Skocz do zawartości
phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Więcej czasu na wnioski o dopłaty?

galeria
2015

Ja tez nic nie mam i pytalem w banku czy przelewy jakieś są to kasjerka mówiła ze po wyborach żadna zaliczka do dziś nie wpłynęła. Wiadomo o co chodziło z tymi zaliczkami i szczerze nie liczne na nie tylko na normalna doplate w terminie 1 grudzien-30czerwiec

Thomas2135    1302

Ja mam 18 ha zgłoszone rodzice. 5,5 ha i nikt z nas nic nie dostał ani zaliczki ani onw. Poczekajcie do końca listopada.

matingus    107

juz 18 listopada a ja zaliczki na doplaty nie mam niewiem czemu tylko ze jestem mlodym rolnikiem w tamtym roku bylo skladane na mlodego rolnika czy ma to sie do rzeczy sasiedzi co maja po 10 ha podostawali zaliczki a ja co mam 22 ha nie dostalem zaliczki gdzie sie dowiedziec czy kiedy to dostane ?

u nas młodzi dawno po dostawali,tak więc to nie jest przeszkodą...

może dzwonić do swojego OR...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Wiadomość z agroFakt.pl

xxx987    0

też jestem młodym rolnikiem wniosek składałem pierwszy raz w tym roku nie miałem żadnej kontroli ani nic tylko problem z tym że gdy ojciec składał jeszcze na siebie wnioski o dopłaty nie miał scalonych działek i gdy mi przekazywal gospodarstwo geodezja je scalila i w arima musiałem podać scalone działki wraz z załącznikiem z geodezji o scalonych działkach jak myślicie ? będzie to miało wpływ na wypłatę zaliczki ??? m

Luke16    220

U nas na wiosce oprócz jednego nikt nic nie dostał... Cisza jak diabli... 

thug    197

przecież to jest pic na wodę z tymi 80 % rolników którzy otrzymają zaliczki koło mnie żaden liczący gospodarz nie dostał złotówki pare osób dostało co mają po 3-8 hektarów 
to jawne granie w kulki bo teraz większość rolników obawia się się kontroli że porobili jakieś poważne błędy  bo taka była propaganda że nie dostaną zaliczek tylko Ci którzy coś nawalili we wniosku a to nieprawda 

Thug

Luke16    220

U nas nikt z tych dużych a raczej wiekszych nikt nie dostał. A ten jeden ma 5ha co dostał.

Taurus83    89

wystarczy zadzwonić do swojego oddziału BP ARiMR  i spytać osobę która obsługuje twój wniosek czy jesteś na liście z zaliczkami. u nas dostało trochę osób co mają małe gospodarstwa i temat ucichł

thug    197

A u nas prawie każdy dostał zaliczki i onw.

napisz jeszcze jakie wielkości gospodarstw onw to zawsze wcześniej leci

Edytowano przez thug

Thug

jaco25    264

Panowie to czy dostał ktoś kto ma 5ha czy 40ha nie ma reguły Ci co nie dostali widocznie mieli jakiś błąd i wniosek się nie zakwalifikował do zaliczki a rzucona kiełbasa przedwyborcza [raczej padlina] to inną drogą. Zresztą wiem z dobrego źródła, że jeśli wnioski będą musiały przejść taką drogę jak stare do prędko kasy nie dostaniemy a przynajmniej w moim biurze regionalnym wszystko jest popier****ne do góry nogami, a nowy system dalej stoi. Zresztą podziękowanie dla I Frajera RP bo gdyby nie ten [nie będę zresztą pisał] to dalej wszystko było by po staremu a nikt nam pistoletu do głowy nie przykładał żeby wprowadzać zazielenienia, efy  srefy i inne nie stworzone rzeczy, zresztą oprócz Polski tylko jeden kraj z UE zgodził się na EFA także tu podziękowanie na szczęście już dla byłego ministra.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

XTRO    169

u mnie i rodzice i ja nic nie dostałem, na jedno to może dobrze, chciałbym dostać tak początkiem stycznia :D

miwigos    94

W mojej gminie dostało 10 rolników ,ponoć na liście jestem ,tak powiedzieli w agencji ,ale ja wole wszystko w styczniu dostac niż na raty

aro1975    116

u mnie i rodzice i ja nic nie dostałem, na jedno to może dobrze, chciałbym dostać tak początkiem stycznia :D

