Skocz do zawartości
phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    1562

To ja już się pogubiłem teraz całkiem. Mieli płacić pierwsze tym małym, później tym do 15ha i tak dalej a teraz się okazuje że Ci co mają 7ha nie mają dopłaty a Ci co po 25ha to dostają już. Ktoś mi wytłumaczy rozsądnie co w tej Polsce i całej ARiMR się dzieje???

To co zawsze :)

Nie stworzone teorie , historie , hipotezy i informacje wypływające z różnych źródeł by jakoś "wytłumaczyć" tempo wypłaty dopłat . A w rzeczywistości itak żadnej reguły nie ma tylko łaskawie płacą jak chcą .

Czy tylko Ja mam wrażenie ,że ostatnio najprostszym i najwygodniejszym tłumaczeniem są rzekome awarie/opóźnienia systemu informatycznego ?

Wiadomość z agroFakt.pl

mati2411    3

zaliczka w listopadzie, dziś decyzja, 13 ha, + bydło 
ONW i RS cisza

Edytowano przez mati2411

burtek    4

Czy ktoś kto ma płatność dla młodych rolników, dostał już całość dopłaty?

martin0000    10

dzisiaj byłem w agencji to babka gadała że decyzja jeszcze nie wydana pow 20ha,ONW brak, zaliczka była w listopadzie

gabrysiek    48

Szwagier (lubelskie) dzisiaj dostał już dopłaty, a chyba w poprzednim tygodniu miał decyzje. Gospodarstwo ok 20 ha. 

W środę też sprzedawałem byczka, to handlarz mówił, że jest dużo bydła, bo ludzie sprzedają, bo nie mają dopłat, a nawozy za coś trzeba kupić. :D

Edytowano przez gabrysiek

cover    8

Dziś dopłatą wpłynęła na konto. Powierzchnia 15 ha, zaliczka w listopadzie , brak decyzji i ona. Woj. Łódzkie

farmerss34    9

czytam Wasze posty , cyrk na kółkach w tej agencji z płatnościami,co roku coś wprowadzają ,zmieniają itp... rozmawiałem ze znajomy rolnikiem w NL , zawsze dostaje 50% grudzień i 50%marzec

Aliona    2

Zaliczka w grudniu. Onw i dopłat BRAKKKKKK. Może do 3lutego dostane, tak jak w agrobiznesie obiecali. A jak to jest z decyziami, każdy dostaje??????????

Edytowano przez Aliona

Nikita_Bennet    101

warm-maz.

Decyzje rozesłali paru osobom, mniejszym wpłacili drugą część (tym co zaliczki dostali w grudniu).

Ciekawe czy jest szansa na kasę w 14 dni.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Thomas2135    1302

Moje info pochodziło od pracownika departamentu płatności. Jak chcecie to zadzwońcie, może powiedzą wam coś innengo.

Milosz27    177

Dzisiaj parę osób mówiło że dostali dopłaty od 7ha w górę, mali nic. Z płatnościami dla młodych jest tak jak pisze Thomas a obiecali że w pierwszej kolejności dostaną młodzi rolnicy i małe gospodarstwa oraz składający przez internet... ich obietnice...

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Renault85-15TX    169

Czytałem to co pisałeś, ale zobacz co się dziej z dopłatami. Mieli nie płacić tym co mają EFA do kwietnia i co ludzie dostają, kolejna sprawa to taka, że Ci co mają bydło mieli dostać później też gdzieś to czytałem i dostają. Więc ja uważam, że oni dają jak im pasuje i czyj wniosek podejdzie im pod rękę innego wytłumaczenia nie ma. Dlatego pytałem jak to jest w rzeczywistości bo może ktoś dostał tylko nie napisał że jest młodym rolnikiem. 

Vixa balet :D

ROTODISEL    13

jaką decyzje piszecie? jak od dawna nie wysyłają decyzji tylko od razu na konto walą. każdy czeka na te dopłaty jak na deszcz tamtego lata a tu nic się specjalnego w tym kierunku się nie dzieje wszyscy chcą kupić zapas paliwa oprysków płynów do maszyn i nawozów bo mają zdrożeć a i zwrot za paliwo by złożył bo do końca lutego nie mówiąc już o jakichś inwestycjach a oni walą w h... i tłumaczą sie że do czerwca mają czas ale wiosna i inne sprawy nie poczekają do czerwca

Edytowano przez ROTODISEL

Roto

przemasboss    3

jaką decyzje piszecie? jak od dawna nie wysyłają decyzji tylko od razu na konto walą

Że Ty decyzji nie dostałeś to nie znaczy że ktoś inny nie dostawał. Ja składam od 2012 roku i zawsze mam decyzję. Raz że obejmuje mnie modulacja a dwa że co roku zawsze parę arów obcinają.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?