phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Trzecia rata zazielenienie wpłynęło, czekam jeszcze na czwarta rate z młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam koledzy

 jak wygląda kontrola wzajemnej zgodności w przypadku ubiegania się tylko o jpo do łak

co sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja osobiście po kontroli na miejscu nie widziałem jeszcze ani złotóweczki

 

Jest progress, dzisiaj przyszła decyzja rolnośrodowiskowa, ciekawe tylko kiedy reszta, przynajmniej decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie bez progressu, brak decyzji i kasy RS. Kiszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam koledzy

 jak wygląda kontrola wzajemnej zgodności w przypadku ubiegania się tylko o jpo do łak

co sprawdzają

 

ponawiam pytanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Aby troszkę odświeżyć temacik to u mnie nadal cisza w sprawie ostatniej raty z płatności dla MR.

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Czy płatność za zielenianie przysługuje również dla TUZów?

Przysługuje, nawet dla tych, którzy mają wyłącznie TUZ-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

U nas Bezpośrednie + Bydło 23-02-2016r decyzja. Odwołanie 03-03-2016 ( do dziś brak kontroli i nowej decyzji tylko jakieś swistki ze powiatowe z wojewódzkin biorem przerzucają papiery...) ONW końcem maja. RS 13-06-2016. od tych decyzji również sie odwołaliśmy bo byly takie same jak bezposrednie. Ktoś się również w tym roku odwoływał ? jak u was to wyglądało bo tu prawie 4msc i sprawa dalej nie wyjasniona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie było parę odwołań. Źle naliczone dopłaty, etc. Swoje trzeba odczekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszyscy już dostali, taka cisza !!! Ja czekam na RS. Wpłyneło komuś ostatnio i z którego mieliście decyzję , ile czekaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jest progress, dzisiaj przyszła decyzja rolnośrodowiskowa, ciekawe tylko kiedy reszta, przynajmniej decyzji :)

 

Wczoraj przyszła decyzja o bezpośrednich(ponad 80 ha), po kontroli na miejscu w lutym, stwierdzone brak poplonów, napisane odwołanie z uzasadnieniem w ciągu 14 dni od raportu, uznali zasadność odwołania, więc brak kary za to(podobno tylko w pierwszym roku tak jest, w następnych latach będą srogo karać), więc coś się tam rusza, nawet w takich przypadkach jak mój, możliwe że zdążą do tego 30 czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Wszyscy już dostali, taka cisza !!! Ja czekam na RS. Wpłyneło komuś ostatnio i z którego mieliście decyzję , ile czekaliście?

ja mam ale nie całe, u ojca nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Brak decyzji RŚ- dzwoniłem do BP jeszcze nie wydana, nie miałem żadnych kontroli, żadnych potrąceń, nie miałem zazielenienia, żaden MR. Bezpośrednie dostałem w tym miesiącu. To jakiś absurd. Głupi co miesiąc słuchałem komunikatów że jak ktoś nie miał zazielenienia i kontroli będzie miał pieniądze do końca roku, potem w styczniu do marca itd a teraz okaże się że w ustawowym terminie do 30 czerwca też nie będzie- bo jak skoro decyzja nie wydana jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W piątek wreszcie przyszła ostatnia (czwarta) rata dopłat za MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dzisiaj przyszła decyzja RS (wydana 23. 06.).

Co ciekawe, to mam potrącenie na jednej z działek (błąd o 7%, czyli kara), takiego błędu nie ma na decyzji JPO, ani na ONW (bez decyzji, ale pow. się zgadza).

Czekam na przelew, który (wg. decyzji) ma być dokonany do 30.06.16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jeśli masz błąd na jednej działce 7% to nie masz żadnej kary tylko potrącenie w tym roku o tą pow . którą uznali za przekroczoną  

nie umazali czasem że działka nie spójna i odrzucili jej część ?

 

żeby była kara to byś musiał  przekroczyć o 3 % limit dla całego gospodarstwa 

w sumie to dziwne że wcześniej nie uznali , ale wiadomo teraz to pomieszanie z poplątaniem 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Błąd jest powyżej 3%, ale poniżej 20 % i/lub 2 ha. W związku z czym płatność zastała pomniejszona o dwukrotność różnicy. Słownie prawie 1000 zł.

Nie trzeba przekraczać limitu gospodarstwa, wystarczy mieć błąd w jednym z programów. Tyle szczęścia, że w najmniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wczoraj przyszła decyzja o bezpośrednich(ponad 80 ha), po kontroli na miejscu w lutym, stwierdzone brak poplonów, napisane odwołanie z uzasadnieniem w ciągu 14 dni od raportu, uznali zasadność odwołania, więc brak kary za to(podobno tylko w pierwszym roku tak jest, w następnych latach będą srogo karać), więc coś się tam rusza, nawet w takich przypadkach jak mój, możliwe że zdążą do tego 30 czerwca...

 

Wczoraj przyszły RŚ w dwóch przelewach jeden po drugim(całość naraz), dzisiaj przyszły bezpośrednie w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj