phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No właśnie miała być dodatkowa pomoc dla młodych rolników w postaci większych dopłat a tym czasem ta "pomoc" polega na wypłacie dopłat na końcu kolejki (płatność MR) .

 

 

Nie pisz  bzdur  bo  ja miałem  Płatność  MR  i dostałem  2 dni  po uruchomieniu systemu  naliczającego tą   płatność także  to co piszesz to bzdury  totalne.

 

to że  tak płacą  dopłaty  zawdzięczamy PO-PSL 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Tempo wypłat utwierdza mnie w przekonaniu, że rząd kredytuje się na koszt rolnika. Jeśli dostałem decyzję, to środki powinny wpłynąć na konto natychmiast, a nie czekam na nie trzy tygodnie. Tu nie ma winy poprzedniej władzy.

Decyzję odebrałem w piątek. Gospodarstwo jest po kontroli weterynaryjnej. Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie zazielenienie, ktoś? coś? podkarpackie?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Napisano (edytowany)
Dnia 24.05.2016 o 07:35, marekfarmer napisał:

Nie pisz  bzdur  bo  ja miałem  Płatność  MR  i dostałem  2 dni  po uruchomieniu systemu  naliczającego tą   płatność także  to co piszesz to bzdury  totalne.

 

to że  tak płacą  dopłaty  zawdzięczamy PO-PSL 

 

Tak się składa, że i ja miałem płatność dla MR. Decyzja naliczona 24 marca na pełne kwoty dla wszystkich płatności do jakich był zgłaszany wniosek łącznie z płatnością dla MR. Po 2tyg doszedł przelew ale bez płatności MR. Czyży wina PO-PSL, że centrala z warszawy przetrzymuje kasę do dnia dzisiejszego mimo pełnego naliczenia ? Bo qr** nie mogę pojąć jaka może być przeszkoda w zrobieniu prostego przelewu....

 

Także ten tego dalej tkwij w przekonaniu jaki świat staje się lepszy....

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie pisz  bzdur  bo  ja miałem  Płatność  MR  i dostałem  2 dni  po uruchomieniu systemu  naliczającego tą   płatność także  to co piszesz to bzdury  totalne.

 

to że  tak płacą  dopłaty  zawdzięczamy PO-PSL 

A w życiu - to wina SLD i zaniedbań ich rządów O ludzka naiwności .... Ale że nadal są tacy co się dają łapać na podobną propagandę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ja mam powiedzieć jak BP blokuje mój wniosek i nie wpisują mnie na listę płatności? Decyzja wystawiona 25 marca i dwukrotna blokada w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj w radiu gadali, że samorządy wstrzymują wypłaty 500+, bo kasy nie mają. Rząd spóźnia się z przelewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie tak samo decyzja wystawione pod koniec marca na wszystko łącznie z MR, po 10 dniach był przelew ale bez MR. Wczoraj byłem w BP na poprawę nowego wniosku przy okazji zapytałem się o MR zaległego to mi baba powiedziała że nie naliczony jeszcze. Nosz Kur... ja się pytam jak nie naliczony jak decyzja przyszła z naliczeniem młodego rolnika i baba się zamknęła i już mi nie odpowiedziała dlaczego nie mam przelewu zaległego. 
Musimy Panowie i Panie czekać cierpliwie może w końcu znajdą dla nas kasę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A co ja mam powiedzieć jak BP blokuje mój wniosek i nie wpisują mnie na listę płatności? Decyzja wystawiona 25 marca i dwukrotna blokada w kwietniu.

Rządac rozmowy z kierownikiem bp i opiera*olic z gory na dol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dobrym przykładem na brak kasy jest to że zawsze wypłacają większość dopłat pod koniec miesiąca bo unia zwraca im kasę na przełomie miesiąców(co miesiąc), więc jak wypłacą np. w ostatnim tygodniu maja to potrzebują tą kasę tylko przez tydzień po na początku czerwca unia im już zwróci, a jakby wypłacili na początku maja to musieli by "założyć" przez cały miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Dzisiaj znowu przyszło pisemko z odroczeniem sprawy do 15.06.2016. Wcześniej miałem odroczenie do 15.05.2016. W agrobiznesie trąbili, że 95 % rolników ma kasę na koncie. Z tego jednak co widzę tutaj i co znajomi gadają to ciekawe skąd oni te dane wytrzasneli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapomnieli pewnie uściślić, że 95% dostało jakiekolwiek pieniądze co nie znaczy, że wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Dzisiaj znowu przyszło pisemko z odroczeniem sprawy do 15.06.2016. Wcześniej miałem odroczenie do 15.05.2016. W agrobiznesie trąbili, że 95 % rolników ma kasę na koncie. Z tego jednak co widzę tutaj i co znajomi gadają to ciekawe skąd oni te dane wytrzasneli?

 

Nie oglądałem Agrościemy ,ale jak mówili dokładnie tak jak piszesz że "95%rolników ma kasę na kontach " to jest to możliwe , bo ma kasę za coś innego np. mleko ,byki, , świnie itd , ,bo w rolnictwie dopłaty to nie jedyne pieniądze jakie trafiają na konto .

  a tak na poważnie to akcja "dopłaty 2015 " będzie mi się długo kojarzyć ze zdaniem jednego " z góry " że 2015r. był rokiem trudnym dla rolników ,susza i takie tam i że władza pomoże rolnikom szybszymi wypłatami dopłat za 2015r.  .  to ja dziękuje bardzo za taką pomoc jak składam wniosek w marcu 2015r, kontrolę foto robią w połowie września , raport dostaję na początku marca a kasy z dopłat do dzisiaj nie mam   .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Nie pisz  bzdur  bo  ja miałem  Płatność  MR  i dostałem  2 dni  po uruchomieniu systemu  naliczającego tą   płatność także  to co piszesz to bzdury  totalne.

 

to że  tak płacą  dopłaty  zawdzięczamy PO-PSL 

a czyją winą jest to,że mam MR, i cały pakiet innych i droczenie do 2 lipca!!!!!

Zapewne moją,że mam taki skomplikowany wniosek :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

16 maja dzwoniłem do agencji trafiłem ze mieli na biurku mój wniosek i wystawiana właśnie była decyzja  - Do dzisiaj nie przyszła .......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

Nie pisz  bzdur  bo  ja miałem  Płatność  MR  i dostałem  2 dni  po uruchomieniu systemu  naliczającego tą   płatność także  to co piszesz to bzdury  totalne.

 

to że  tak płacą  dopłaty  zawdzięczamy PO-PSL 

ta na pewno im..............

dziś weszła kasa za dopłaty,tylko jedna część... 1/4 całych dopłat.

gdzie reszta................... :( :( :( :( :( :(

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Tego nikt nie wie,zobaczymy.jak będzie tak jak teraz to masakra,wiadomo na kogo zegnać.......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Co wy się  tak sracie z dopłatami jak kilka lat  wstecz  dostałem 30 czerwca  do do tego dnia  mają  termin. ubiegłego roku  miałem koniec  marca  a wszystko cały system  działał  i  co  takie dobre PO-PSL  a nie wypłacało  wszystkim w grudniu.  Kto  jest winny  tego co się dzieje  z dopłatami 2015    już  niebawem  się  dowiemy  jak pójdzie  wypłata  za 2016 rok 

 

A pisanie  takich głupot  że   brakuje kasy bo poszła  na 500+   jest  po prostu  żałosne. i jak widać  na tym forum co poniektórzy słuchają ale nie rozumieją.  Zabrakło w paru  gminach kasy  nie na 500+  tylko na obsługę  związaną  z wydawaniem decyzji dla osób  mieszkających  za Granicą.  I to tylko w tych gminach  gdzie  rządzą  ludzie  opozycji  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Koledzy czy ktoś dostał decyzje z 18 maja ???

czy na koncie coś drgnęło ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Dzisiaj ponownie dzwoniłem do agencji poinformowano mnie iż decyzja została wydana 17 maja - Do dzisiaj nie przyszła i tego samego dnia wysłali zlecenie przelewu ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Kolego CEZAR u nas decyzja z 18 maja. Po kontroli foto. Dziś kasa na koncie całość razem z MR i ONW. Lubelskie, lubartowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Decyzja z 17 maja, dopłat brak, lubelskie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj