dopłaty w nowym systemie to 

jpo ok 110 euro

zazielenienie ok 74 euro

i do tego płatnosc dodatkowa na hektary 3 - 30 w wysokosci ok 41 euro

no i do tego jeszcze ewentualnie ONW

 

troche to wszystko bez sensu wymyslone no ale co zrobic...

 

ja to bym zrobił tylko i wyłacznie jpo w wysokosci 250 euro i na tym koniec, prosto i łopatologicznie dla kazdego

a najlepiej to jeszcze bym zlikwidował cały ten smieszny drugi filar pod tytułem modernizacja gospodarstw rolnych i temu podobne, dzieki temu moznaby 80% pierdzistołków zwolnic w ministerstwach i agencjach i by było po 500 euro do kazdego ha w Polsce, ale to by był zbyt przejrzysty system w naszych realiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Witam, Mam pytanie, czy dotyczy mnie tzw zazielenianie jeżeli posiadam 12 ha Ur i około 1,7 ha lasu? Czy las jest już jakby wliczony w zazielenienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

raczej nie , zazielenienie jest powyżej 10 ha gruntów ornych ( tu nie mylić z powierzchnią ogólną gospodarstwa ) ....grunty orne - tu należy odjąć  TUZ-y ,lasy , zadrzewienia itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

dopłaty w nowym systemie to 

jpo ok 110 euro

zazielenienie ok 74 euro

i do tego płatnosc dodatkowa na hektary 3 - 30 w wysokosci ok 41 euro

no i do tego jeszcze ewentualnie ONW

 

troche to wszystko bez sensu wymyslone no ale co zrobic...

 

ja to bym zrobił tylko i wyłacznie jpo w wysokosci 250 euro i na tym koniec, prosto i łopatologicznie dla kazdego

a najlepiej to jeszcze bym zlikwidował cały ten smieszny drugi filar pod tytułem modernizacja gospodarstw rolnych i temu podobne, dzieki temu moznaby 80% pierdzistołków zwolnic w ministerstwach i agencjach i by było po 500 euro do kazdego ha w Polsce, ale to by był zbyt przejrzysty system w naszych realiach...

 

Ja bym dał tylko dopłaty po 2000euro dla tych co oddali w dzierżawę za 1000zł ha i najlepiej nic nie robić! Sam bym tak zrobił


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

raczej nie , zazielenienie jest powyżej 10 ha gruntów ornych ( tu nie mylić z powierzchnią ogólną gospodarstwa ) ....grunty orne - tu należy odjąć  TUZ-y ,lasy , zadrzewienia itp. 

 

Mylisz sie zazielenianie jest od 15 ha GO, od 10 ha GO jest dywersyfikacja upraw.

Edytowano przez EppS

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Czyli jak mam swoich (na piśmie) 16 ha z czego 4 ha lucerna oraz 3 ha łąki to dobrze czy źle bo już nie wiem. Wiem że reszta nie wchodzi bo nie mam umów i nie daję ich do agencji 

 

@ventador nie zgodzę się z Tobą osobiście uważam że dopłaty powinni brać Ci co robią a nie Ci co to niby raz w roku koszą niby trawę i dostają pieniądze kpina....

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym dał tylko dopłaty po 2000euro dla tych co oddali w dzierżawę za 1000zł ha i najlepiej nic nie robić! Sam bym tak zrobił

 

ale co ciebie obchodzi czy ktos cos robi czy nie robi ?

czy ktos ci kaze robic w ziemii ?

kazdy robi i zyje jak mu pasuje

a dopłaty powinny byc prosto rozdzielane, tyle i tyle mamy pieniedzy, tyle i tyle jest ha uprawnionych do dopłat, a wiec dzielimy pieniadze przez hektary i mamy stawke na 1ha dla wszystkich taka sama

a to ze jeden bedzie pracował i inwestował a drugi pił to jego sprawa i jego zycie

pijaki tez potrzebne bo daja prace tym co wytwarzaja alkohol,

proste rozwiazania zawsze sa najlepsze, a skomplikowane daja pole do popisu cwaniakom, układom i przekretom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

Zazielenienie z tego co pamiętam ma obowiązywać "każdego", do niego należy obowiązek utrzymania TUZ-ów (niby na poziomie krajowym, ale jak to ma wyglądać w odniesieniu do pojedyczego rolnika, czy jak zamienię na polę to już mam w plecy te euro) dywersyfikację upraw (od 10 ha) i użytki proekologiczne (od 15ha). Ale jak we wszystkich kwestjach przyszłych dopłat nikt nic jeszcze nie wie. W zeszłym tygodniu na pytanie zadane dla pracownika ODR-u  co mam zrobić jak grunty orne gospodarstwa przekraczają 15 ha? Usłyszałem tylko głuchą ciszę, a póżniej " jeszcze nie wiemy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

Tyle tylko że ma obowiązywać od 1 stycznia 2015... czy będą to kontrolować czy nie... ale każdy kto zarządza gospodarstwem zasiewy i strategie planuje lata wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

A w Ministerstwie lata później, ale to nie problem (dla nich), bo to my ponosimy odpowiedzialność i ew. straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

oglądałem ten kalkulator i coś mi nie pasuje bo wyświetla mi że nie spełniam dywersyfikacji. Powierzchnia gospodarstwa 26ha trawa z koniczyną 7.5ha kukurydza 9ha pszenżyto 6ha jęczmien 3.5ha. Może mi ktoś to wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brajan4    0

oglądałem ten kalkulator i coś mi nie pasuje bo wyświetla mi że nie spełniam dywersyfikacji. Powierzchnia gospodarstwa 26ha trawa z koniczyną 7.5ha kukurydza 9ha pszenżyto 6ha jęczmien 3.5ha. Może mi ktoś to wytłumaczy.

Jak najbardziej spełniasz warunek dywersyfikacji. Kalkulator też jest ok, prawdopodobnie wprowadziłeś trzy uprawy zamiast dwu i kalkulator zdębiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

gdzie znależc ten kalkulator,mam z dzierżawą 35 ha i nie mam nic łaki ,ile bym musiał na wiosnę zasiać trawy żeby to zaliczyć.W tej chwili sieję same zboża,a łąkę mam bez umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jak najbardziej spełniasz warunek dywersyfikacji. Kalkulator też jest ok, prawdopodobnie wprowadziłeś trzy uprawy zamiast dwu i kalkulator zdębiał :)

 

To znaczy że jeśli się ma pszenicę,pszenżyto,jęczmień,kukurydzę to należy wpisać tylko dwie odmiany i np.łubin ?

 

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ludzie, wyluzujcie! Wciąż mówimy o projekcie, który może wejść w życie od 1 stycznia 2015. Prawdopodobnie nie wejdzie, bo jest tylko przynętą dla projektu podziału dopłat, który dopiero będzie złożony w Brukseli do zaakceptowania. Dzisiaj NIKT nie wie co zrobić, żeby zrobić dobrze, a tzw. eksperci powiedzą później, że nie sądzili, że można coś tak interpretować. Nie oznacza to oczywiście, że nie przyjdzie nam zapłacić za błędy, które popełnili inni. To są "przywileje" bycia "niezależnym rolnikiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

bez przesady, raczej warunki dopłat się nie zmienią bardzo już więc można coś planować- zmiany pewnie będą dotyczyły np. progów(komisja nie zgadza się na te nieszczęsne 6 SO, tylko chce więcej), będzie też nowy program inwestycyjny na OSNy na niektóre inwestycje związane z gospodarką nawozami, ale raczej w dopłatach wiele się nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj