phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

farmervip    78

Nawet jeśli byś miał kontrole to jestem pewien w 100% że przejdzie, ja też tak będe robił :)  tyle że pszenżyto


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nikt ci nie udowodni czy to pszenica jara czy ozima, u niektórych to ozime wyglądają jak u innych jare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

dzisiaj byłem a agencji pytać o dopłaty to babka powiedziała że wyszły jakieś nowe dyrektywy a system nie jest na to gotowy... i możliwe że dopłaty mogą dojść do końca roku, ktoś coś słyszał na ten temat?? przyszło pismo że do końca maja kasa ma być a tu cisza ani kasy ani decyzji.

 

Skoro jest jak mówi to jakim cudem niektórzy dostali komplet wszystkich dopłat? System przez chwilę dobrze działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

nie wiem, ja dostałem dopłaty na dwa razy a mamie przyszło najpierw że dopłaty do końca kwietnia potem że do końca maja a teraz cisza jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Agencja podała że zostało im 50 tysięcy ludzi z 1,35 mln a wypłacili 12,7 mld zł z 14 mld to wynikało by z tego że na razie średnia dopłat wynosi 9700 zł na osobę a z tych osób co zostały wychodzi 26 tysięcy zł... czyli dopłaty w większości dostali ci co z rolnictwem za wiele wspólnego nie mają, oczywiście nie wszyscy ale większość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego ploty siejesz .Ja mam z łąkami prawie 40 ha i dopłaty wczoraj dostałem .Za łubin  ''białkowe''mi wiszą i za Rś .

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

1,3mln osob dostalo jakas kase . Spora czesc nie cala nalezna , glownie bez zazielenienia - jak ja na przyklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

jak  nie będziesz  miał kontroli to ryzykuj.

 

Kolego widziałeś tych kontrolujących? Bo u kuzyna na pewnym polu stwierdzili że rosła pszenica  (kontrola z sierpnia, zboże zebrane) a w wniosku było pszenżyto i rosło pszenżyto (nie jestem pewien ale kontrolujący nie zastał tam nawet rżyska).

 

Z tych kontroli to są ciekawe kwiatki gdyż kontrolowany nie wie o kontroli a uważam że jeżeli byłby przy kontroli to było by dużo miej błędów (nie mówię aby powiadamiać pisemnie wystarczy SMS-em obecność nie obowiązkowa i jedna jak i druga strona miała by łatwiej).

 

Kolego @soltys48 jak pisałem gdzieś wcześniej dostałem 1 transzę bez decyzji ale na przelewie było wyszczególnione za co ile, przyszła decyzja i następne 2 transze dostałem już właśnie z numerem decyzji jak w twoim przypadku (opis przelewu taki sam pomijając numer decyzji) ten numer to nie numer otrzymanego pisma?.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem pismo że dopłaty do końca maja. Maj się skończył i ani dopłat ani nowego pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kolego ploty siejesz .Ja mam z łąkami prawie 40 ha i dopłaty wczoraj dostałem .Za łubin  ''białkowe''mi wiszą i za Rś .

 

Taki stan podała agencja dla topagraru więc raczej jest prawidłowy dlatego też napisałem że teraz "większość" dopłat pozostało dla ludzi z większą liczba ha a w szczególności dla tych z zazielenieniami co nie oznacza że nie mogłeś wczoraj dostać dopłat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisma nie informowały do kiedy dostaniecie dopłatę tylko do kiedy rozstanie wystawiona decyzja. Być może jest wystawiona, ale nie wysłana. Decyzję można dostać a kasy nie zobaczysz przez 2 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Koledzy potrzebuje pomocy.
Przejąłem zobowiązanie rolnośrodowiskowe pakiet 1.1 po ojcu. Dostałem dziś pismo że spóźniłem się o 5 dni z oświadczeniem o kontynuowaniu działalności rolnośrodowiskowej, pismo składałem rok temu, nic nie wiedziałem że jest jakiś czas na jego złożenie. Wiecie może jak można to załatwić w ARiMR bo chcą mi cofnąć dopłaty rś za 2 lata, ok 14tys. Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja też przejmowałem zobowiązania na program Rolno -Środowiskowy ,ale wcześniej się dopytywałem o te terminy .Mało tego w terminie wyznaczonym nawet nie upominali się o to ,żebym dopełnił formalności ,bo wybrałem się do nich z aktem notarialnym  do ARiMR.Padły takie słowa ....masz czas ... .Ja nalegałem i wszystko udało się dopełnić .Z zeszłego roku RS ....płatności na moje konto wpłynęły  .2015 to jest pierwszy rok realizacji nowego programu i jest trochę z tym zamieszania .

Koledzy ile dostaliście standardowo dopłat do hektara ....mi wyszło 890zł !.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

 

Kolego @soltys48 jak pisałem gdzieś wcześniej dostałem 1 transzę bez decyzji ale na przelewie było wyszczególnione za co ile, przyszła decyzja i następne 2 transze dostałem już właśnie z numerem decyzji jak w twoim przypadku (opis przelewu taki sam pomijając numer decyzji) ten numer to nie numer otrzymanego pisma?.

Nie to nie jest nr pisma odraczającego a jak już wspominałem decyzji nie mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mam komplet dopłat na koncie razem z MR i RS które wpłynęło przed wczoraj. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

wczoraj prrzyszła decyzja jpo,mr, dodatkowa, zazielenie  i wysokobialkowe, czekam na kase i na decyzje z onw i rś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calbaleth    0

Z racji że jest to mój pierwszy post pragnę Was wszystkich powitać, a teraz pytanie, 

czy mógł by mi ktoś napisać jak we wniosku z 2016 roku wykreślić jedną działkę, otóż podałem jedną działkę której nie użytkuje, mam formularz wniosku z 2016 roku zaznaczyłem krzyżyk "wycofanie części wniosku", następnie na stronie 2 wypisałem dokładne dane działki oraz powierzchnię i niestety na tym moja wiedza się kończy, w broszurze informacyjnej nie mogę znaleźć odpowiedzi, jak wycofać działkę, co opisać w formularzu, nie chcę mieć problemów, chciałbym pocztą wysłać wniosek wycofujący. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wczoraj przyszło coś ale to zapewne onw ale też mi coś mało-Panowie ile jest do ha onw 2 strefa nizinna??

PROW_ARIMR – KODP760135445KODK Nr Dec./UM.0297-2016-003909 Nal. 3053 74/Potr. Za okres: Decyzja z faktycznym doręczeniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płacą pełną stawkę do 25 ha a powyżej 25-50 ha jest już 50% a powyżej 50 ha tylko 25% stawki. Jak pamiętam pisałeś, że masz ponad 30 ha więc stąd mniejsza dopłata. Druga strefa to chyba ok 264 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Ja mam komplet dopłat na koncie razem z MR i RS które wpłynęło przed wczoraj.

MR i RS przyszło oddzielnie przedwczoraj czy wszystko razem ?


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

MR przyszło z obszarówkami a RS po dwóch dniach.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy ile dostaliście standardowo dopłat do hektara ....mi wyszło 890zł !.

 

917,69 zł/ha


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj