phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9227

Ciekawe czy sami podatki tak terminowo płacą, jak wymagają, czy też w ostatni dzień ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Czyli rozumiem, że ta "dobra zmiana" będzie polegać na tym, że dopłaty będziemy teraz dostawać 30 czerwca :D  Super.  A tak na poważnie ten nie działający system nagle zadziała pod koniec lutego, potem pod koniec marca- tak jak to było na koniec stycznia....  Było to wiele razy tłumaczone tutaj jak i na stronie Farmera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

30 listopada 15 % doplat zw stosunku do poprzedniego roku, a dzis rano niespodzianka  telefon z bp ze nie wiedza o co mi chodzi w moim wniosku za 2015 rok poniedzialek  ostateczny termin na wyjasnienia ,mowie spokojnie do idiotow  ze nalezaloby w takim przypadku raczej wyslac pismo z ich strony i w nim zawrzec zarzuty jaki maja do mnie ,ale musze ich odwiedzic bo inaczej moge nie zobaczyc ani zlotowki wiecej.h*j z taka zmiana.


dodam ze zawsze mam pomniejszenia  wogole zdziwila mnie zaliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Czyli rozumiem, że ta "dobra zmiana" będzie polegać na tym, że dopłaty będziemy teraz dostawać 30 czerwca :D  Super. 

Jeśli dzięki takiej sytuacji , nie muszę 1/4 dopłat zostawic u dystrybutorów nawozów , ktorzy sumiennie wykorzystywali napływ doplat przed sezonem wiosennych prac polowych , to w sumie mi taki uklad pasuje .

Po za tym gdybym dostał doplaty zimą to z uwagi na mnogość wolnego czasu zapiłbym się na śmierć , bom przecież patologia z więcej jak dwojka dzieci.

A jak dostanę w czerwcu , to po pierwsze na dłużej starczą , a po drugie następne dostanę najpózniej za rok .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Na co to czekać..Pozdrawiam cierpliwych sra..ć na to na ten burd..el
Zero ani zaliczki Onw ani kropelki.Jestem od następnego roku zawsze juz gotowy na 30 czerwca.A niech spróbują sie spóźnic tak jak ja sie spozniam takie same chce konsekwencje do nich
PS: 500+ osobiście nie mam dzieci ale Cieszę sie że to weszło ale to i tak zamalo na wzrost urodzeń...oby nie tak jak w niemczech :D osiem arabów na niemca przypada heh

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Heheszki, widzieliście główny komunikat na stronie ARIMR-u?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Przed chwilą zobaczyłem jak zawsze biją smietane i mieszają w g....wnie.Jak to czytam....aj normal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

PS: 500+ osobiście nie mam dzieci

 

Na  wsi mówią, że żadnego dziecka nie uderzysz , bu chu wie które Twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

"Przeprowadzane w ostatnim czasie zmiany kadrowe w ARiMR dotyczyły kilku procent zatrudnionych i spowodowane były m.in. brakiem przygotowania agencji do realizacji nowego systemu płatności bezpośrednich w kampanii 2015 roku." Podejrzewam, że kierownicy biur powiatowych nawet nie wiedzieli jak szerokie mają kompetencje i co za tym jaką mają odpowiedzialność.... hehheheh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Możesz dostać jutro a możesz dostać w maju. Nie ma żadnych zasad jak patrzę na to co się dzieje, zagraj w totka bo prawdopodobieństwo 6-tki i terminu wypłaty dopłat jest identyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Dopłata MR przysługuje do pięciu lat od przejęcia gospodarstwa. Krus nie ma tu nic do tego tylko dzień spisania aktu notarialnego. Ja składałem na MR w 2011 roku a gosp przejąłem w listopadzie 2011 i przysługuje tylko na 2 lata czyli nabór wniosków 2015 i 2016.

 

 

Czyli mam podobnie- jeszcze w tym roku mogę zaznaczać czy co tam będzie (nie mam jeszcze wniosku) dopłatę MR. Podałem datę przystąpienia do KRUS bo to jest jakby najwcześniejsze w moim przypadku-wcześniej gospodarstwo było w dzierżawę oddane.Dopłaty mam od 2012.Tylko nie kumałem z tymi 5 latami:

(...) "Płatność przysługuje do powierzchni gruntów objętych obszarem zatwierdzonym do jednolitej płatności obszarowej, 

rolnikowi aktywnemu zawodowo, który: 
 jest osobą fizyczną, która po raz pierwszy zakłada gospodarstwo rolne, jako kierująca gospodarstwem 
rolnym, lub która założyła już takie gospodarstwo rolne w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o 
przyznanie jednolitej płatności obszarowej w ramach systemu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020 
oraz której wiek w pierwszym roku składania wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w ramach 
systemu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020 nie przekracza 40 lat (tj. nie ukończyła 41 roku życia w 
pierwszym roku składania wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w ramach systemu płatności 
bezpośrednich na lata 2015-2020)" (...)
Chodziło mi że "w ciągu 5 lat" to chodzi o równo 5 lat "od-do", czy cały ten rok jeszcze normalnie się liczy jako piąty (i ostatni).
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co oznaczają trzy pionowe kreski na ortofotomapie?bo w instrukcji nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Dzisiaj decyzja młody rolnik , bydło. Czyli będą wypłacać pod koniec lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicu    70

Telefon z agencji, i dobry znajomy mi mowi, zebym przyjechal bo jest jakies pismo, ktore niby ma swiadczyc o tym, ze nie jestem kawalerem :D i w poniedzialek musze sie u nich zjawic, zeby wyjasnic.... oczywiscie dotacje pewnie przesuna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostał ktoś już młodego rolnika ,EFA, bydło??? Decyzje lub przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

słyszałem w radiu że 6.5 miliarda czyli ponad połowa dopłat już wypłacona . 2 miliardy mają być wypłacone jeszcze w tym miesiącu a 3 miliardy w marcu . Więc koledzy szykujmy kieszenie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Panowie a ostatnim czasie dostał ktoś przelew EFA+zwierzaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

mi tydzień temu wezwali do poprawki na onw. .. i wniosek na 2016 dzień później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Telefon z agencji, i dobry znajomy mi mowi, zebym przyjechal bo jest jakies pismo, ktore niby ma swiadczyc o tym, ze nie jestem kawalerem :D i w poniedzialek musze sie u nich zjawic, zeby wyjasnic.... oczywiscie dotacje pewnie przesuna....

A co tera dla kawalerow bedą wypłacać wiecej czy szybciej? Bo nie wiem czy ujawniac swoja czy nie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Nie - są pomysły żeby ich opodatkować, jak w czasach minionych. Nazywało się to tzw. "bykowe" i opłacane było od wieku 30 albo 35 lat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co agencję obchodzi czyjś stan cywilny? Ja z MR, ale do niczego mnie nie wzywali. Na razie decyzji brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj