phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

A co może nie? Tylko ludziom się robić nie chciało, albo na wszystko starczało - 1997r - żywiec wieprzowy 3.7zł/kg, pszenica 570zł/t, ziemia średniej klasy 3000zł/ha, paliwo tanie, nawozy tanie, maszyny 

Tak zwłaszcza jak z dwoma przyczepami pszenicy było trzeba stać 3 doby pod elewatorem bo był przez parę dni w roku skup interwencyjny... A jak nie było interwencyjnego to można było co najwyżej z sąsiadem pohandlować bo nieliczne firmy skupujące miały w zwyczaju nie płacić za zboże... Było tak bogato, że nie było roku żeby się jakiś rolnik w okolicy nie powiesił... Zresztą na tym bogactwie lat 90 karierę zrobił Lepper i jego Samoobrona.

 

Do sedna panowie. Dziś agencja zaktualizowała swoje info na stronie i według tej informacij coś ktoś powinien otrzymać bo wartość cyfr wzrosła:)

 

Pomimo zmian kadrowych chyba ARIMR zaczyna pracować a żeby to stwierdzić to trzeba abyście pisali czy coś wpłyneło czy nie.

 

A teraz ta z wiarygodnych informacji. rzekomo od 18 stycznia mają pracować w powiatowych biurach na dwie zmiany bo ma system działać. Więc wynika z tego że udało im się o miesiąc wcześniej wdrożyć system niż napisali że na początku lutego? No ale może system systemem a kasę zaczną płacić na początku lutego:(

 

Tak czy siak coś się jednak zmieniło za PIS. Potrafią pracować w sejmie po nocach to może i ARIMR zacznie pracować po nocach abyśmy mieli za co w polu zrobić, bo ja niestety ale nie mam. 

No to ja też do sedna. Byłem wczoraj w swoim BP ARiMR, rozmawiałem z kierownikiem i ze znajomymi którzy tam pracują. Teoretycznie można naliczać bez problemu dla tych małych gospodarstw, jednak dostają tygodniowo tylko po kilkanaście wniosków do sprawdzenia i naliczenia.... Nawet jak uruchomią w pełni system to i tak od naliczenia do wypłacenia minie ok miesiąca także tak jak pisałem kwiecień to jest realny termin wypłaty pieniędzy. Mówisz, że będą pracować na dwie zmiany, tylko skąd wezmą ludzi na drugą zmianę??? Teoretycznie mogli by już teraz ręcznie naliczać dopłaty ale nie mają do tego uprawnień. Jak na razie nie zanosi się na to żeby ktoś z "góry" im te uprawnienia nadał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miwigos, to nie kwestia zmiany zawodu, do tego uzależnienia zostaliśmy doprowadzeni. Nikt nas nie pytał o zdanie, ani o zgodę. Nie my podejmowaliśmy decyzje, ale musimy z nimi żyć, bo alternatywą jest porzucenie ojcowizny/dorobku życia.

Mam własnych 80 ha, ale bez dopłat nie byłbym w stanie prowadzić gospodarstwa. Nie dlatego, że mi się nie chce, lecz ze względu na ceny rynkowe i powstałe regulacje prawne/administracyjne. Oczywiście mogę (? NIE! Już nie mogę) zrezygnować z dopłat i prowadzić produkcję wg. własnego uznania, ale nie będę w stanie realnie konkurować z tymi, którzy dopłaty pobierają.

Konkretnie tradycyjna u nas hodowla opasowa - bydło bez kolczyków/niezarejestrowane nie może trafić do rzeźni, ubój gospodarczy jest zabroniony, a w przypadku kontroli takie bydło podlega UTYLIZACJI! Na mój koszt. To co k... mam robić?

Przestańcie wreszcie patrzeć na świat przez pryzmat własnego podwórka, bo to obraz wypaczony.

 

Wybacz ale co z Cb za gospodarz jak na 80 ha bez dopłat nie dajesz rady ? Ostatnie lata była najlepsza koniunktura na zboża i rzepak co za bajki wypisujesz że bydło bez kolczyków no szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zamilcz smarku już nie zarzucaj komuś złego gospodarowania nie cwaniakuj bo jak będziesz miał więcej lat  i mamusia z tatusiem przestaną podstawiać wszystko pod twoje nosdrza to zmienisz trochę patrzenie na świat poza tym będziesz jak się tak rzucał bo widziałem wcześniej twoje posty to dostaniesz bana i tyle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A czy wiecie co się dzieje z dopłatami rolnośrodowiskowymi ,,poplony,, dostał ktoś decyzję a może kasę.Ile jest dopłaty do 1ha zboża jeśli pow. gospodarstwa wynosi 14ha i rolnik skończył 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zamilcz smarku już nie zarzucaj komuś złego gospodarowania nie cwaniakuj bo jak będziesz miał więcej lat  i mamusia z tatusiem przestaną podstawiać wszystko pod twoje nosdrza to zmienisz trochę patrzenie na świat poza tym będziesz jak się tak rzucał bo widziałem wcześniej twoje posty to dostaniesz bana

Temat jest o dopłatach nie odniosę się do Pana postu bo jest nie w temacie jeszcze raz piszę termin wypłaty mija w czerwcu i wylewanie swoich żali że mały dostał a prawdziwy rolnik co ma 100 ha nie nic tu nie wnosi dla mnie czy ma 100  ha czy 10 jeśli umie gospodarować pieniędzmi jest tak samo dobry wczoraj w Sprawie dla reportera był przykład jak łatwo można przeinwestowć nikogo tu nie obrażam napisałem z ironią ale jeśli ktoś tego nie zrozumiał a czuł się urażony to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nie chodzi o to, kiedy dostanę kasę, tylko o świadomość, że nie wiem, czy wogóle dostanę. Poza tym każdy rozsądny człowiek jakoś planuje swoje wydatki i miło byłoby wiedzieć, że dopłaty dostanę w terminie x plus/minus 14 dni na przykład. A nie rozrzut "między 1 grudnia a 30 czerwca" bo to pół roku. Inaczej planuje się wydatki czy kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dlaczego nie wiesz czy w ogóle dostaniesz ? 7 miesięcy to nie tak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

zamilcz smarku już nie zarzucaj komuś złego gospodarowania nie cwaniakuj bo jak będziesz miał więcej lat  i mamusia z tatusiem przestaną podstawiać wszystko pod twoje nosdrza to zmienisz trochę patrzenie na świat poza tym będziesz jak się tak rzucał bo widziałem wcześniej twoje posty to dostaniesz bana i tyle

 Ale nie ładnie !! Obrazasz go tylko dla tego że masz inne zdanie czy ze jest młodzszy od ciebie Pamietaj młodszy nie znaczy głupszy (szczególnie w tym przypadku)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Kolego, rozliczałeś się kiedyś np, z Urzędem Skarbowym, ZUS czy KRUS? Nie płaciłes im przez 7 miesięcy? I co oni na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jahooo ARiMR ma ustawowo 7 miesięcy (od 1 grudnia do 31 czerwca) na wypłacenie płatności bezpośrednich, także twoje porównanie ma się nijak do rzeczywistości. Zresztą w szczególnych przypadkach po wydaniu odpowiedniej decyzji administracyjnej termin płatności może być przedłużony  poza datę 31 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ale ja nie do tego piję. Jeśli jest 1,5 miliona beneficjentów dopłat, to do jasnej anielki od czerwca do grudnia można by chociaż zgrubnie zrobić jakiś harmonogram, w którym miesiącu będą dopłaty. W chodzisz na swoje konto w ARiMR i widzisz - dopłaty dostaniesz w kwietniu, bo wówczas przyjdzie twoja kolej.  W normalnych krajach tak właśnie jest, tylko u nas totolotek. Dokładnie tak samo powinno być z kontrolami - system losuje kontrole, dostajesz info - np. kontrola w sierpniu, zakres kontroli, kto będzie wykonywał. Nie tak jak teraz  - dowiadujesz się po fakcie, ze była jakaś kontrola, że wykazała jakieś nieprawidłowości i nikt cię nie poinformował o tym fakcie, uwalili dopłaty o X% i nie możesz się odwołać, bo termin odwołania minął. Paranoja.

 

Nie odnoszę tego do siebie, bo do tej pory obywałem się bez dopłat i żyję. Chodzi mi tylko o fakt, że w chwili obecnej nie można w żaden sensowny sposób zaplanować inwestycji i wydatków, bo wszystko "pływa". Jako płatnik mam terminy i muszę ich dotrzymać, a jako "beneficjent" to ARiMR nie jest związana żadnym harmonogramem. To powinno być uregulowane ustawowo - rozpatrzenie wniosku w ciągu 30 dni od złożenia i wydanie decyzji, harmonogram wypłat według kolejności rozpatrywania wniosków. Jak agencja nie wyrobi się z kontrolą  w ustalonym terminie - to termin kontroli przepada.

 

Ale znając życie, pewnie tego w naszym kraju nie doczekamy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ja to bym się za bardzo na dopłaty nie nastawial. Jak UE nałoży sankcje za pisowskie harce to zapomnijcie o doplatach i innych programach pomocowych. A wszystko wskazuje że idziemy właśnie w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jeśli dojdzie do wstrzymania dopłat dla Polski, to mamy pełne prawa nałożyć cła na towary z UE, to jest obłędne koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 Ale nie ładnie !! Obrazasz go tylko dla tego że masz inne zdanie czy ze jest młodzszy od ciebie Pamietaj młodszy nie znaczy głupszy (szczególnie w tym przypadku)!!!

 

co w tym przypadku?

a jakie on ma pojęcie o samodzielnym życiu i gospodarowaniu że poucza ludzi dwa razy starszych jakie ma doświadczenie  zresztą o czym mowa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to bym się za bardzo na dopłaty nie nastawial. Jak UE nałoży sankcje za pisowskie harce to zapomnijcie o doplatach i innych programach pomocowych. A wszystko wskazuje że idziemy właśnie w tym ki

Żadnych sankcji nie będzie bo brak podstaw do tego nie ma co siać paniki

co w tym przypadku?

a jakie on ma pojęcie o samodzielnym życiu i gospodarowaniu że poucza ludzi dwa razy starszych jakie ma doświadczenie  zresztą o czym mowa

 

Nikogo proszę Pana nie pouczam dziwi mnie tylko że ludzie jak Pan pisze dwa razy starsi odemnie z takim doświadczeniem liczą tylko na dopłaty które nie są wcale opóznione bo nie każdy otrzymywał je w styczniu np u nas najczęściej marzec kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

Tu nie chodzi o to że ktoś kto ma 100 czy 1000ha bez dopłat sobie nie poradzi. Chodzi o to że są różne inwestycje, kredyty a jak wiadomo pieniądze z nieba nie spadają, a jak by nie patrzeć to do 100ha ziemi np nie oszukujmy sie ale to jest kupa szmalu już na prawde idzie to niezle zainwestować każdy robi żeby te pieniądze mieć jak najszybciej. A najwiecej rzucaja sie Ci co maja mało bo nie spodkałem jeszcze rolnika w naszych okolicach który ma +/- 10ha ktory utrzymuje sie z samego gospodarstwa, każdy z nich pracuje. Wystarczy że na 2 lata agencja zabrała by wszystkich dopłaty i tych małych by już nie było każdy by to rzucił w cholere bo oni tylko obrabiaja ziemie dla dopłaty nie oszukujmy sie taka jest prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ale ja nie do tego piję. Jeśli jest 1,5 miliona beneficjentów dopłat, to do jasnej anielki od czerwca do grudnia można by chociaż zgrubnie zrobić jakiś harmonogram, w którym miesiącu będą dopłaty. W chodzisz na swoje konto w ARiMR i widzisz - dopłaty dostaniesz w kwietniu, bo wówczas przyjdzie twoja kolej.  W normalnych krajach tak właśnie jest, tylko u nas totolotek. Dokładnie tak samo powinno być z kontrolami - system losuje kontrole, dostajesz info - np. kontrola w sierpniu, zakres kontroli, kto będzie wykonywał. Nie tak jak teraz  - dowiadujesz się po fakcie, ze była jakaś kontrola, że wykazała jakieś nieprawidłowości i nikt cię nie poinformował o tym fakcie, uwalili dopłaty o X% i nie możesz się odwołać, bo termin odwołania minął. Paranoja.

 

Nie odnoszę tego do siebie, bo do tej pory obywałem się bez dopłat i żyję. Chodzi mi tylko o fakt, że w chwili obecnej nie można w żaden sensowny sposób zaplanować inwestycji i wydatków, bo wszystko "pływa". Jako płatnik mam terminy i muszę ich dotrzymać, a jako "beneficjent" to ARiMR nie jest związana żadnym harmonogramem. To powinno być uregulowane ustawowo - rozpatrzenie wniosku w ciągu 30 dni od złożenia i wydanie decyzji, harmonogram wypłat według kolejności rozpatrywania wniosków. Jak agencja nie wyrobi się z kontrolą  w ustalonym terminie - to termin kontroli przepada.

 

Ale znając życie, pewnie tego w naszym kraju nie doczekamy.

Tak i zaraz by się zaczęło czemu Nowak jest w kolejce na grudzień a Kowalski na czerwiec. Najlepiej zakładać sobie, że dopłaty dostaniesz w czerwcu i wtedy nie będziesz się w styczniu gorączkował. Ten Twój pomysł z kontrolami to byłby raj na ziemi, jeszcze jakby skrabówka informowała z półrocznym wyprzedzeniem kiedy i z czego będzie kontrolowała przedsiębiorców to by dopiero było...ehhehe Tylko po co wtedy kontrole?

 

Ja to bym się za bardzo na dopłaty nie nastawial. Jak UE nałoży sankcje za pisowskie harce to zapomnijcie o doplatach i innych programach pomocowych. A wszystko wskazuje że idziemy właśnie w tym kierunku.

Chyba się za dużo TV naoglądałeś. Żadnych sankcji nie będzie, nawet jakby Bieńkowska nie wiem jak o to zabiegała to i tak bez 100% poparcia Rady Europy nic Polsce nie zrobią. Zresztą nawet w samej UE tonują nastroje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Sasiad dzis dostal decyzje data 08.01 wiec cos sie dzieje w agencji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

robicie burze w szklance wody. dopiero 15 styczen i lament taki,kilka lat wstecz doplaty glownie dostawalismu w okolicach marca i bylo ok,teraz jakas paranoja bo wszyscy chca w grudniu. jest czas do czerwca ,kazdy o tym wiedzial i tak nalezy dysponowac groszem zeby nie miec problemow.jak do konca kwietnia nie bedzie to bedzie problem bo i nawozy i paliwo potrzebne i srodki ochrony,ale teraz? jak komus na rate brakuje to po ciula bral kredyt.poczekajmy do marca i wtedy dopiero mozna cos pisac bo teraz to paranoja

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze kilka dni temu Ecopiotr pisał, że większość jego gospodarstwa leży na obszarze Natura 2000. Musi spełnić szereg wymagań które wymienił.
Nasza koleżanka z forum kilka dni temu słusznie zauważyłą że arimr niektórych rozpieściła dopłatami w grudniu czy styczniu a teraz lament, bo nie ma. Ja dostawałem w grudniu, lutym marcu i czekam cierpliwie mimo, że krowom żarcie się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu nie chodzi o to że ktoś kto ma 100 czy 1000ha bez dopłat sobie nie poradzi. Chodzi o to że są różne inwestycje, kredyty a jak wiadomo pieniądze z nieba nie spadają, a jak by nie patrzeć to do 100ha ziemi np nie oszukujmy sie ale to jest kupa szmalu już na prawde idzie to niezle zainwestować każdy robi żeby te pieniądze mieć jak najszybciej. A najwiecej rzucaja sie Ci co maja mało bo nie spodkałem jeszcze rolnika w naszych okolicach który ma +/- 10ha ktory utrzymuje sie z samego gospodarstwa, każdy z nich pracuje. Wystarczy że na 2 lata agencja zabrała by wszystkich dopłaty i tych małych by już nie było każdy by to rzucił w cholere bo oni tylko obrabiaja ziemie dla dopłaty nie oszukujmy sie taka jest prawda :)

 

No ja widzę że najbardziej to się niecierpliwią Ci co dużo mają więc mijasz się z prawdą kolego z tego co piszą to jak dopłat nie będzie to już wiosną siać nie będą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Mrdawido Właśnie się z Tobą nie zgodzę. Sam jak pisałeś Ci mniejsi dodatkowo gdzieś pracują , nie obracają tak dużymi pieniędzmi i se poradzą a Ci obszarowcy mieliby kłopot. Piszesz że ci mniejsi obrabiają tylko o dopłaty? O dopłaty to obrabiają Ci pseudo rolnicy którzy powchodzili w jakieś bezsensowne programiki w ekologi.

 

Edytowano przez stefek1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zabraknie dopłat to zobaczymy kto zostanie na powierzchni  :D zeby sie nie okazało ze 20-sto hektarowcy wykupuja tych co mieli po 100 ha  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj