phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

bizon1    242

Nie ma co się martwić kiedyś będą , teraz coraz bardziej wierzę pracownikowi BP że niektórym dopłaty za 2015 bedą razem z 2016 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Hmm, czarno widzę to "przesunięcie terminu". W żadnej ustawie nie ma takiej opcji. Owszem, MOGĄ rozpatrzeć po terminie, ale pod sankcją kar i odsetek. I żadna "siła wyższa" tego nie zmieni.  Gdyby problem z systemem był spowodowany na przykład porzuceniem kontraktu przez dostawcę, to jest to zdarzenie niezależne. Siła wyższa jest dość dokładnie opisana i zawalenie sprawy przez ARiMR to nie jest siła wyższa, nie da się tego pod taki argument podciągnąć.

Unia takiego tłumaczenia, jak tej pani BP nie przyjmie, ale widać na ciemną masę to działa.

Ktoś im każe takie info rozpowszechniać.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@ jahooo Ustawę to teraz się robi expresem ,przewaznie w nocy ,jutro sie obudzisz i ustawa odpowiednia już jest - są ważniejsze potrzeby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyklad ktoś sklada na 7 ha a kontrola stwierdza 7 ha, jest wszystko ok, K.A. nie wywala błędów i system chodzi dobrze to w 5 min i masz wniosek zatwierdzony.
Ale ktoś składa na 7 ha i ma dużo dzialek na części jest DR 13-/+ i musza przerzucać powierzchnie, do tego dzialki są nie spójne,trzeba dzielic, to schodzi.
Wniosek wnioskowi nie równy.

Tak samo jak z wypełnianiem.
Wczoraj mialem kolesia co ma 40dzialek i nie wiedzial czego i ile ha ma na działce, i gdzie ta działka jest. Zeszło lepiej niz 3 h. Ale w sobotę byl kolega co ma ok 200 i zeszło mi 6 ha. I teraz pytanie ile od kogo wziasc za wypełnianie? Ktoś nie uwzględnia ze w tym czasie bym drugi taki sam wniosek zrobil i zarobil wiecej, a tak nie wezmniesz bo nie pasuje, kto jest stratny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
Napisano (edytowany)

Sztuka to sztuka - może lepiej brać z 1ha ? 15ha w 46 kawałkach  - sam miód składać wniosek o dopłaty

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja nie mam 10 ha, a ewidencyjnych działek 50, w BP ciągle transfery leżą na półce nawet nie sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2
Napisano (edytowany)

No to jakiś obłęd a nie dobra zmiana ...! Miałem przedłużenie do 29.04 i cisza , ciekawe co jest ??? Kontrola namieszała mi we wniosku namierzyła więcej łąki niż jest ( ciekawe jak to możliwe gdy nie ma  widocznych granic i powinno być wszystko proste) i teraz przez partacza mój wniosek sobie leżakuje ;[ 

 

 

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Czy ktoś dostał rolnośrodowiskowe? Ja BP Lublin dostałem w polowie kwietnia bezpośrednie i pod koniec ONW.

 

Mi EKO wczoraj przelali, decyzja z 13 kwietnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Przyklad ktoś sklada na 7 ha a kontrola stwierdza 7 ha, jest wszystko ok, K.A. nie wywala błędów i system chodzi dobrze to w 5 min i masz wniosek zatwierdzony.

Ale ktoś składa na 7 ha i ma dużo dzialek na części jest DR 13-/+ i musza przerzucać powierzchnie, do tego dzialki są nie spójne,trzeba dzielic, to schodzi.

Wniosek wnioskowi nie równy.

 

Tak samo jak z wypełnianiem.

Wczoraj mialem kolesia co ma 40dzialek i nie wiedzial czego i ile ha ma na działce, i gdzie ta działka jest. Zeszło lepiej niz 3 h. Ale w sobotę byl kolega co ma ok 200 i zeszło mi 6 ha. I teraz pytanie ile od kogo wziasc za wypełnianie? Ktoś nie uwzględnia ze w tym czasie bym drugi taki sam wniosek zrobil i zarobil wiecej, a tak nie wezmniesz bo nie pasuje, kto jest stratny?

U mnie tak było , pojechalem pytać co z moim wnioskiem - 15 minut i sprawdzony a następnie przekazany do wystawienia decyzji . A gdybym nie pojechał się przypomnieć do bp to kto wie może dalej lezalby nie ruszony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Dokładnie jak kolega napisał też byłem dziś samego rana i się upomniałem i już sprawdzony do wystawienia decyzji...Zamoiskie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

W Warszawie pani mi powiedziała że w piątek zaczął działać system do dopłat rolnośrodowiskowych ale kiedy przelewy będą to ta pani nie wie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

W Warszawie pani mi powiedziała że w piątek zaczął działać system do dopłat rolnośrodowiskowych ale kiedy przelewy będą to ta pani nie wie :-/

To pani ci kit niestety wciska.ja rolno dostałem w grudniu.pozostało zazielenienie i onw,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

a orientuje sie ktos kiedy rusza doplaty do mleka? ten grosz do litra, jako wsparcie dla producentow mleka z powodu niskich cen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Dopłaty do mleka dopiero koło Czerwca i dokońca Czerwca wypłacą jeszcze troszka trzeba poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Galan - powiedzieli ci jak byłeś w arimr kiedy zaczną wydawać decyzje po kontroli foto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Miałem kontrol z FOTO  jak już wczesniej spominałem że byłem rano w Agencji to wystawiali mi decyzję tak już mam decyzję kasa ma być do 10 dni na koncie może i wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5

u mnie minal miesiac od wystawienia decyzji...i nic sobie nie robia z tych 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Bezpośrednie mi wpłynęły ale ONW brak, byłem w agencji i się dopytałęm co i jak. Pani powiedziała mi, że nie ma takiej pozycji u nich w systemie zaznaczonej tak jakby ktoś to pominął... Kazałem to posprawdzać i jak myślicie naliczą mi to? W końcu mi się to należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dzisiaj składałem wniosek na 2016 r i osoba przyjmująca powiedziała że decyzje z kontroli foto są już wysyłane i niby mają się wyrobić do 30 maja, BP w Puławach więc jest szansa ze coś kasy wpłynie a swoja droga jeszcze nie spotkałem nikogo kto by miał juz 100% dopłat za 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A ja dzisiaj kolejną odroczkę od RS dostałem do 14.06 pierwsza była do 30.04 zaliczka i nic po za tym...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj