phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

bizon1    232

Mi też naliczyli sankcje RŚ ,niezgodnośc polegała na tym że poplon był zasiany na działce ugorowanej i nawet doradca był zaskoczony , dobrze że decyzja przyszła  przed 15 06 to jeszcze zdążyłem złożyć zmianę do wniosku na ten rok bo też miałem poplon na ugorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

01.07.- brak płatności RŚ! Dam im czas do poniedziałku i jadę blokować BP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Zero kontroli a kasy z RŚ nie ma a niby mieli czas do końca czerwca, gdybyśmy to my im w terminie nie zapłacili to zaraz chcieliby z odsetkami a oni robią co chcą.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zazieleniania i MR brak. Co to ku..wa jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

brak decyzji rolnośrodowiskowej- żadnych potrąceń, kontroli, zazielenienia- prosty wniosek o owce, wszystko jest w systemie czaro na białym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tyle osób nie dostało pieniędzy, a jeszcze nikt nie pomyślał o zrobienie jakiegoś bojkotu? Trzeba wyjść na ulicę i pokazać że kasa nam się należy, a nie wciąż przeciągają. Ale tak to jest już każdy myśli o żniwach i niby kto pójdzie na protest, a oni wiedzą że teraz my się  nie będziemy dopominać kasy bo żniwa później kasa za zboże będzie i będą przeciągać. 
LUDZIE NA ULICĘ TRZEBA WYJŚĆ!!! Niech nowy rząd bardziej zainteresuje się rolnikiem bo chyba o nas zapomnieli. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Nikt nie zapomniał o nas cały czas bez najmniejszej przerwy na nas żerują i nas doją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dzisiaj jeszcze może wystawić opóźnienie przelewów, jak do poniedziałku ktoś nie dostanie to faktycznie typowe oszustwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Do żniw jeszcze 2-3 tygodnie więc spokojnie można zorganizować jakiś jedno dniowy protest, niech ludzie zobaczą jak to dobra zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Pani Komisarz wydłużyła termin w całej unii do 15 Października więc nie wypłacają nam w majestacie prawa konto niestety puste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Zazieleniania i MR brak. Co to ku..wa jest?

Nie tylko u Ciebie ja również MR nie mam ponadto za bydło, a ojciec i dwóch sąsiadów nic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem 2 pisma, jedno że do któregoś tam maja kasa. Nie było, to przysłali że do końca czerwca i dalej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

No i stało się! Wczoraj wpłynęło RS, czyli ostatnia część płatności.

Szkoda tylko, że po tylu nerwach, niespełnionych obietnicach, niedopowiedzeniach itp.

 

Do zobaczenia w temacie "Dopłaty 2016".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W tv mówili ,że dopłaty na kolejny rok mają czas na wypłaty do października za obecny wniosek czyli ponad rok !!!!


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

coś Ci się pokiełbasiło za 2015 termin wydłużony do października 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

No możliwe ,że masz rację .Faktem jest ,że przeginają .Nie dość ,że pogoda dała popalić ,to jeszcze z dopłatami też klocki odwalają .Żeby tylko ten termin na stałe im się nie spodobał .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

to niech się im podoba,a o przesunięciu terminu wypłat decyduje KE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

To nie jestem sam z tymi dopłatami , ja też jeszcze sporo nie dostałem ok 20 tyś miało byc do końca czerwca A tu d*pa zimna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

to jak to jest w koncu do kiedy to niby te doplaty maja wyplacic

jutro dzwonie na agencje na infolinie 800380084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy co się wyprawiaw dopłatach, to przyprawia o ból głowy.

Mało tego widziałem projekt wniosku jaki ma obowiązywac na 2017 rok.

Szczerze nie wiem kto narzucił taki projekt czy KE czy nasi politycy.

Wniosek bedzie o wiele bardziej skomplikowany.

Na działkach ewidencyjnych nalezy rozpisać strefe ONW, powierzchnie do ONW, dopisać oznaczenia literowe jakie wystepują na danej działce ewidencyjnej.

Jak ktoś zgłasza powierzchnie nie zgłoszoną, nadaje inne oznaczenie literowa, podaje uprawy.

Bedzie powierzchnia całkowita działki ewidencyjnej.

Powierzchnia do gr ornych i rolnik musi podać powierzchnie gruntów ornych.

Słyszałem(informacja nie pewna)że będzie też powierzchnia do każdej płatności, rolnik ma zliczyć powierzchnie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przecież nasz kochany rząd miał uprościć wniosek o dopłaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj