Skocz do zawartości
phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Więcej czasu na wnioski o dopłaty?

galeria
2015
maxi93    2

No właśnie tez myślałem że te 8 musi być rozpisane bo jednak brakuje tych .15 orow , i co teraz ile procent będę miał kary ktoś się orientuje?

maxi93    2

Kurde i tak sa poinformowani w ODR myślę ze więcej nie zabiorą jak 20% calej dopłaty

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    451

jesli dotarłem do dobrych informacji, to liczą procentowo, tolerują chyba pomyłkę do 3% (zadeklarowanej działki czy całego gospodarstwa?), jak masz 3-20% to już kasują dwukrotnosc tego co zawyzyles, a jak masz ponad 20% to dopłaty nie dostajesz, ale moglby ktoś sie wypowiedzieć kto miał taką sytuacje w praktyce

Edytowano przez Matey

KS Falubaz

maxi93    2

No skoro mam podane dwie działki o łącznej ilości 12.96 to wychodzi te 15 arów troche lepiej niż 1% skoro brali by pod uwagę tylko jedna dzilke te 8ha to i tak wychodzi tylko 2%

zaq1987    24

@Matey tutaj chodzi raczej o inną kwestię a mianowicie niezgłoszenie działki rolnej. Za to również możliwa jest kara administracyjna, można to wywnioskować z opisu systemu dla małych gospodarstw gdzie mamy taką informację "zwolnienia z ewentualnych kar administracyjnych z tytułu tzw. niezgłoszenia wszystkich działek rolnych w gospodarstwie" ale nigdzie nie znalazłem informacji odnośnie wysokości tego typu kar.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

freetaxi    175

Pytanie jak miał we wniosku. Bo może ta powierzchnia była zadeklarowana ale niezgłoszona do płatności. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

zaq1987    24

@freetaxi jak więc sprawa wygląda w dwóch wariantach:

- zgłoszona działka nadrzędna o pow. 8 ha rozpisane na działki podrzędne 7,85 ha

- zgłoszona działka nadrzędna o pow. 7,85 ha (bez sadu) rozpisane na podrzędne 7,85 ha

I jeszcze pytanie: Czy można pominąć sad (potraktować jako nieużytek??) tak jak w drugim przypadku?

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

PATr    242

Kurde i tak sa poinformowani w ODR myślę ze więcej nie zabiorą jak 20% calej dopłaty

Pracownicy odr którzy wypełniają wnioski za kasę mają ubezpieczenie także możesz dochodzić swoich praw :D

freetaxi    175

Ja bym uznał powierzchnię JPO 7,85 a 0,15 potraktował jako niezgłoszoną do płatności. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

maxi93    2

- zgłoszona działka nadrzędna o pow. 8 ha rozpisane na działki podrzędne 7,85 ha 

tak jest wlasnie w moim przypadku ,i teraz agencja nie wie pewnie co znajduje sie na tych 15 arach i nie wiadomo co z tym poczynia 

XTomekDX    3

Witam mam pytanie nie dostałem zaliczki i pytałem się w rejonowej placówce i powiedzieli ze juz nie dostane.I teraz sprawdzam ksero papierów i przypomniało mi się że gość z odr wpisał mi w dzialke 8 ha z tego 4 ha żyta i. 3,85 ha owsa na tych 15 arach jest sad on mi go nie wpisał bo mowil ze sadu się nie wpisuje

Poprostu nie dostaniesz zazielenienia za te 0,15 ha gdyż nie spełniłeś obowiązku rozpisania na działki podrzędne.

Yoda    18

Kolego nigdy nie miałeś "przyjemności" współpracowac z Asseco - oni zawsze czekają na ostatni moment, potem mnożą problemy, bo przez cały czas nic nie robili, przeciągają terminy, licząc na ekstra kasę za ekspresowe poprawki, które de facto są poprawkami tego, to spieprzyli sami. Tak to wygląda w praktyce. W przetargu podaje się nierealne terminy i ceny, aby tylko wygrać, a potem negocjuje i ceny i terminy.

Firma, która w administracji publicznej nie dotrzyma ceny i terminu projektu, powinna być na minimum 10 lat eliminowana z przetagrów i to by błyskawicznie uleczyło podejście firm IT i innych również, do publicznych przetargów.

Mi to mówisz? Ale jak wyłączyć z przetargów firmę brata/szwagra/wujka itp skoro z tej rozdmuchanej biurokracji wszyscy żyją. Nieważne, że nie działa system, ważne że na koniec roku każdy dostanie premię. jakby pracownicy dostali wypłaty dopiero po zrobieniu przelewów to na liczydłach by liczyli żeby się wyrobić. Ale tak jest tylko w prywatnych firmach firmach, że płaci się za efekty pracy a nie udawanie, że coś się przez 8 godzin robi. Podejrzewam, że za kratę piwa pierwszy lepszy student informatyki napisze taki program w miesiąc.... Dopłaty mamy już od 11 lat i zawsze w agencjach nie mogą się wyrobić.

Krolewicz    123

moim skromnym zdaniem wypłata zaliczek byla celowa i zgóry przemyślana i napewno nie była spowodowana suszą był to jedynie pretekst bo wiedzieli że będą mieli problemy z wypłatą,rzucili po pare groszy ochłapu żeby nie było oburzenia że brak wypłat,a teraz robią cuda wianki,i takie warunki kto kiedy dostanie,powiem krótko zapowiada się ch...jowo,jak tak dalej pójdzie,

Rolnik1973    1334

Pany kochane, przecież jest początek grudnia a nie koniec czerwca. A wnioski odrazu 15 marca wszyscy złożyli?

Nikita_Bennet    101

ja złożyłem na samym początku ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

bobienko    167

ja nie mialem kontroli żadnej,błędu żadnego i kasy też nie mam,wiec chyba wyplata zaliczek była na metodę chybił trafił bo tu sie nic kupy nie trzyma

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez marluk
      witam

czy wie ktos w ramach tego programu przez jak długi czas od otrzymania pomocy nie mozna zakonczyc dzialalnosci gospodarczej? czytalem rozporzadzenie ale moze mi cos umknelo.