Skocz do zawartości
phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Więcej czasu na wnioski o dopłaty?

galeria
2015
bhdemeter    35

Wczoraj informowałam się w swoim oddziale i podobno jak sie ma kontrole z IRZ to blokuje wypłatę zaliczki . Puki co nie robią nic bo system informatyczny nie działa a od 16 miał działać i mieli pracować na dwie zmiany aby zrobic zaległości . A na wczoraj było wiadomo ze od 16 dwie zmiany odwołali to znaczy ze nie bedzie dalej działał . wiec nie wiadomo co bedzie sie działo .

Ywa    514

Ja jak zawsze zostałam w poniedziałek podniesiona na duchu przez doradcę w sensie odwrotnym  :huh:  ^^

Czy, abym dostała zaliczkę jak większość. Powiedziałam, że nie wiem, nie sprawdzam. Doradził mi sprawdzać, żeby mógł odhaczyć mnie sobie ^^

Jako że ci, którzy do końca listopada nie otrzymają zaliczek, mają być objęci kontrolami. W pomorskim wzmożone podobno, (doinwestowali się w auta służbowe) 600 kontroli  :ph34r:

Proszę niech ktoś potwierdzi, że piszę niedorzecznie..

Za to Agencja u mnie jest przyjazna i pomocna.

Edytowano przez Ywa

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

thug    196

proszę powiedzieć doradzcy że kiepski z niego pomagier

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    157

Dzisiaj przyszło "suszowe".

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

mlodyhef    144

Ani suszowych, ani zaliczki z dopłat, ani ONW - na razie taki mój bilans. Miałem tylko kontrolę ze zwierzaków z pobliskiej ARiMR zgłoszonych do dopłat.

XTomekDX    3

czy zaliczka to połowa dopłaty?

Nie. Zaliczka to 50 % z czterech płatności:

226,85 zł/ha w przypadku jednolitej płatności obszarowej,

85,86 zł/ha w przypadku płatności dodatkowej,

211 zł/ha w przypadku płatności do roślin wysokobiałkowych oraz

459,52 zł/ha w przypadku owoców miękkich (truskawek i malin).

Nie ma zaliczek z zazielenienia więc nie ma możliwości aby zaliczka osiągnęła 50% całej dopłaty.

thug    196

szkoda już pisać o zaliczkach zaraz zacznie się grudzień więc dopłaty pełne powinny iść

Thug

master20002    157

Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie osobiście lepiej gdybym dostał całość za jednym zamachem.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

daremw    128

Nie. Zaliczka to 50 % z czterech płatności:

226,85 zł/ha w przypadku jednolitej płatności obszarowej,

85,86 zł/ha w przypadku płatności dodatkowej,

211 zł/ha w przypadku płatności do roślin wysokobiałkowych oraz

459,52 zł/ha w przypadku owoców miękkich (truskawek i malin).

Nie ma zaliczek z zazielenienia więc nie ma możliwości aby zaliczka osiągnęła 50% całej dopłaty.

A ja ci powiem że oni wypłacają i sami nie wiedzą ile... Sąsiad dostał niby przelew tyle że ni w ząb nic do niczego nie pasuje, ani to onw (bo zdecydowanie za dużo) ani połowa z pozostałych płatności (bo zdecydowanie za mało), także jak komuś wypłacili ile trzeba to pogratulować umiejących liczyć urzędników ;) ja osobiście mam gdzieś zaliczki, najchętniej sobie poczekam na całość.

freetaxi    172

W tytule przelewu będzie miał wszystko objaśnione.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

daremw    128

powiedzmy że o tytuł przelewu nie pytał w banku, wiem ile brał co roku której płatności i mi też to w żaden sposób nie pasuje, w Agrobiznesie też raz chyba mówiono że są takie problemy, że nie wiadomo ile w końcu i dlaczego akurat tyle wypłacono tej niby zaliczki

freetaxi    172

Ja to bym jednak w tej sytuacji sprawdzić sobie ten tytuł przelewu, żeby potem nie było cyrków.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

freetaxi    172

Do płatności do buraków nie ma zaliczki. 

przemasboss    3

Dostałem ODPxxxxxx7KODK Zaliczka JPO xxxzł; P dodat.xxxzł; PO M 0 00 zł; PWB 0 00 zł; do buraków chyba zaliczki brak. Jak na moje oko to 1/5 tego co w ubiegłym roku przy podobnej strukturze.

Dzisiaj dostałeś ?

XTomekDX    3

Jeszcze jednej na P zapomniałeś wymienić.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta + post nie na temat

daremw    128

Ja to bym jednak w tej sytuacji sprawdzić sobie ten tytuł przelewu, żeby potem nie było cyrków.

To akurat cyrk sąsiada także niech sobie robi co chce, budzi się zawsze w każdej sprawie z "ręką w nocniku".

U mnie zaliczki nie ma to mnie to nie interesuje.

PS: kontrola działki na MR ma wpływ na to czy zaliczka będzie wypłacana? Tak z czystej ciekawości pytam

freetaxi    172

Raczej nie bo to kontrola nie mająca nic wspólnego z beneficjentem dopłat.

daremw    128

niby nie ma nic wspólnego ale kto ich tam wie, działka podlega kontroli na MR a jednocześnie jest zgłoszona do dopłat a jedno i drugie jest realizowane przez agencję więc nie ma nic wspólnego a jednak może... a zresztą mniejsza z tym, na jedno wychodzi ostatecznie, tak po prostu takie haczyki mnie czasami zastanawiają.

karpio0511    0

witam, mam pytanie. Wczoraj przyszedł mi przelew "KODXXXXXXXXXX Pomoc finansowa dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych lub działach spe"     Czy to jest suszowe?

miszka16    58

Tak suszowe.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

bhdemeter    35

Sumując te waszą wypowiedzi dochodzę do wniosku że od wyborów tak się wszyscy boją o stołki że nikt nic nie robi i czekają na nowego ministra. Bo wychodzi na to że nic nie wypłacają.?????????????? :ph34r:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.