składałeś wniosek suszony? jeżeli tak to nie dostaniesz zaliczki

XTomekDX    3

A co Wam to da że 10 osób napisze że dostało? Wypłaty realizowane są zgodnie z kolejnością wpływu list płatności do centrali. Wszystko zależy od tego kiedy Wasze biuro wysłało do centrali zatwierdzoną listę z zaliczkami. Pod warunkiem oczywiście jeżeli są jeszcze pieniądze na to przewidziane. W obecnej sytuacji po wyborczej może być różnie. Do tej pory wypłacone zostały RŚ, zobowiązania z 2011. Wypłacane są ONW. Nie ma żadnych reguł odnośnie kolejności wypłacania dopłat czy zaliczek w oparciu o powierzchnie gospodarstwa. Chodzi tu tylko o to kiedy daną teczkę pracownik weźmie do ręki. A wszystkich spraw nie da się zrobić jednego dnia.
Jeżeli jakiekolwiek zmiany zgłoszone przez rolnika w polach zagospodarowania czy np podziały\scalenia działek nie zostały przetworzone przez specjalny wydział GIS zaliczki są wstrzymane.
Oddziały regionalne nie mają z zaliczani nic wspólnego. Jest to sprawa pomiędzy centralą i biurami powiatowymi.
W biurach możecie się dowiedzieć czy zostaliście skierowani do zaliczek, bądź zostaliście odrzuceni i w zasadzie nic więcej. Tak że szkoda denerwować Siebie i innych. Nie ma możliwości przyspieszenia wypłaty zaliczek ani tym bardziej otrzymania w przypadku gdy zaliczka jest odrzucona.

Post wyżej bzdura. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Edytowano przez XTomekDX

XTRO    169

suszowy ?ja nie, rodzice składali 

Edytowano przez XTRO

lusssak    0

Witam dzwonilem dzis do agencji o informacje w sprawie zaliczki. Ku mojemu zdziwieniu pani powiedziala, ze moj wniosek ma status odrzucony, wiecej info nie chciala udzielic... Jedynie mowila o jakims bledzie systemu. Czy to oznacza ze nie dostane doplat? Zadne pisma dotyczace poprawek czy cos nie przychodzily. Wniosek jak co roku taki sam, bo sieje tylko zboza, grunty sie takze nie zmienily, do tego ten sam doradca mi wypelnial, co wypelnia od kilku lat. Ma ktos podobnie ?

Edytowano przez lusssak

xxx987    0

też dzwonilem do agencji i powiem ci że gratuluje że wogóle się dodzwoniles demnie pani odebrał a i kazała czekać bo przelaczy mnie do apartamentu finansowego czekałem z 10 min i żadna piz . a! nie odebrał a . Ale jeśli masz że odrzucony to raczej zaliczki już nie dostaniesz a czemu tego to się już napewno nie dowiesz a jeśli chodzi o arimr to panuje tam jeden wielki cyrk dużo mówią chwalą się nie wiadomo czym a w praktycy jeden wielki burdel oczywiście to tylko moje zdanie i wielu może się że mną nie zgodzić ale mam znajomą która tam pracuje więc wiem co mówię bo mi trochę powiedziała

lusssak    0

też dzwonilem do agencji i powiem ci że gratuluje że wogóle się dodzwoniles demnie pani odebrał a i kazała czekać bo przelaczy mnie do apartamentu finansowego czekałem z 10 min i żadna piz . a! nie odebrał a . Ale jeśli masz że odrzucony to raczej zaliczki już nie dostaniesz a czemu tego to się już napewno nie dowiesz a jeśli chodzi o arimr to panuje tam jeden wielki cyrk dużo mówią chwalą się nie wiadomo czym a w praktycy jeden wielki burdel oczywiście to tylko moje zdanie i wielu może się że mną nie zgodzić ale mam znajomą która tam pracuje więc wiem co mówię bo mi trochę powiedziała

Tylko zeby sie nie okazalo aby w jakis sposob calych doplat mi nie odrzucili... A dla Ciebie mam taka rade. alo ktory pracowniak zna sie na przepisach. Mi tez nie chciala podac powiedziala abym sprawdzal w banku. Wtedy jej grzecznie powiedzialem ze doweidzialem sie ze mam takie prawo aby sprawdzic i oczywiscie odrazu zapytala mnie o nr gospodarstwa :) Dzwonilem do powiatowego oddzialu :) Wiem ze tam cyrk bo znajomy tez tam pracowal :)

marko-kolo    307

Witam dzwonilem dzis do agencji o informacje w sprawie zaliczki. Ku mojemu zdziwieniu pani powiedziala, ze moj wniosek ma status odrzucony, wiecej info nie chciala udzielic... Jedynie mowila o jakims bledzie systemu. Czy to oznacza ze nie dostane doplat? Zadne pisma dotyczace poprawek czy cos nie przychodzily. Wniosek jak co roku taki sam, bo sieje tylko zboza, grunty sie takze nie zmienily, do tego ten sam doradca mi wypelnial, co wypelnia od kilku lat. Ma ktos podobnie ?

jak taki sam wniosek , jak w tym roku wszystko postawione na głowie ...totalne zmiany w zasadach i przepisach 

doradca mógł Ci narobić bigosu i nawet o tym nie wiesz ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

lusssak    0

jak taki sam wniosek , jak w tym roku wszystko postawione na głowie ...totalne zmiany w zasadach i przepisach

doradca mógł Ci narobić bigosu i nawet o tym nie wiesz ;)

Chodziło z wnioskiem mi o to że takie ssame ha i uprawy. Druki oczywiście nowe. Doradca połowę wsi obsługuje i raczej błędów nie popełnia.pracuje w odr więc na bierzaco z wszystkim jest

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez marluk
      witam

czy wie ktos w ramach tego programu przez jak długi czas od otrzymania pomocy nie mozna zakonczyc dzialalnosci gospodarczej? czytalem rozporzadzenie ale moze mi cos umknelo.