phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość lukejro   
Gość lukejro

Skala późniejszych wypłat i rozerwanie ich na parę rat jest jednak w tym roku DOŚĆ zauważalne.

 

"Srają" się rolnicy czy nie "srają" z dopłatami ale obsrali rolników i to jest fakt a czy to PO czy PSL czy PIS czy nawet PZPR jest mało ważne.

A śpiew "nic się nie stało" zostawmy raczej dla reprezentacji.

 

Prawda jest taka, że bez względu na to kto rządził to i tak nie było szans na przygotowanie systemu do obsługi dopłat w tak krótkim czasie. Nie jest to wina ani PO-PSL ani PiS czy też Asseco które przygotowuje system. Tak naprawdę obwiniać kogokolwiek będzie można jeśli taka sytuacja powtórzy się w następnym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie od ostatniego pisma na wydanie decyzji na RS mija z końcem maja. Ani decyzji ani kasy a to połowa dopłat.
U mnie od ostatniego pisma na wydanie decyzji na RS mija z końcem maja. Ani decyzji ani kasy a to połowa dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Kolego a piętasz z jakiego dnia miałeś decyzję ?

Ja mam decyzję z 16 maja ale kasy nie chcą mi zapłacić

 

wydana 13.05.2016, na ONW nie było nawet, może przyjdzie jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

dziś do ojca przyszła decyzja na wszystko oprócz ONW to było ok 12, a chwilę przed 15 tel z ARiMR żeby przygotować wszystko  jutro na kontrolę.......Mają być rano 

Kontrola cross compliance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś polowa dopłat na koncie,miła niespodzianka....

czekam na resztę..............ciekawe kiedy..........


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam mam pytanko jedna od  4  lat  drugą od 3 lat deklaruje działki jako JPO _TUZ w tym roku chce zadeklarować  obydwie dziłaki jako tylko JPO   czy to może powodować jakies problemy  ze strony arimr  ze jeżeli do tej pory deklarowałem JPO TUZ a teraz tylko JPO   czy deklarować  JPO     czy dopisać trawa na gruntach ornych NIEMA TAKIEG OBOWIĄZKU  dodam ze posiadam do 10 gruntów rolnych    proszę  O ODPOWIEDZ  na załącznikach grafichnych działki nie sa oznaczone legenda ze to łaki  centrala odpowiedziała mi ze po pieciu latach nanosz warstwę TUZ   na załączniki   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

zależy ile lat ktoś tam to deklarował jako tuz,nawet jak wpiszesz trawa na gruntach ornych to i tak wpiszą ci że to jest tuz jeśli było deklarowane przynajmniej przez pięć lat jako trawa na go lub tuz, aby pozbyć cię tuzu trzeba wpisać jpo i zasiać coś innego niż trawa przynajmniej na rok i modlić się aby współczynnik ubytku tuzów nie przekroczył 5% bo będą kazali ci z powrotem zrobić tuz

 

natomiast jeśli przez 3 czy 4 lata tylko było składane jako tuz to oni to traktują nadal jako grunt orny i możesz normalnie wpisać trawa na go

 

 

 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

A u mnie wydłużyli rozpatrywanie wniosku do 30 czerwca a dopłat nawet połowy nie dostałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zazielenieniem jest problem, biura musza jeszce raz policzyć zazielenienia, system zle liczy. System liczy użytki rolne a nie gruntu orne, dlatego maja problem z ustaleniem % i wymogów dla zazielenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

będą mieli problem i to duży, u mnie większość osób miało kontrolę i nie dostało nawet grama dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

ja niby jestem naliczona, a kasy od trzech tygodni nie ma. i nie wiadomo kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Dziś kolejny przelew,całe dopłaty na koncie.........ja pierdz......szok....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

powiesili licznik na stronie Armir spowrotem. jest 470 ml za Rś ktoś pamięta ile było zanim zdjeli spowrotem. A z bezpośrednich podobno zostało im tylko pół miliona do wypłacenia? ciekawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pół miliona, ale chyba rolników? To są śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę, że na premie dla urzędników w Warszawie wydaje się po 60 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IzaLP    1

u mnie decyzja z 20 maja, ale nadal nic...nawet złamanego grosza. jeszcze troche to tej calej dotacji braknie zeby za same nawozy zwrócić pieniążki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Też byłbym za tym że pół miliona rolników bo tak to 1/5 tej kwoty byłaby dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

24.05 - była wydana decyzja

27.05 - przyszła decyzja

01.06 - pieniądze na koncie

 

oprócz onw - mam pytanie bo u mnie na decyzji nie ma onw a co roku składaliśmy to przyjdzie 2 decyzja czy jak??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

U mnie decyzja 23.05 - wszystko poza RŚ , onw też więc pewnie Ci przyjdzie.

 

Ciekawe ile idą płatności i czy z tym tygodniem obecnie od wydania decyzji to się pokrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od wpisania na listę przelewów centrala ma 2 tyg na przelew. Wydanie decyzji i przelew nie są ze sobą powiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dzisiaj dzień dziecka i się doczekałem. Przyszły całe dopłaty bez ONW. Decyzje dostałem w piątek i na dopłaty i na ONW. Jestem po kontroli foto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj