phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

nightmare    81

ktos moze kozystal z kredytu na poczet doplat? jakis czas temu wzielem potrzebne zaswiadczenie z agencji, zadzwonilem do banku, wtedy to jeszcze nie ruszylo, pani z banku powiedziala ze tyle z tym zachodu ze ludzie rezygnuja, czy faktycznie tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

My wzięliśmy, trochę to trwało koło 2 tygodni ( papierki) umowę kredytową podpisaliśmy w wielki czwartek
Polisa, zaświadczenie o niezaleganiu w krus, o wysokości udzielonej pomocy de minimis . Poręczenie to weksel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Mam pytanie do roberta i innych znawców z ARiMR - co zrobić, gdy PEG w nowym wniosku jest zerowy lub nieokreślony ? Kontrola poprawności wykazuje błędy, a nie chce mi się potem bujać z wyjaśnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Podać tyle ile uprawiasz i tyle, u mnie co roku zerują peg na jednej działce bo na rogu jej stoi dom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Potrzebne jest jeszcze te zaświadczenie z arimr na jaką kwotę. Konta nie trzeba zakładać. Tylko akurat nasz bank ma podpisaną umowę na te kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

4.03 dostałem pismo o przedłużeniu terminu na rozpatrzenie wniosku do 30.06 a wczoraj przyszła decyzja na jpo,zazielenienie ,wysokobiałkowe,młody rolnik,bydło,krowy ,owce.Czekam jeszcze na onw i rś.Małopolska pow.nowotarski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

...chołchozy... [/font][/color]

Kołchozy kolego, kołchozy :) Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

w banku powiedzieli ze niukt z tego kredytu nie skozystal, pomimo ze gmina miala kontrole foto , poprostu duzo zachodu z tym, no moze jak by ktos mial naprawde duzo ha, w moim przypadku odradzili, stwierdzili ze lepiej suszowy, a jak nie to nawozowy kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Dziś dzwoniłem do agencji zapytać co z moim wnioskiem (miałem przedłużenie do 29.04). Pani odpowiedziała mi że dla osób z kontrolą i programami RŚ dopłaty są wstrzymane przez górę z Warszawy. Systemu niby nie ma, może ruszy w następnym tygodniu a może pod koniec miesiąca. Z tego co jeszcze mi powiedziano to też dla nich ta sytuacja jest ciężka bo chcieliby naliczać płatność i zająć się wnioskami na 2016 ale nie mogą.

 

Ma przyjść kolejne przedłużenie, pewnie do czerwca. Kolejne kilka tysięcy listów pójdzie do rolników i wielkie oszczędzanie Obajdka dalej trwa...

 

Ja będę się cieszył jak dopłaty przyjdą do końca maja, ale coś w to wątpie :(

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Co do kredytu to u mnie we wsi 3 osoby miały foto 2 skorzystały z kredytu 20 ha i 40 ha prowizja 0,25 punkta procentowego i to wszystko. Dlatego banki nie są zabardzo zainteresowane, dużo roboty bardzo mało prowizji. Odsetki całe pokrywa agencja termin spłaty 14.07.2016. Także babka w banku u ciebie jakaś leniwa. Bo kredyt naprawdę promocyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Decyzja 12 kwiecień, kasa 22 kwiecień (bez zazielenienia)

 

Decyzja ONW  12 kwiecień, kasa 25 kwiecień

 

Decyzja EKO 13 kwiecień, kasy brak

 

 

Woj. Pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie do roberta i innych znawców z ARiMR - co zrobić, gdy PEG w nowym wniosku jest zerowy lub nieokreślony ? Kontrola poprawności wykazuje błędy, a nie chce mi się potem bujać z wyjaśnieniami.

 

Nie wiedzialem ze jestem takim znawcom, dziekuje koledze. Mozesz podać taka powierzchnie jaka zmierzyles lub uważasz ze taka masz powierzchnię. Zawsze mozesz wystapic do agencji o podanie PEG-u. Mam pytanie dlaczego nie ma pegu? Scalanie dzialek bylo czy moze podział dzialki albo działka nie byla składana do płatności w 2015.Moze zmienil sie arkusz mapy dla tej dzialki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Scalanie działek jest w trakcie. Wniosek na 2015 był składany -  czeka na rozpatrzenie. Mapy się nie zmieniły. Część działek ma PEG =0, a część nie ma wogóle podanej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

I co się przejmujesz. Pisz swoje tak jak jest w rzeczywistości. PEGi nie są święte. U nie musieli zmienić po odwołaniach i kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

To wszystko pojebane unas ma 120 ha i nie miał kontroli i nie wypłacili jeszcze mu wszystkiego, na raty cykają 3 transze dostał tak tylko  12 tyś mu wypłacili  a zalegają jeszcze 60 tyś.Niech nie pier...lą że system nie działa bo kasy nie mają i tak cykają a kto maiał kontrolę FOTO  jak ja- to może czerwiec złapie zanim wypłacą taka jest prawda. Wyatarczy tego kłamania że system nie działa bzdura ...Lubelskie -Zamoiskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Popieram kolegę powyżej - mój znajomy 71 ha - nie miał kontroli żadnej - i nie dostał ani złotówki, ja za to miąłem kontrolę - ale też ani złotówki - do dzisiaj miało być zakończone z RS pisma nie dostałem żadnego o przedłużeniu terminu - ciekawe co będzie - kasy nie mają i tyle a ja muszę w polu robić i te pieniądze zawsze na to szły a teraz nie dosyć że ubiegły rok była susza i w kukurydzy było 2 t z hektara to jeszcze na kukurydzę sprzed dwóch lat mi nie zapłacili i ganiam się po sądach, omal mi gospodarstwa nie wywrócili bo finansowo nie dało się tego pospinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

już dawno temu pisałem kasy brak a oni w zaparte system, wszyscy aby do koryta sie dostać najlepiej państwowego jakoś wczesną wiosną wielu przed kamerami się wypowiadało o dopłatach a teraz wszystkim nagle mowe odjeło aby powiedzieć sory panowie i panie kasa pusta tylko piepszą trzy po trzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja miałem trzy kontrole w 2015 roku i kasa już dawno na koncie. A Wy coś słabo jedziecie na tych waszych hektarach, że na dopłaty czekacie jak na zbawienie. A mówią, że duże gospodarstwa mają o wiele niższe koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

termin rozpatrzenia sprawy dotyczacej przyznania platnosci przedluzony do 30 czerwca. pisma listonosz wszystkim w kolej roznosil, takze jeszcze trzeba poczekac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

To wszystko pojebane unas ma 120 ha i nie miał kontroli i nie wypłacili jeszcze mu wszystkiego, na raty cykają 3 transze dostał tak tylko  12 tyś mu wypłacili  a zalegają jeszcze 60 tyś.Niech nie pier...lą że system nie działa bo kasy nie mają i tak cykają a kto maiał kontrolę FOTO  jak ja- to może czerwiec złapie zanim wypłacą taka jest prawda. Wyatarczy tego kłamania że system nie działa bzdura ...Lubelskie -Zamoiskie...

Popieram kolegę .system nie działa i takie tam kasy brak i tyle .Słyszałem już nie od jednego że gdyby nasz Pan Minister Rolnictwa nie stał przy godle polski podczas udzielania wywiadu do AgroB to dostał by telewizor czym popadnie . chyba termin przedłużą do 30 września i marzenia o inwestycjach na ten rok pójdą i jak tu zrobić zysk i obrót pieniądzem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

to teraz trzeba założyć że dopłaty 2016 będą także w czerwcu przyszłego roku jak  teraz nie mogą zrobić to w przyszłym lepiej nie będzie,a po niedzieli idę składać wniosek na ten rok to zapytam czy może im pomóc przy moim wniosku za rok ubiegły :) .ciekawe co jest tak skomplikowane w moim wniosku jak od paru lat nic sie nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj