phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Koledzy konyroluja i wydaja tylko z ONW. Obszarowa jest zablokowana do kontroli i naliczania i wydawania.trzeba czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł45    9

Oj bedzie jeszcze komedia z tymi kierownikami, jak TK wyda orzeczenie...

A potem Sądy pracy będą już wiedziały co zrobić z frajerami z PiS...

 

Ale co ja się martwię - bogatsi będą jeszcze bogatsi, a biedniejsi jeszcze biedniejsi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dopłaty siadły bo na luty przewidziana jest wypłata tylko 1 mld złotych w marcu ma być wypłacone 3 mld a kwiecień czerwiec 3,7 mld złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

no dobra większość ludzi za dopłaty kupuje nawozy paliwo w hurcie a teraz trzeba będzie czekać do czerwca na nawóz. dzięki bogu ja już kupiłem przynajmniej połowę na resztę kasy brak jedyne co przyszło to ONW bez żadnych zaliczek i cisza . z tymi zaliczkami to się wysilili mojemu znajomemu przysłali 200 zł


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

U mnie nadal cisza chociaż mam tylko 5 hektarów ale w świętokrzyskim też trwają czystki w agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL
Napisano (edytowany)

a niech ich wszystkich wypier.. .olą bo wdocznie byli h.. warci w tej swojej robocie.a i pisali paru durni_- tym co czekają na dopłaty że TRZEBA UMIEC GOSPODARZYĆ I OBYWAĆ SIE BEZ DOPŁAT BO TO TYLKO NIBY DODATEK TO JA SIE PYTAM PO JAKIEJ CENIE  PSZENICE SPRZEDAŁ JAK TAK UMIE GOSPODARZYĆ?

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nie ważne, po jakiej cenie sprzedałem, ważne, ile mi zostało na czysto z 1ha, tu jest pies pogrzebany. Kilka lat gospodarzyłem bez dopłat, to i w tym roku dam radę, nawet jakby mieli wypłacić w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL
Napisano (edytowany)

smieszne a ile mogło zostać z ha a prawie nic .nie wiem czy bez dopłat połowa polskiej wsi dała by rade byłaby poprostu  kapitulacja a ty gadasz ze bez dopłat tak se śmigasz ale kozak z ciebie pewnie ze 3 emerytury w domu to da rade do listopada. Z mojej strony koniec dyskusji na ten temat piszta  se co chceta:]]]]]  nie oszukujmy się czy małe gospodarstwo czy duże opłacalność jest tak samo niska ktoś powie że  mu sie połaca bo sprzeda np.100 ton pszenicy ale wkład miał większy w paliwie opryskach nawozie itd to i tak kokosów nienarobi;[ 

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kontrola foto 20.11.2015 i dopiero dziś raport z kontroli.

 

A co to znaczy kontrola foto? robia zdjęcia np dronem czy siedza przed kompem i przeglądają?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co drugi pisze jak wy gospodarzycie, że czekacie na dopłaty albo zobaczymy jak się dopłaty skończą. 

Moje zdanie jest takie niech nawet wszystkie dopłaty się skończą ale niech zapłacą rolnikowi godziwie za jego pracę, trud oraz za towar który produkuje.

A nie koszt wyprodukowania czegoś przerasta sam towar.

Bez wyjątku każda partia która starała się o głosy mówiła jakie to plany mają na rolnictwo, że rolnictwo w Polsce takie przyszłościowe.

A jest jak jest, rolnik tylko dokłada do interesu.

Wszyscy mogą sobie strajki urządzać ale jak rolnik strajkuje i zablokuje drogę to wielkie problemy. Jak rolnicy mają się upominać o swoje?

Pielęgniarki czy nauczyciele zastrajkują i coś im tam sypną, a na rolnika tylko kary nałożą :/ 

 

 

 

Odnośnie dopłat zaliczkę dostaliśmy, a na resztę czekamy. Nasza sprawa ma ruszyć jak uruchomią ostatnią część systemu czyli końcówka lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37

A co to znaczy kontrola foto? robia zdjęcia np dronem czy siedza przed kompem i przeglądają?

Zdjęcia z helikoptera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

A co to znaczy godziwie? i ile to jest 600 zł za pszenicę czy 1000 zł? Bo jednemu wystarczą kartofle z kapustą do jedzenia a do popicia woda ze żródełka a innemu łosoś norweski zapity orygilalną colą i póżniej piwem. Znam takich co przy 15 ha własnych (+mąż praca, matka praca) mówią że nie da się "godziwie" przeżyć. Znam też takich co mają podobnie ale potrafią kupić kombajn używany za 200 tyś z własnych środków. Znam też takich z miasta co na mieszkanie za 200 tyś muszą się powiesić na 35 lat kredytu...

Fakt faktem przenica po 630 (u mnie) to nie szał bo i 10 lat temu ceny mogły być podobne ale wydajność inna (i przychodowa i kosztowa).

 

U mnie dopłaty jeszcze nie ma i  pewnie szybko nie będzie bo były poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Odnośnie dopłat zaliczkę dostaliśmy, a na resztę czekamy. Nasza sprawa ma ruszyć jak uruchomią ostatnią część systemu czyli końcówka lutego...

Końcem lutego mieli uruchomić tą część systemu która odpowiada za naliczanie dla gospodarstw powyżej 15 ha w którym są EFA. Jak się okazuje takim gospodarstwom są już naliczane dopłaty od stycznia, nawet tutaj na forum koledzy którzy maja po kilkadziesiąt hektarów i EFA piszą, że już dostali dopłaty.

 

Zdjęcia z helikoptera.

Z żadnego helikoptera, kontrolora FOTO odbywa się na podstawie ortofotomap czyli zdjęć satelitarnych na które są nałożone granice działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Doplaty chyba wiecej zlego zrobily niz pozytku. Oczywiscie nie jestem przeciwko unii ale prosze zwrocic uwage na to jak szybko ceny polecialy srodkow produkcji. Jak firmy wyczuly ze rolnik ma kase z doplat to odrazu podniosly cene. Przeciez wystarczy spojrzec na rachunki z przed okresu unii. To tak jak w przypadku innych dzialalnosci jak cos jest za doplata np z unii to wszystko x2 np takie boisko orlik. Zwykle o takich samych cechach boisko kosztuje ok 50 procent. Wydaje mi sie ze doplaty jeszcze bardziej mialy nas oglupic i uniezaleznic. Fakt kiedys tez nie bylo kolorowo ale jakos dalo sie rade a teraz niektorzy sie stresuja brakiem przelewu. Wydaje mi sie ze nie tedy droga. Poprostu powinny byc uczciwe ceny za nasza prace czy to za zboze mleko czy tucznika. Zamiast tego mamy nierowna konkurencje z zachodem ktore jest lepiej dotowane i maja lepsza opieke swojego rzadu i teraz jeszcze ze wschodu ciagna zboze. I jak tu przetrwac??? Zeby rolnik nie krzyczal to zrobili kredyt preferencyjny bez procentu. Jedynie za prowizje trzeba zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL
Napisano (edytowany)

jedni piszą ze system a ci co niby podlegają temu systemowi już dostali drudzy ze zależy od ilości ha a dostali ci co niby na razie nie powinni, jeszcze inni ze młody rolnik pod koniec lutego a wielu już dostało itd w agencji wymyślają powody żeby uspokoić zniecierpliwienie rolników a powodem tak naprawde jest bałagan i ich opoieszałość.Zgadzam sie dopłaty są potrzebne ale jak narazie to najwięcej zkorzystali producenci wszelakiej maści maszyn,chandlarze używanych maszyn producenci środków ochrony roślin i nawozów wszyscy tylko zacierają ręce i myślą ruszą dopłaty to kaska wpadnie za wywindowane ceny tylko że w tym wszystkim rolnik jest na końcu tej listy

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a gdzie się mają śpieszyć w tej agencji? od wyborów czuli że są na wylocie więc po kiego się uwijac jak przyjdą następni i beda zbierać chłoste... a ty czekaj bo i tak jest termin do czerwca więc nie jęcz... zresztą tak jak ktoś tu pisał... rachunki na poczte lecisz zapłacic w ostatnim dniu więc jaki teraz macie problem?

Dopłaty znieść, podnieść ceny i przynajmniej ja zarobie a nie ten jełop z wiejskiej czy taksówkarz na krusie z centrum katowic.

Tych niby niskich cen w sklepach i tak nie widać bo handel krocie zarabia... nauczyli się że lepiej mniej sprzedać, mniej się urobić a tak samo zarobić jakby towaru 3x tyle musiał przerzucił... Nie wiem czy u nas to jest ale podobno na zachodzie jest ustalona maksymalna możliwa marża a jak ktoś nakłada wyższa to mu lepia podatek od tego przekroczenia i to dość srogi. A więc da się a ludzi stać żeby kupić sobie kilo mięsa na obiad nie to co u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

spokojnie dopłaty muszą poczekać bo teraz się wymienia kierowników powiatowych wczoraj tylko zwolnili wszystkich z wyjątkiem 10  :) starzy już nie maja uprawnień do podpisywania - a nowi zanim się wdrożą - to potrwa do końca terminu wypłat :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Teraz pewnie czas na KRUS he he. Rozumiem ze chca wszedzie dawac swoich ludzi ale wydaje mi sie ze to wprowadza niepotrzebny i dodatkowy chaos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

 

 

 

Z żadnego helikoptera, kontrolora FOTO odbywa się na podstawie ortofotomap czyli zdjęć satelitarnych na które są nałożone granice działek.

 

 

Dokładnie tak

 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak , Mój szwagier , pow . Lubartów , gospodarstwo kilkunastohektarowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak , Mój szwagier , pow . Lubartów , gospodarstwo kilkunastohektarowe .

Czyli coś tam smarkają po pare groszy. Szlag by ich trafił... Paliwa trzeba, nawozów.... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qdzio1997    0

Witam, wczoraj dostałem "Raport z kontroli w zakresie kwalifikowalności powierzchni" w którym wykryto uchybienia, gospodarstwo to 11ha w województwie lubelskim. Kiedy mogę spodziewać się dopłat? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj