phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marulekk    5298

w grudniu jakaś zaliczka była i cisza, ni słychu ni widu dopłat a już nowe wnioski z mapkami wysyłają 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie ani kontroli ani zaliczki ani onw i tym bardziej doplat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dopłaty praktycznie stoją w tym momencie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

Interesująca ta zaliczka  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Bez bledow I zmniejszen bez decyzji

Za wcześnie pytać o decyzję jescze nie wiesz co to burdel?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekodek    3

tak połowa lutego a nawet nie wiem czy była jakaś kontrola   cicho ciemno a chłop to tylko chłop można wszystko wmówić 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Na chwilę obecną dopłaty nie są naliczane, więc postanowiłem ugryźć sprawę słynnych kredytów obrotowych w których ARiMR ma płacić odsetki a rolnik tylko prowizję. W moim BP ARiMR dowiedziałem się, że nic nie wiedzą na ten temat (tzn nie mają żadnych oficjalnych informacji), poszedłem więc do banku. Tu spotkała mnie niespodzianka, okazuje się główny specjalista od spraw kredytów zna sprawę!!! Ale niestety tylko z TV i internetu, jak mówił nie ma żadnych rozporządzeń, ARiMR nie podpisała z bankami żadnej umowy, śmiał się, że znając ich tępo pracy to może na lipiec uruchomią te kredyty.... A tak na poważnie to powiedział, że nie ma szans żeby te kredyty ruszyły prędzej jak w kwietniu.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nasi ulubieńcy trzymają kasę z dopłat na procenty ,to nie ma się ,co dziwić ,że nie wypłacają rolnikom .A zwalają wszystko na system .Dobry komputerowiec w tydzień z palcem w nosie by to ogarnął ,a to już jest kilka miesięcy od wyborów .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Kolego, nie masz pojęcia o systemach tej wielkości. Dobry komputerowiec jak napisałeś, to w miesiąc nie zrobi programu do zarządzania czterema krowami na krzyż, aby wyeliminować wszystkie błędy. A co mówić o systemie na miliony linii kodu. Nie chcę bronić ARiMR bo ogarnęli się jak zwykle wtedy, gdy byli już w ciemnej d.... z systemem, ale aby krytykować, trzeba mieć blade pojęcie. To nie arkusz w MS Excel.  Poza tym sami sobie strzelili w kolano wywracając cały system dopłat do góry nogami. Pożyjemy, zobaczymy, cierpliwość jest cnotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko czemu nie beknie firma komputerowa? setki mln złotych kosztują takie programy jak IACS.... Nie bój się, złóż coś na ich niekorzyść to w kilka dni Cię przetrzepią i naliczą odpowiednie sankcje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mój znajomy jest biegły w komputerach i ogarnia zabezpieczenie kilku banków i daje radę sam .Rozmawialiśmy na ten temat .Ale nie będę tego już tu cytował ,bo to sprawa jest nie w temacie .Ja też czekam cierpliwie.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja czekam niecierpliwie :D ;[  ale z tego co słyszałem to w kwietniu jak ruszy ten program to wezmą się do roboty ... bo mam zazielenienie .

 

Co do to tej firmy to wygrała bo była najtańsza a że jednak jest tu roboty z programem w końcu ile było roboty z wypełnieniem głupiego wniosku <_<

 

A tą firmę i nie tylko to powinni karać bo to nie pierwsza co się podejmuje a jest po prostu niekompetentna

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Kiedyś wygrała najtańsza firma z ofertą na program do obsługi wyborów i wszyscy pamiętamy, jakie były jaja i dlaczego PSL miał taki wynik wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

To jest system widmo, od grudnia coś tam kapie, tak naprawdę dopłaty były naliczane tylko przez 3 dni pod koniec stycznia i to w takiej ilości, że BP żeby wydać decyzje musiały pracować w sobotę. Na chwilę obecną praktycznie nic się nie nalicza. Oficjalnie system nie działa, ale na pytanie jak to się stało, że w styczniu nagle zadziałał i obsługiwał nawet duże gospodarstwa z zazielenieniem nikt nie potrafi odpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Bo pewnie postawili jakąś protezę i na podstawie wniosków liczą wprost, bez weryfikacji. To nie jest takie trudne do ogarnięcia i w samej ARiMR pewnie też mają ludzi z głową, co potrafią taki okrojony program stworzyć. Tylko istnieje ryzyko, że wyjdą jakeś jaja np. z działkami zgłoszonymi podwójnie itp.

Generalnie mogą to robić na środowisku testowym, na którym cały czas pracuje developer i w ramach testów generować listy do dopłat pod warunkiem, że system je wygeneruje. Niestety, nie znam nikogo w centrali, żeby zasięgnąć języka u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj