phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Renault85-15TX    190

Własnie, dostał ktoś ostatnio zazielenienie albo MR??? A tak poza tym idą wgl jakieś przelewy z dopłatami? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ta u mnie cztery odroczenia,ciekawe czy przyślą piąte :D


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygri    0

Ja mam odroczenie do końca czerwca, przez tyle lat te same łąki 8ha i 7ha ornego nic się nie zmieniło. Nie rozumiem co tam jest takiego skomplikowanego. Przy następnych wyborach ode mnie głosu nie dostaną za tą ciemnotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Żadnego pisma nic,zaliczki zero,nawet o żadnej kontroli nic nie wiadomo,totalne zero.
Nawet zapomnieli pismo wysłać o odroczeniu.Doradzcie który sklep najtańszy gdzie zamawiacie najkorzystniej na opryski,muszę szukać oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W firmie A... k z Golubia bywa tanio, ale jak się jest ich stałym klientem. Tam wszystko zależy od ilości, bo im więcej tym taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

skoro system ruszyl to nie wiem po co te kolejne odroczki, wydatek pieniedzy i zabieranie pracownikow agencji czasu. a czas ucieka, za chwile zrobi sie polowa maja, kasa powinna plynac grubym strumieniem do rolnikow zeby sie wyrobic, a tu tylko odwlekanie na ostania chwile, cyrk bedzie jak w drugiej polowie czerwca System zacznie NAPRAWDE fiksowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Tak sobie dzisiąj przemyślałem wczorajszą rozmowę z pracownikiem BP że oni mogli dostać rozkaz z góry żeby takie kity wciskać rolnikom.

W banku spółdzielczym pani mnie dziś uświadomiła że żadnych przelewów z ARiMR dawno nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Wczoraj dostałem przelew.

Wszystko oprócz ONW, gdzie nie ma decyzji jak na razie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Zazielenienie: kto kolwiek widział kto kolwiek wie :ph34r:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

hehe kiedyś był taki program w tv napisz do nich a przy okazji zapytaj czy moich dopłat nie widzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja odwołałem się od pierwszego odroczenia i mam decyzję, że muszą wydać decyzję o dopłatach do 13 maja. Ciekawe co zrobią, mam zazielenienie, RS, ONW, strączkowe i zwykłe na sporej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

u mnie minal miesiac od wystawienia decyzji...i nic sobie nie robia z tych 10 dni

Mam to samo- decyzja z 07.04., kasy do dzisiaj brak :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

za chwile zrobi sie polowa maja, z wyplatami doplat powinno cos ruszyc, a mam wrazenie ze ustalo, wiekszosc chyba nadal czeka na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

decyzja 14.04, wczoraj cała kasa na koncie, rolnosrodowiskowe dostałem odroczenie w piątek do końca maja, ONW brak, ani kasy ani decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Miałem odroczenie do 15 Maja nawiedziłem Agencję rolną w 5 Maj i wystawili mi decyzję i ma być przelew na konto do 15 maja jak będzie zobaczymy...Trzeba nawiedzać naciskać to coś się będzie  się działo bo tak nic czerwiec Pewny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ciekawe co mają zrobić z MR jak rzekomo przelewy zablokowane? W moim biurze siedzą za drzwiami z elektronicznym zamkiem. Najpierw musisz zapytać się takiej starej .... co i jak a ta sprawdzi kto prowadzi wniosek. Ta osoba nawet nie raczy wyjść tylko jedna drugiej telefonicznie tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

za chwile zrobi sie polowa maja, z wyplatami doplat powinno cos ruszyc, a mam wrazenie ze ustalo, wiekszosc chyba nadal czeka na kase

 

Zawsze mogą wysłać pisma, że ze względu na skomplikowany charakter sprawy termin rozpatrzenia wniosku zostaje wydłużony do końca lipca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolam    0

Witam

Troche odbiegne od tematu doplat z 2015.

Czy ktos ma moze podzielic sie wiedza, jaka byla srednia doplata do hektara(tj od 2005 r.) przez poszczegolne lata do dnia dzisiejszego?

Interesuja mnie dane szczegolnie z Mazowieckiego, najlepiej powiat Wegrow.

Ostatnio bylo to srednio 900zl/hektar??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Witam jak wspominałem że byłem w Agencji Rolnej że mi wystawili decyzję i dziś własnie wpłyneła dopłata na konto wszystko całość ... Odroczenie miałem do 15 Maja ...Zamoiskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Czy to prawda ze w tym roku jak się podaje  łąki do dopłat bezpośrednich to nie można tylko skosić łąki tylko trzeba  też zebrać trawę ?? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Płatności takie Jpo , zazielenienie, strąnczkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Galan jestes chyba pierwsza osoba która po kontroli foto dostała kase.Ja pytałem dzisiaj u nas w Biłgoraju w arimr to jeszcze nikomu nie wystawili decyzji bo musza rzekomo siedziec wszyscy na sali obsługi - wnioski,zwietzaki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj