phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7577

To nie prawda że system nie działa to celowa robota , by tylko nie wypłacić zwlekać do konca Czerwca , aby zyskać na czasie ...Tak slą odroczenia i stara śpiewka że system nie działa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak może nie działać jeśli dookoła ludzie dostają kase czy to 5ha czy to 100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ciekaw jestem gdzie jest pan który tak darł morde w tamtym roku jak szedł na warszawe z rolnikami jakoś cisza teraz ,gdzie mamy izby rolnicze gdzie jest partia która utożsamia sie z wsią , a jakoś nikt sie nie interesuje tematem dopłat wszyscy mają w d*pie każdy siedzi przy korycie i siedzi cicho a jak zaczną się zbliżać jakiekolwiek wybory to wtedy wielkie zainteresowanie rolnikami ,banda złodziei ,i szubrawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mozliwe ze nasza kasa jest ulokowana i ktos na tym zarobi spore pieniadze, jak by nie bylo, w porownaniu z tamtym rokiem to blisko pol roku roznicy, przy takiej kwocie to sa kolosalne pieniadze nawet z niewielkich odsetkow, problem w tym ze wielu z nas rolnikow musi brac kredyt i tracic przy tym ciezko zarobione pieniadze, wiadomo , kredyt kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale zobaczcie jaki plus jest tego rolnik stał się zależny od jałmużny z UE kiedyś nie było kredytów na zakup ziemi na maszyny i ludzie kupowali a dziś nie ma dopłat to co drugi by pola nie obsiał oj czas już chyba o nich zapomnieć to się gospodarstwa szybciej powiększą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

Przykre, ale prawdziwe. Jeszcze tylko krótkowzroczni niech pobiorą kredyty na modernizację  coby mieć trochę nowego lakieru w obejściach i polski chłop ponownie w dybach u pruskiego pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Tylko jak nie bylo dopłat i tej pipszonej uni to rolnik za swoje prodokty dostawał normalna zapłatę a nie ochlapy od pośrednika bo on się musi na rolniku zbambrzyc .A i jeszcze jedno i z zachodu nie pchali padliny i różnej chabaniny tak ze jak rolnik sprzedaje mięso czy mleko po kosztach to nic dziwnego ze czeka na cos co mu się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

wczoraj przyszło pismo odraczające płatności rolnośrodowiskowe do 10-06-2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ciekawe jak to dalej bedzie po 2020 roku, dzis bez doplat czarno to widze,  na poczatku gdy wesli doiplaty mozna bylo je uznac jako zysk, dzis niestety ida w koszty produkcji. jak ich zabraknie moze byc ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Jak dopłata idzie w koszty produkcji to zostaje ci zysk z tego co urośnie... Jeśli tak nie jest to pracujesz za darmo a masz ukryte żródło dochodu z którego dokładasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Raczej chodziło mu o to że jak weszły dopłaty to był takjakby dodatkowy pieniądz za darmo a teraz żywność nie potaniała, w skupie za zboże bierzesz tyle samo ale koszty produkcji wzrosły o tyle że zjadły tą dopłatę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale zobaczcie jaki plus jest tego rolnik stał się zależny od jałmużny z UE kiedyś nie było kredytów na zakup ziemi na maszyny i ludzie kupowali a dziś nie ma dopłat to co drugi by pola nie obsiał oj czas już chyba o nich zapomnieć to się gospodarstwa szybciej powiększą B)

 

Tylko porównaj ceny maszyn i ziemi z przed wejścia Polski do Unii a teraz ;)  Ileż to teraz mamy więcej do zapłacenia niż przed wejściem do Unii - atesty maszyn , kursy , szkolenia , opłaty ...

 

  Dopłaty to tak rolnik ma tylko chwilę w rękach i jak tak dobrze pomyśleć to jest tylko kozłem ofiarnym , bo "spadają mu z nieba pieniądze" a tym czasem te pieniądze napędzają usługi i handel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Przed wejściem do UE nie było 90% bzdurnych przepisów. Prawie w każdej gminie funkcjonowała lokalna gorzelnia, ubojnia, masarnia. Większość rynku zbytu to były firmy lokalne, odprowadzające lokalnie podatki, dające zatrudnienie. A dziś sprzedajemy wielkim koncernom - tytoń, buraki, żywiec, większość zbóż. Gdyby od następnego roku zabrać dopłaty, to Polska zapłonęłaby jak długa i szeroka. Dlatego rzuca się ochłapy, co roku mniejsze, ale jednak. Żeby kupić spokój.

 

U mnie też odroczenie  do 10.06. Poczekam ze spokojem. A jak przedłużą termin składania wniosków do 15 czerwca, to złożę w przedostatnim dniu, żeby mieli ch.... co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tylko te bajki że im wcześniej wniosek złożysz to coś tam.... ni jak się ma do rzeczywistości bo jakimś trafem wniosek złozony na poczatku kwietnia zaczeli kontrolować dopiero rok później.... Kwestia Twojego odstania w kolejce pod koniec terminu. Twój wybór bo nikomu więcej krzywdy nie zrobisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
Napisano (edytowany)

Ale już zaczynają znowu propagandę piać, że wcześniej trzeba składać wnioski, bo szybciej rozpatrzą. A mam to w d....., termin złożenia nie ma się nijak do terminu rozpatrzenia. Na żniwa kasa też się przyda.  A przy wyborach za 3 lata o tym burdelu z dopłatami nie zapomnę. Udało sie wykopać jednych kolesiów, to i drudzy, jak się nie ogarną, długo przy korycie nie postoją.

 

PS:

Składam wniosek przez internet i nie stoję w kolejkach, więc niewiele mnie to kosztuje.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Słychać coś o zaległych przelewach MR ???


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też jestem ciekaw. Zadzwonić i zapytać wprost kiedy ruszą przelewy. Ja mam naliczone, decyzję wydaną tylko przelewu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A czy czasem nie ma juz oficjalnego przedłużenia o miesiąc na składanie wniosków ? Bo cos gdzieś czytałem ale nie na stronie ARiMR ...

Ja dużo razy skladalem ostatniego dnia kolo godziny 19 i kolejek nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

wczoraj jak byłem w BP to nic oficjalnie nie wiedzieli 

ale nie oficjalnie tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Sukces moi drodzy sukces ...... mam tak za***iście skomplikowany wniosek że teraz do 10 czerwca będą rozpatrywać, jakby nie mogli napisać. Ze względu na brak systemu i brak kasy płatność dostanie pan za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Panie -Panowie ruszył dziś system naliczania FOTO, już naliczają :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potwierdzam od dzis dziala system do foto do zatwierdzania wnioskow i naliczania decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj