phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

koledzy rolnicy prosze o info jak wygląda kontrola cross-compliance czyli wzajemnej zgodnosci w gospodarstwie i czy mierzone sa wszystki dziłki zgłoszone do płatnosci obszarowej co dokładnie mierzą i sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie sprawdzali kompletnie wszystko co tylko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

U mnie sprawdzali kompletnie wszystko co tylko jest możliwe.

tzn co dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tzn co dokładnie

wszystko zależy który wariant badają czy tez wszystko. Atest na opryskiwacz,uprawnienia na opryskiwacz,książkę opryski,pomieszczenie na opryski,jakie srodki stosowałeś itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Niektórzy jeszcze nic nie dostali, np. ja nie mam nic oprócz informacji o zablokowaniu wniosku przez centralę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko zależy który wariant badają czy tez wszystko. Atest na opryskiwacz,uprawnienia na opryskiwacz,książkę opryski,pomieszczenie na opryski,jakie srodki stosowałeś itp.

Do tego jeszcze ewidencje sprzedawanych towarów z gospodarstwa, przechowywanie płodów rolnych, nawozów, olejów i paliw, dokumenty na np. zużyty olej silnikowy, gdzie myje się ciągniki (najlepiej mieć paragon z myjni) itp. Czyli wszystko co tylko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

wszystko zależy który wariant badają czy tez wszystko. Atest na opryskiwacz,uprawnienia na opryskiwacz,książkę opryski,pomieszczenie na opryski,jakie srodki stosowałeś itp.

czy w kontrola wzajemnej zgodności obejmuje kontrole i pomiar upraw 

 w kontroli na miejscu  metodą  inspekcji terenowej nie sa sprawdzane wszystkie działki?

natomiast wkontroli metodą foto 100 % działek czy mama racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

Robją w durnia całkiem teraz zapowiedzieli ruszenie systemu z kontroli FOTO  na 10 Maj pojebani są całkowiecie , tak będzie pszedłużane do konca czerwca ...Zamoiskie dziś dzwoniłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

czerwiec jak nic, przy dobrych wiatrach wystawią decyzje w maju to kasa 3 lub 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie/Panowie złozyłem juz wniosek do agencji ale kupiłem jałowkę młodą nie ma 2 lat(musiałem kupić) , chciałem korektę wniosku zrobić i dodać ta sztuke do dopłat to powiedzieli ze trzeba wniosek wycofywać pisac wszystko na nowo cały wniosek i od nowa składać, takie wnioski wtedy jako ostatnie sa rozpatrywane. Jak dzwoniłem do ARiMR to powiedziałe ze tylko oświadczenie trzeba pisac do wniosku o przybyłej sztuce. Gdzie tu prawda/ ?

 

Wycofać wniosek i złożyć nowy wniosek dopisując ta sztuke, tak powinno byc poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Czyli kobiecina powiedzila dobrze o wycofaniu i ponownym złozeniu. To nie skorzystam bo wniosek wtedy na końcu beda rozpatrywać. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy w kontrola wzajemnej zgodności obejmuje kontrole i pomiar upraw

w kontroli na miejscu metodą inspekcji terenowej nie sa sprawdzane wszystkie działki?

natomiast wkontroli metodą foto 100 % działek czy mama racje

W każdej kontroli FOTO czy KnM moze byc sprawdzana powierzchnia wszystkich lub części dzialek w gospodarstwie, w zależności jak jest typowanie na całość czy na czesc dzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli kobiecina powiedzila dobrze o wycofaniu i ponownym złozeniu. To nie skorzystam bo wniosek wtedy na końcu beda rozpatrywać. Dzięki za info.

 

Zakładając ze w twoim BP jest 5000 wnioskow składanych w kampani 2016, pewni złożyło na ta chwile max.2000 /2500 wnioskow to jeśli złożysz wycofanie wniosek i złożysz następny wniosek to i tak będziesz w środku z kwota powiększona o ta sztuke. Twój wybor.

Jak zmierzą powierzchnię większą niż jest deklarowana to jakieś kary będą??

 

wszystko zależy od wielu rzeczy. Kody DR 13- i 13+ sie rekompensują. Kiedyś bylo tak ze jak zmierzyli wiecej niż PEG to liczyli nie zadeklarowanie do powierzchni PEG, teraz to nie wiem. Stopień zmniejszeń zaczyna sie od 1% obcięcie dopłat jak przekracza 3% jest przedeklarowanie powierzchni. Jak mi sie % nie pomieszaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Własnie się tego obawiam, mam działki które nie są scalone ale nie ma już miedzy która je dzieliła i mam obawy że powierzchnia zmierzona może wyjść większa niż jest w PEG. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Własnie się tego obawiam, mam działki które nie są scalone ale nie ma już miedzy która je dzieliła i mam obawy że powierzchnia zmierzona może wyjść większa niż jest w PEG.

 

Jak masz scalone to mozesz wystapic do swojego BP o PEG dla nich i o nowe mapki, dołączysz kopie mapy podziałowej i jakas informacje o powierzchni, wtedy moze w BP LPIS zrobi scalanie i podadzą tobie informacje o PEG. PEG przy scalaniu nie musi byc wyższy o tych PEG-ow dzialek scalonych. Policz sobie powierzchnie Np przy 10 ha musial byś mieć 0.30 ha za Malo podane. przy kontroli Foto czy KnM to wychodzi, przy normalnej obsłudze juz nie(chyba ze masz cos zalesione lub będziesz zalesial, myślę ze wtedy by wyszlo). Juz wiesz ze będziesz mial kontrole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Dziś kolejna decyzja o odroczeniu do 1 czerwca.śmiechu warte :-) :-) :-)


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

dziś kolejne pisemko bp odroczone do 20 czerwiec poprzednie odroczenie 1 maj lepiej niech naliczają i ograniczą ta papierolgię bo koszty tych pisemek rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

@Robert55555 dzięki za wyjaśnienie. Co do kontroli to nie wiem czy będzie ale znając moje szczęście to pewnie będzie jak co roku do tej pory.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tym opóźnieniem przez wycofanie wniosku i ponownym złożeniu to nie prawda - zawsze składam ostatniego dnia a w ubiegłym roku jakoś na poczatku czerwca i zawsze decyzją styczeń a w tym roku kwiecień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1
Napisano (edytowany)

Dzisiaj pismo o kolejnym odroczeniu z 29 kwietnia poprzednie a teraz do 10 czerwca

Edytowano przez CEZAR76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj