phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ryki    10

Oj Art jesteś niedoinformowany, i pod wpływem propagandy antyrządowej, ale cóż wierz sobie w co chcesz twoja wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ryki nie badz smieszny, przez ten czas to mozna by juz recznie policzyc

 

tak sie konczy rozdawnictwo, teraz szukaja pieniedzy tylko szkoda ze naszy kosztem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niedziałający system to wymówka kasa potrzebna na 500+ 

 

Mnie to nie dziwi poprzedni rząd stworzył system przez który głosów w wyborach nie dało się policzyć a co dopiero dopłaty tak skomplikowane naliczyć jak dla jednych to wydaje się proste to gratuluję poczucia humoru B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

niedziałający system to wymówka kasa potrzebna na 500+ 

nikt nikomu doplat nie zabierze na wyplaty 500 plus, polacy sami ta kase zorganizuja, w postaci wyzszych podatkow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

i suma sumarum wyjdzie że zabrali nie 500 a 700 bo za darmo wszystko się nie przeliczy i urzędnik swoje kosztuje a ktoś po drodze jeszcze musi na tym przykabacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Oj Art jesteś niedoinformowany, i pod wpływem propagandy antyrządowej, ale cóż wierz sobie w co chcesz twoja wola.

 

może jestem tylko co w tej sytuacji powiedzieć o Tobie (cóż wiesz w co chcesz twoja wola)

nikt nikomu doplat nie zabierze na wyplaty 500 plus, polacy sami ta kase zorganizuja, w postaci wyzszych podatkow itp.

 

jasne jesteś wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

To jest temat o dopłatach, a nie o wyższości jednej opcji politycznej nad drugą. Nie ma ludzi bez winy, gdzie była opozycja jak PSL z PO sp.... sprawę z systemem do dopłat ?  No i te zaliczki na dopłaty - przecież było wiadomo, że to kiełbasa wyborcza. Najśmieszniejsze jest to, że najwięcej zaliczek dostały powiaty, które zwyczajowo głosują na PiS - przypadek ? nie sądzę. U mnie pismo o odroczeniu do 10 czerwca i cisza. Nie, żebym z tego powodu płakał, ale kilka zakupów do gospodarstwa czeka w zawieszeniu. Z kasą w garści można jechać coś oglądać, a tak to tylko mogę się wk... jak okazje w ogłoszeniach przechodzą bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zawsze tak bylo i bedzie, ze zeby ktos zyskal ktos inny musi stracic . na 500 plus wiele rodzin zyska, ale statystyczny polak nie posiadajacy dzieci , lub ten zamozny bedzie stratny, co do wnioskow z kontroli foto to kolega dostal decyzje w czwartek, takze cos ruszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Widzę że ludzie dostają całe dopłaty razem z MR

Do mnie doszło jpo zazielenienie onw wysokobiałkowe a MR brakuje.. ciekawe kiedy doślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

ludzie piszcie jak ktoś dostanie jakiś przelew bo to jest jedyny sposób aby oszacować czy wogle coś wysyłają!

moim zdaniem ten problem z systemem to ściema. można było by to policzyć z ramienia powiatu zwykłym exelem jak by Trzeba było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10
Napisano (edytowany)

Masz rację z tym liczeniem np exelem, da się i jak się pracownik przyłoży to błędu nie będzie, ale jest coś takiego jak UE, która niby daje pieniądze, musi, powtarzam musi być przeprowadzona kontrola administracyjna wydatkowanych pieniędzy i ślad po tej kontroli. Jest też ETO (europejski trybunał obrachunkowy), Miałem dwa lata temu taką kontrolę z ETO tzn nie ja miałem ale na przykładzie mojego gosp kontrolowano prawidłowość pracy ARiMR, samochody to mi się na podwórku nie mieściły, pracownicy ARiMR od szczebla powiatu, poprzez województwo, po centralę, NIK, weterynaria od powiatu po województwo, i uwierzcie mi dyrektorzy z Warszawki bali się bardziej tej kontroli niż ja, jakby coś źle wypadło to traktowaliby to jakby cała polska źle robiła i źle wydatkowała te pieniądze. Konkludując, da się dobrze policzyć na kartce z boku, lub w exelu, ale ten NIESZCZĘSNY SYSTEM, też musi tak samo policzyć bez grosza różnicy, a on ciągle kuleje i pierdzieli sprawę. Np znamy stawkę JPO i ONW i przy tej samej powierzchni, i znanych stawkach źle "zaciąga" i są różnice. Więc uwierzcie że ten System musi działać bez zarzutu dla prawidłowych dopłat, mimo tego że dobry pracownik BP policzy na kartce i jest dobrze to decyzja nie może być wystawiona. Ale rozumiem rozżalenie rolników szczególnie tych co nic nie dostali, bo co konia......, Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać, ja też ciągle czekam na część płatności.

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Też jeszcze ani złotówki nie dostałem. Jestem po kontroli bkm - w październiku - protokół w połowie listopada dostałem - odesłałem,  a początkiem stycznia protokół był już w BP. I od tego czasu cisza. Jest fajnie - jedyne pocieszenie, że jak była kontrola to się psychicznie i finansowo nastawiłem, że dopłaty dostanę w czerwcu - i się nie pomyliłem :-)

A i jeszcze kontrole - szczęśliwie jestem losowany 3 rok z rzędu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Chyba jesteś ostatnią osobą która wierzy w niedzialajacy system,uwierzylbym w to gdyby nie znajomi którzy juz ,,dawno" mają całość ..zobaczysz ze pieniędzy zabrakło.PO dało zaliczki za Onw (haha) i następny podrzucony śledź przez PO to uchodźcy ,,juz podpisane" dosłownie przez nich a teraz Polska dostanie karę i kto jest winny PO czy PIS.Nie jestem pisiorowcem bo jak widzę ich politykę to oslabią polskiego złotego i to mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Witam , ja też ani złotówki nie dostałem tylko w miesiącu marcu przyszło mi pismo ,że decyzja zostanie wydana do 15 Maja hmmm.... dziś mamy 16 i cisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

Też tak miałem i dostałem następne odroczenie do czerwca.
Czekaj na listonosza...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dostałem dopłaty już dawno i cieszę się, że za rządów PIS-u jest porządek, dają najpierw ludziom odpowiedzialnym i wykorzystującym otrzymane środki w sposób racjonalny.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

To wytłumacz jak na podstawie samego wniosku na dopłaty odróżniają ludzi "odpowiedzialnych i wykorzystujących otrzymane środki w sposób racjonalny". od reszty :blink: ,

  Jak dotąd przelano mi trochę ponad 60% przyznanych już pieniędzy 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja na razie dostałem ok. 1/3 dopłat przy 2 (dopłaty i RS) odroczeniach do 30.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10
Napisano (edytowany)

Chyba jesteś ostatnią osobą która wierzy w niedzialajacy system,uwierzylbym w to gdyby nie znajomi którzy juz ,,dawno" mają całość ..zobaczysz ze pieniędzy zabrakło.PO dało zaliczki za Onw (haha) i następny podrzucony śledź przez PO to uchodźcy ,,juz podpisane" dosłownie przez nich a teraz Polska dostanie karę i kto jest winny PO czy PIS.Nie jestem pisiorowcem bo jak widzę ich politykę to oslabią polskiego złotego i to mocno

Jeśli odnosi się to do mnie to ja nie piszę o tym czy pieniądze na dopłaty są czy ich nie ma bo tego nie wiem. Ale wiem że bez wystawionej i zatwierdzonej decyzji nikt nie wypłaci pieniędzy. Wiara nie ma tu nic do że czy. Ja piszę tylko o tym co wiem na pewno, a nie co mi się wydaje. Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Dostałem dopłaty już dawno i cieszę się, że za rządów PIS-u jest porządek, dają najpierw ludziom odpowiedzialnym i wykorzystującym otrzymane środki w sposób racjonalny.

 

według twojego rozumowania wszyscy po kontrolach to ludzie nieracjonalni i nieodpowiedzialni gratuluje tak wielkiej inteligencji ciekawe czy długo nad tym myślałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dostałem dopłaty już dawno i cieszę się, że za rządów PIS-u jest porządek, dają najpierw ludziom odpowiedzialnym i wykorzystującym otrzymane środki w sposób racjonalny.

 

Lubu dubu , lubu dubu , niech żyje nam prezes naszego klubu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem nie dzwonić do Warszawy, ale zaczyna trochę mnie wkurzać sytuacja, gdy decyzja z 25 marca i kasy brak. 15 min. wisiałem na telefonie, bo pracownica musiała wszystko posprawdzać. I tak biuro powiatowe z nieznanych jej przyczyn blokuje mi przelewy, tzn nie wciąga na listę płatności. Po wciągnięciu na taką listę Warszawa ma 2 tyg na wykonanie przlewu. Ja mam podstawowe, mr, bydło i krowy. Zazielenienie podobno ruszyło 28 kwietnia a MR jeszcze w zeszłym tyg był zablokowany a dzisiaj widziała, że chyba odblokowli, ale oficjalnego komunikatu jeszcze nie ma.
Zadzwoniłem więc do kobiety prowadzącej mój wniosek. Powiedziała mi, że przy wprowadzaniu do systemu czy coś wyskakują błędne kody i Warszawa musi je usunąć. Takich osób ja ja w moim biurze jest więcej. Kontroli i błędów nie było.
Co do pism odraczających załatwienie sprawy to chodzi o wydanie decyzji. Ja miałem przedłużenie do 31 maja a decyzję wystawioną 25 marca a to kiedy będzie przelew to nie ma związku z pismem. Jak zapytałem czy jak bedzie przelew to dostanę wszystko jednocześnie to coś naklepała, że mogą to być przelewy z różnych działań. Na koniec rzuciła mi słynne hasło, że mają czas do 30 czerwca i tyle.
Podsumowując g...się dowiedziałem i trzeba nastawić się chyba na czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Niedziałający system to sciema na 100% mi decyzję wystawili w marcu na wszystko czyli MR JPO BYDLO ZAZIELENIANIE i przeleli czesc kasy takze dlaczego wszystkiego nie wyplacili skoro juz dawno wiedza ile maja wyplacic? Jednak obietnice beaty mydlo i andreja grudy drogo kosztuja a glupi rolniki co slepo wierzy pisiorom poczeka a jak zaczna szumiec to ksiadz z oltarza upomni i skarci. A ci wielcy dzialacze od protestow teraz lansuja sie na salonach i pilnuja swoich stołków.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj